Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Chef of the Wild": Fan made companion app για το Breath of the Wild. Περιέχει υλικά, συνταγές κτλ για όποιον δε θέλει να πειραματίζεται. Φυσικά είναι work in progress. Διαθέσιμο σε ANDROID.

 

http://gonintendo.com/stories/275490-fan-makes-chef-of-the-wild-mobile-app-for-cooking-in-zelda-bre

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια noobiki ερωτηση.επειδη ειναι η πρωτη φορα που παιζω ζελντα... xD  ολα αυτα μεσα στο Inventory μου εκτος για τα μαγειρεματα φυσικα,, πρεπει να εχω παιξει καποιο προηγουμενο ζελντα για να καταλαβω τι ειναι και που χρησιμοποιουνται η δεν εχει σημασια αυτο και θα εμφανιστουν οι χρησεις τους στην πορεια αναγκαστικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι οτι εχω το horizon  μεσα στο κουτι και καθετε..το πηρα με την προσφορα του κοτσοβολου με την προοπτικη να παιξω μολις το τελειωσω το ζελντα..αλλα βλεπω με αυτο το ζελντα να βγαινω συνταξιουχος πρωτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαίωση για άλλη μια φορά ότι η συγκεκριμένη σειρά παιχνιδιών είναι ο ορισμός του system seller....

 

Αν είχε βγει και νωρίτερα στο wiiU ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια noobiki ερωτηση.επειδη ειναι η πρωτη φορα που παιζω ζελντα... xD ολα αυτα μεσα στο Inventory μου εκτος για τα μαγειρεματα φυσικα,, πρεπει να εχω παιξει καποιο προηγουμενο ζελντα για να καταλαβω τι ειναι και που χρησιμοποιουνται η δεν εχει σημασια αυτο και θα εμφανιστουν οι χρησεις τους στην πορεια αναγκαστικα?

Οχι δεν εχουν σχεση με παλιοτερα zelda.

Παει σε γενικες γραμμες ως εξης:

 

Φαγητα/herbs/meat - cooking

Critters/monster parts - elixirs

Ancient parts - upgrades στα tech labs

Ores/Πετρες - Κατα κανονα free rupees

 

Με το flint αναβεις φωτιες. Καποια αλλα τα θελουν για fetch quests και καποια οπως το amber και το luminous νομιζω ειναι και για armor craft αλλα δεν εχω βρει ακομα που. Τα λεει στα descriptions.

 

Ειναι η 4η αν δε κανω λαθος μερα που το καιω με δουλεια/ζελντα/υπνο και δε μετανιωνω ουτε λεπτό.

 

Τελειωνω σιγα σιγα ολα τα towers/shrines και λεω να συνεχισω τωρα το main story. Απο armor και cold/heat resistance clothing δεν εχω βρει κατι ακομα παντως και νομιζω οτι κατι μου ξεφυγε -.-

 

BTW το stamina bug που ποσταρε καποιος παραπανω λειτουργει κανονικα στο wiiu. Δεν ειναι και υπερχρηστικο αλλα ειναι καλο να το ξερει κανεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε βγει και νωρίτερα στο wiiU ε?

το αυτονόητο...ξεκίνησε η ανάπτυξη στο WiiU, λογικά θα έπρεπε να λανσαριστεί νωρίτερα εκεί...απλά πιστεύω πως για την Νintendo το U ηταν ένα πείραμα για το Switch. Θα θυμάστε ότι στην αρχική παρουσίαση του U κανένας δεν κατάλαβε αν η κονσόλα ήταν handheld ή σταθερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχουν σχεση με παλιοτερα zelda.

Παει σε γενικες γραμμες ως εξης:

 

Φαγητα/herbs/meat - cooking

Critters/monster parts - elixirs

Ancient parts - upgrades στα tech labs

Ores/Πετρες - Κατα κανονα free rupees

 

Με το flint αναβεις φωτιες. Καποια αλλα τα θελουν για fetch quests και καποια οπως το amber και το luminous νομιζω ειναι και για armor craft αλλα δεν εχω βρει ακομα που. Τα λεει στα descriptions.

 

Ειναι η 4η αν δε κανω λαθος μερα που το καιω με δουλεια/ζελντα/υπνο και δε μετανιωνω ουτε λεπτό.

 

Τελειωνω σιγα σιγα ολα τα towers/shrines και λεω να συνεχισω τωρα το main story. Απο armor και cold/heat resistance clothing δεν εχω βρει κατι ακομα παντως και νομιζω οτι κατι μου ξεφυγε -.-

 

BTW το stamina bug που ποσταρε καποιος παραπανω λειτουργει κανονικα στο wiiu. Δεν ειναι και υπερχρηστικο αλλα ειναι καλο να το ξερει κανεις.

ωραιος! χρησιμες οι οδηγιες σου.  απο ρουχα μπηκα σε ενα μαγαζακι αλλα δεν μου εφταναν τα λεφτα και δεν ηθελα να πουλησω και κατι απο αυτα που ειχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξεκίνησε η γκρίνια από τη γυναίκα.Το έλιωσα στο κρεβάτι και μου έλεγε να το κλείσω για να κοιμηθεί :P.Μεγαλη στιγμή για τη βιομηχανία αυτό το έπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξεκίνησε η γκρίνια από τη γυναίκα.Το έλιωσα στο κρεβάτι και μου έλεγε να το κλείσω για να κοιμηθεί :P.Μεγαλη στιγμή για τη βιομηχανία αυτό το έπος.

 

Πφφ αυτές οι γυναίκες και το handheld την ενοχλούσε; Εκτός και δεν είχες ακουστικά οπότε με το δίκιο της! :-D 

Έρωτας είναι το άτιμο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχα ακουστικά απλά της την έδωσε γιατί με βλέπει στην τηλεόραση να λιώνω και μετά να το ξεκουμπωνω και να λιώνω και στο κρεβάτι. :P

 

Εκνευριστικό πράγμα να θες να παίξεις και να σε πρήζει για σεξ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκνευριστικό πράγμα να θες να παίξεις και να σε πρήζει για σεξ.

ed5cf33942aeb60f77afe2a32c0c09f7.jpg

 

"Οχι αλλο σεξ, μονο φιλοι τωρα, εχουμε και εναν κοσμο να σωσουμε, εεε;"

 

11312041_865742573506351_1487381254_n.jp

 

                               "Καλα μωρε"

 

d96fd7f81fd5f6823c48737ef9024f65.jpg

 

                         "Wild thing..."

Και ξεκίνησε η γκρίνια από τη γυναίκα.Το έλιωσα στο κρεβάτι και μου έλεγε να το κλείσω για να κοιμηθεί :P.Μεγαλη στιγμή για τη βιομηχανία αυτό το έπος.

 

Παρε ενα και για αυτην....

 

Διπλη φαση ζελντα στο κρεβατι

 

tumblr_naae4b57SQ1sqbp6co2_1280.jpg

 

εχετε καταλαβει ποσο wild ειναι η φαση ζελντα σε αυτο το σπιτι ε...ε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...