Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματικο διπλωμα αξίζει?


jason97

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και απο ωρες πως τα πανε τα βυτια

μεταξυ νταλικας και λεωφορειου ποιο θα διαλεγες?

 

8ωρο είναι αλλά μπορείς να κάνεις δύο 10ωρα την εβδομάδα εφόσον υπάρξει ένα κενό ξεκούρασης. Δε τα θυμάμαι ακριβώς αλλά πάνω κάτω έτσι είναι. Βυτίο δεν παίρνεις φυσικά έτσι εύκολα και δε νομίζω να χει κάποια διαφορά από μια κοινή νταλίκα στο θέμα των χρημάτων.

εχεις ιδεα ποσο κοστίζουν ολα τα διπλώματα που σκέφτεσαι να βγαλεις?

 

1300€ είναι πάνω κάτω το Γ μαζί με το Ε ώστε να οδηγείς συρόμενα (άρα και νταλίκα) συν ΠΕΙ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα. ΝΑ ρωτήσω κάτι όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.
Βγάζω δίπλωμα επαγγελματικό Γ+Δ. ΜΠορώ να δώσω την ίδια μέρα ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗγια φορτηγό και λεωφορείο; Μου είπαν απο τη σχολή θα δώσω μέσα στα Χριστούγεννα αλλά ξέχασα κι εγώ να ρωτήσω για διευκρίνιση , θεωρώντας αυτονόητο ότι θα έδινα και Γ+Δ μαζί. Επειδή βιάζομαι λόγω αναμονής σε μια πρόταση για εργασία θέλω να τα δώσω την ίδια μέρα να μην περιμένω και το νέο έτος. Γνωρίζετε αν γίνεται; Εϊναι Παρασκευή και μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στη σχολή να ρωτήσω θα σκάσω αν δε μάθω γιατί αγχώθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. ΝΑ ρωτήσω κάτι όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει.

Βγάζω δίπλωμα επαγγελματικό Γ+Δ. ΜΠορώ να δώσω την ίδια μέρα ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗγια φορτηγό και λεωφορείο; Μου είπαν απο τη σχολή θα δώσω μέσα στα Χριστούγεννα αλλά ξέχασα κι εγώ να ρωτήσω για διευκρίνιση , θεωρώντας αυτονόητο ότι θα έδινα και Γ+Δ μαζί. Επειδή βιάζομαι λόγω αναμονής σε μια πρόταση για εργασία θέλω να τα δώσω την ίδια μέρα να μην περιμένω και το νέο έτος. Γνωρίζετε αν γίνεται; Εϊναι Παρασκευή και μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στη σχολή να ρωτήσω θα σκάσω αν δε μάθω γιατί αγχώθηκα.

Κοίτα φαντάζομαι δεν μπορείς να κάνεις αυτό που λες γιατί δεν αφορά την σχολή αλλά καθαρά το Υπουργείο.

 

Πάντως δεν παίζει να πας για 17. Αφού στο είπε και η σχολή μέσα στα Χριστούγεννα θα έχεις δώσει.

Έτσι και αλλιώς η μια εξέταση από την άλλη ζήτημα να έχουν 2-3 μέρες αναμονή. 

 

Για δοκίμασε να πάρεις αύριο την σχολή σου τηλέφωνο. Συνήθως δουλεύουν και Σάββατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πλήρωσες για να τα βγάλεις? Έχεις και πει?

1100€ και τα δύο με ΠΕΙ μαζί. Σε όλες τις σχολές που ρώτησα το ίδιο μου είπαν. Εϊμαι επαρχία. Τιμές χαμηλοτερες όπως καταλαβαίνεις.

Κοίτα φαντάζομαι δεν μπορείς να κάνεις αυτό που λες γιατί δεν αφορά την σχολή αλλά καθαρά το Υπουργείο.

 

Πάντως δεν παίζει να πας για 17. Αφού στο είπε και η σχολή μέσα στα Χριστούγεννα θα έχεις δώσει.

Έτσι και αλλιώς η μια εξέταση από την άλλη ζήτημα να έχουν 2-3 μέρες αναμονή. 

 

Για δοκίμασε να πάρεις αύριο την σχολή σου τηλέφωνο. Συνήθως δουλεύουν και Σάββατα.

Μπα η δική μου δεν είναι ΣΚ. Εαν έχει 2-3 μέρες διαφορά τότε οκ, αν είναι σίγουρο αυτό, τουλάχιστον να μην αγχώνομαι άδικα. Φοβάμαι μη με πάνε απο Γενάρη, τρέχα γύρευε μετά. Πως πάει αυτό; Πρέπει να κλείσουν θέση για να εξεταστώ; Μιλάω για το πρακτικό κομμάτι πάντα. Γιατί όταν ήταν να δώσω θεωρία για το ΠΕΙ με έβαλαν μια βδμάδα αργότερα για΄τι είχαν πει πως δεν υπήρχε κρατημένη θέση απο τη σχολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1100€ και τα δύο με ΠΕΙ μαζί. Σε όλες τις σχολές που ρώτησα το ίδιο μου είπαν. Εϊμαι επαρχία. Τιμές χαμηλοτερες όπως καταλαβαίνεις.

Μπα η δική μου δεν είναι ΣΚ. Εαν έχει 2-3 μέρες διαφορά τότε οκ, αν είναι σίγουρο αυτό, τουλάχιστον να μην αγχώνομαι άδικα. Φοβάμαι μη με πάνε απο Γενάρη, τρέχα γύρευε μετά. Πως πάει αυτό; Πρέπει να κλείσουν θέση για να εξεταστώ; Μιλάω για το πρακτικό κομμάτι πάντα. Γιατί όταν ήταν να δώσω θεωρία για το ΠΕΙ με έβαλαν μια βδμάδα αργότερα για΄τι είχαν πει πως δεν υπήρχε κρατημένη θέση απο τη σχολή.

Κοιτά μην στο πάρω στο λαιμό μου.

Για οποίον δίνει αμάξι - μηχανή έτσι παει πάντως εξεταζεσε 2-3 μέρες μετα.

 

Ναι πρεπει να κλείσουν ημερομηνια όπως και στην θεωρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ασχοληθείς με το λεωφορείο και έβγαλες το γ για να το πάρεις ποιο νωρίς?

Πρέπει να τα έχω βγάλει και τα δυο μεχρι Δεκέμβρη γιατί θα φύγω εκτός.

Κοιτά μην στο πάρω στο λαιμό μου.

Για οποίον δίνει αμάξι - μηχανή έτσι παει πάντως εξεταζεσε 2-3 μέρες μετα.

 

Ναι πρεπει να κλείσουν ημερομηνια όπως και στην θεωρια

Α άλλο το αυτοκίνητο. ΕΚεί θυμάμαι δίναμε δύο φορες τη βδομάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρέπει να τα έχω βγάλει και τα δυο μεχρι Δεκέμβρη γιατί θα φύγω εκτός.

 

 

Πας εξωτερικό? Έχεις δουλειά εκεί?

Γ και δ σκέτο η και κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...