Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Αμαζονακι παντος λεει Ζελντα 31-03-2017

 

91mRYlptFCL._AC_SX215_.jpg

 

 

$ 59 96
 
FREE ShippingDetails
  Pre-order Price Guarantee. Learn more.
Prime Savings Try Prime FREE and get additional savings on this item. Details
 
Platform: Nintendo Wii U
This item will be released on March 31, 2017. 
Pre-order now.
 
 
Ships from and sold by Amazon.com. Gift-wrap available.
Want to receive this the day it comes out?Select Two-Day Shipping at checkout.
 
 
 
 
Buy new $ 59 96 
 
 
 
Platform: Nintendo Wii U
This item will be released on March 31, 2017. 
Pre-order now.
 
 
Ships from and sold by Amazon.com. Gift-wrap available.
Want to receive this the day it comes out?Select Two-Day Shipping at checkout.
 Yes, I want FREE Two-Day Shipping with Amazon Prime
 
Qty:                                          1                                                                   2                                                                   3                                                                                                                                                                                 
Pre-order: Add to Cart
 
 
Other Sellers on Amazon: 1 new from $59.96
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλά είδη που προπαραγγέλνω (π.χ. manga) το amazon μου στέλνει e-mail 15-20 μέρες πριν την προκαθορισμένη ημερομηνία κυκλοφορίας του τύπου "λυπούμαστε που σας πληροφορούμε ότι το τάδε αντικείμενο θα καθυστερήσει να κυκλοφορήσει και η αναμμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας είναι πλέον η τάδε". Οπότε δυστυχώς το ότι σε τέτοια καταστήματα αναγράφεται η συγκεκριμένη ημερομηνία δεν λέει κάτι... Το έχουν πολύ εύκολο το push back.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, σε αποπήραμε! :P

Σημασία πάντως για εμένα έχει το παιχνίδι να είναι όσο γίνεται πιο προσεγμένο και ολοκληρωμένο. Αν θα το παίξω Μάρτιο, Ιούνιο ή Σεπτέμβριο δεν με πολυαπασχολεί. Αν φάει βέβαια κι άλλο delay και μπούμε 2018 αλλάζει η ιστορία. Κυρίως λόγω του ότι θα είναι σοβαρό πλήγμα για την εταιρία να έχεις οργανώσει μια E3 παρουσίαση εξ' ολοκλήρου γύρω από ένα παιχνίδι τον Ιούνιο του 2016 (παιχνίδι που έχει φάει ήδη ένα σωρό delays, να θυμήσω ότι υποτίθεται ότι όταν έκανε launch to wii u, δηλαδή 2012 υπήρχε και καλά zelda game in development και παρουσιάζανε και demo, το οποίο τελικά δεν έχει καμία σχέση με το BotW) και να κάνεις παραπάνω από 1 χρόνο να το κυκλοφορήσεις είναι ξεφτύλα.

 

Ωστόσο θέλω να καταθέσω άλλον ένα προβληματισμό σχετικά με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Πολλοί είτε έχουν wii U είτε όχι λένε ότι θα το πάρουν για switch απ' ευθείας και παράλληλα πολλές πηγές εκ των έσω και καλά λένε ότι το παιχνίδι θα παίζει καλύτερα και πιο ομαλά στο switch. Λογικό από τη μια λόγω του ότι θα είναι πολύ ισχυρότερο σύστημα. Όμως το παιχνίδι έχει φτιαχτεί πάνω στο wii U και εκεί γίνονται όλες οι δοκιμές μέχρι στιγμής. Εγώ υποψιάζομαι ότι θα είναι πιο καλά optimized στο Wii U, τουλάχιστον στο ξεκίνημα της κυκλοφορίας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ετυπωσιάζομαι σε γενικές γραμμές από τα νεότερα παιχνίδια,ούτε παθαίνω αμοκ από super duper γραφικά αλλά αυτό που είδα από το νέο Zelda με έκανε να βγάλω έξαλλη κραυγή (και είμαι στο γραφείο). Αυτός ο κόσμος, το στυλ των γραφικών του, με τα χρώματα, την ζωντάνια που δείχνει να έχει ο κόσμος του από το παραπάνω trailer, η ομαλότητα των μαχών εμμ δεν ξέρω αλλά είμαι sold για Switch. Ούτε καν δεν κοιτάω για Wii U. Δεν γίνεται αυτή η Nintendo να βγάζει περισσότερα τέτοιας ''ακτινοβολίας'' τίτλους όπως π.χ. ένα δυνατό Metroid Prime και να εστιάσει λιγότερο σε Mario και τα παράγωγά του. Δόξα το Θεό Mario games από platforms μέχρι και υβρίδια rpgs έχουμε, τόσα ξεχασμένα I.P.s έχει η Nintendo στο μπάουλο. Βγάλε τα να φρεσκάρεις και να κάνεις παιχνίδι. Ένα καινούριο Mother ή Eartbound, Golden Sun, F-Zero, Mario RPG σαν του Super Nes ή κάτι άλλο τέλος πάντων. 

 

Έχω μείνει μαλάκας με το Breath of the Wind και δεν είναι επειδή ο τίτλος βρίθει από raw power (που δεν έχει κάτι το συγκλονιστικό) αλλά σαν σύνολο οπτικών προδιαγραφών κάνει παπάδες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combat μου φαινεται λιγο rough στο demo του παιχνιδιου,ποτε ειπαμε βγαινει το παιχνιδι?

 

Κάποια στιγμή μέσα στο 2017. Φήμες λένε για Ιούνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nintendo αποκάλυψε πώς θα λειτουργούν τα 30th anniversary amiibos με το Breath of the Wild. Όλα θα δίνουν ένα τυχαίο αριθμό συγκεκριμένων αντικειμένων.

 

Ocarina of Time Link: Κρέας

8-bit Link: Βαρέλια μέσα στα οποία ενδέχεται να βρεις rupees

Toon Link: Ψάρια

Wind Waker Zelda: Φυτά

 

http://nintendo.tumblr.com/post/153959693594/the-legend-of-zelda-30th-anniversary-amiibo-are

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combat μου φαινεται λιγο rough στο demo του παιχνιδιου,ποτε ειπαμε βγαινει το παιχνιδι?

Βασικα ετσι οπως γυρναγε με την ασπιδα και βαραγε μου θυμιζε λιγο dark souls και το flurry rush ετσι οπως ενεργοποιειται μου θυμιζε λιγο Bayonetta. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...