Προς το περιεχόμενο

EVGA Pro SLI High Bandwidth Bridges για Nvidia GTX 1070/1080


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που λες ειναι λιγο δυσκολο.Crossfire και Sli ολο προβληματα ειναι.Απο τα 20 παιχνιδια αντε στα 3 να μην εχεις θεμα.Σε ολα τα αλλα...google και crossfire fix.

Βασικά με crosfire 2χ7970 στο φορητό και  sli 680 oc στο σταθερό εδώ και 4 χρονια δεν έχω αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι και έχω δοκιμάσει αρκετά. Απεναντίας παλιά είχα 2χ5970 και όλο προβλήματα και κωλύματα. και οι δυο εταιρίες έχουν βελτιώσει πολύ το λογισμικό σε αυτό το τομέα,έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα,εκτός βέβαια αν είμαι τόσο τυχερός...τι να πω.Το sli και cf ήταν μια λύση που με γλίτωσε από αναβαθμίσεις τόσα χρονιά και πιστεύω για κάνα 2-3 ακομα. Μην τα υποτιμάμε όλα χωρίς λόγο.

φιλικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ακιρβως ειναι δυσκολο ; Το 2 480 = 1080 δεν το λεω εγω καταρχας το λεει η amd και εδω περα οι περισσοτεροι insomniaδες εγω ειμαι υποπτος για αυτο. Παρολα αυτα, αμα σκεφτεις οτι μιλαω για sli/crossfire και στις 2 περιπτωσεις (είτε 1080 είτε 480) θα συμφέρουν περισσότερο οι 480.

Και προφανώς αναφέρομαι οικονομικά.

Εγω μιλησα για το προβληματικο crossfire-sli με την εννοια οτι θα καθεσαι να ψαχνεσαι η να περιμενεις κανα μηνα να βγαλουνε fix για να παρεις την αποδοση που πρεπει με 2 καρτες και αν τη παρεις.Τωρα το τι λεει η amd νταξει..Θα το δουμε στη πορεια.(δεν το λεω με κακη διαθεση).

 

Βασικά με crosfire 2χ7970 στο φορητό και  sli 680 oc στο σταθερό εδώ και 4 χρονια δεν έχω αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι και έχω δοκιμάσει αρκετά. Απεναντίας παλιά είχα 2χ5970 και όλο προβλήματα και κωλύματα. και οι δυο εταιρίες έχουν βελτιώσει πολύ το λογισμικό σε αυτό το τομέα,έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα,εκτός βέβαια αν είμαι τόσο τυχερός...τι να πω.Το sli και cf ήταν μια λύση που με γλίτωσε από αναβαθμίσεις τόσα χρονιά και πιστεύω για κάνα 2-3 ακομα. Μην τα υποτιμάμε όλα χωρίς λόγο.

φιλικά.

Ισως να διαφερουν τα games που ασχολουμαστε η τα settings κτλπ.Ενα προσφατο που ειχα αγορασει R6Siege ακομα θεμα εχει.Παντως αν ριξεις μια ματια στο google θα καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τοσο καιρο λεμε οτι με 2 480 εχεις μια 1080. Να δουμε ποιος θα δωσει 1600 ευρω για 2 1080 ή πανω απο 1000 για 2 1070 + λεφτα για το bridge (αν και στην περιπτωση που εχεις λεφτα για τις 2 καρτες θα εχεις και για αυτο :P )

Ουτε για πλουσιους ειναι(οπως τους εννοουμε εμεις)ουτε για λεφταδες,ουτε για βασιλιαδες αυτα.

 

Γιατι ολως τυχαιως στον υπολοιπο κοσμο δεν εχουν ολοι τα χαλια που εχουμε εμεις απο πλευρας ανεργιας και μισθων και αρα υπαρχει κοινο που αν εχει hobby το 4κ gaming pc(ή 1440p 144hz)ή το Overclocking(οπως και αλλα ακριβα hobby)διαθετει αναλογα ποσα σε αυτα.

 

Ξεκολλατε πια το μυαλο σας οτι Ελλαδα=το κεντρο του κοσμου.Δεν δουλευουν ολοι στο εξωτερικο για 500ευρω το μηνα για να φαινονται τα παραπανω ως απλησιαστα.

Βασικά με crosfire 2χ7970 στο φορητό και  sli 680 oc στο σταθερό εδώ και 4 χρονια δεν έχω αντιμετωπισει κανένα πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι και έχω δοκιμάσει αρκετά. Μην τα υποτιμάμε όλα χωρίς λόγο.

φιλικά.

Πως φενεται οτι δεν εχεις αγορασει/δοκιμασει τπτ απο windows store :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φίλος είπε ότι έχει 2 Gigabyte 970 G1 σε sli και με το ζόρι κρατάνε 4κ μόνιτορ που έχει; Εϊναι δυνατόν ρε φίλε; Δηλαδή τι άλλο θέλεις; Δε το πιστεύω με τίποτα!!!

 

Όχι, με τίποτα. 970 sli < single 1070 < single 1080 και μια 1080 δεν αρκεί για 4Κ/60. Μονάχα για 1440p/60.

 

Το 970 sli είναι πλέον για 1080p/60. Φυσικά για παιχνίδια του 2016 και με αξιοπρεπή settings...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε για πλουσιους ειναι(οπως τους εννοουμε εμεις)ουτε για λεφταδες,ουτε για βασιλιαδες αυτα.

 

Γιατι ολως τυχαιως στον υπολοιπο κοσμο δεν εχουν ολοι τα χαλια που εχουμε εμεις απο πλευρας ανεργιας και μισθων και αρα υπαρχει κοινο που αν εχει hobby το 4κ gaming pc(ή 1440p 144hz)ή το Overclocking(οπως και αλλα ακριβα hobby)διαθετει αναλογα ποσα σε αυτα.

 

Ξεκολλατε πια το μυαλο σας οτι Ελλαδα=το κεντρο του κοσμου.Δεν δουλευουν ολοι στο εξωτερικο για 500ευρω το μηνα για να φαινονται τα παραπανω ως απλησιαστα.

Πως φενεται οτι δεν εχεις αγορασει/δοκιμασει τπτ απο windows store :)

Σαφώς δεν ειναι η Ελλαδα το κεντρο του κόσμου αλλά ζώντας στην Ελλάδα λογικό δεν ειναι να αναφέρομαι κύριως σε αυτήν ; και προφανώς όταν ρωτάω "ποιος θα δώσει τόσα λεφτα" δεν εννοω γενικα σε όλο τον κόσμο αλλα κυρίως στην Ελλάδα της κρίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς δεν ειναι η Ελλαδα το κεντρο του κόσμου αλλά ζώντας στην Ελλάδα λογικό δεν ειναι να αναφέρομαι κύριως σε αυτήν ; και προφανώς όταν ρωτάω "ποιος θα δώσει τόσα λεφτα" δεν εννοω γενικα σε όλο τον κόσμο αλλα κυρίως στην Ελλάδα της κρίσης.

 

Ποιος σου είπε ότι όλη η Ελλάδα περνάει κρίση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τοσο καιρο λεμε οτι με 2 480 εχεις μια 1080. Να δουμε ποιος θα δωσει 1600 ευρω για 2 1080 ή πανω απο 1000 για 2 1070 + λεφτα για το bridge (αν και στην περιπτωση που εχεις λεφτα για τις 2 καρτες θα εχεις και για αυτο :P )

Θεωρητικα 2x480=1080, κατα τα αλλα το ποστ σου δεν εχει κανενα νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...