Προς το περιεχόμενο

Προβλημα windows 8 δεδομενα


liverpoolman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παδια σε εναν δισκο που εχω στο συστημα μ ειναι 1ΤΒ με δυο particion ειχα τα 8αρια...Μετα απο καιρο δεν μου τα ανοιγε και οταν τα ανοιγε μετα απο λιγο μου πετουσε οθονη error ειχα δοκιμασει τα παντα αλλα για να ανοιξουν αλλα τιποτα...Με ολες τις μεθοδους των windows 8...Τωρα πλεον το ενα particion το εμφανιζει στο αλλο λειτουργικο ως NTFS ....Το θεμα ειναι οτι θελω να βγαλω δεδομενα που ειχα σημαντικα...Τι μπορεω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έκανες τα πάντα και τα "μουλαρωμένα" 8αρια δεν ανοίγουν, ένας απλός αλλά "μπακάλικος" τρόπος είναι να συνδέσεις τον δίσκο σε άλλο υπολογιστή ώστε να σου επιτραπεί να τραβήξεις τα δεδομένα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζεις hirens boot cd (ή ακόμα καλύτερα hirens boot dvd restored edition από torrent), το καις σε cd (ή dvd, ένα καλό πρόγραμμα είναι το imageburn), μπουτάρεις από αυτό και μπαίνεις σε live xp. Αντιγράφεις ότι θέλεις σε εξωτερικό δίσκο και κάνεις επανεγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ενα particion του δισκου το βλεπει αυτουσιο απο τον αλλο δισκο που τρεχω (w10) τον ssd απλα το προοβλημα εινια οτι το αλλο μου το παρουσιαζει ως ΝΤFS και δεν με αφηνει καν να το ανοιξω ωστε να παρω τα δεδομενα...Λετε να το κανω καμμια διαμοργωση αοπ την διαχειριση των δισκων ή θα διαγραφουν τα παντα?


Κατεβάζεις hirens boot cd (ή ακόμα καλύτερα hirens boot dvd restored edition από torrent), το καις σε cd (ή dvd, ένα καλό πρόγραμμα είναι το imageburn), μπουτάρεις από αυτό και μπαίνεις σε live xp. Αντιγράφεις ότι θέλεις σε εξωτερικό δίσκο και κάνεις επανεγκατάσταση.

Aν εχεις την καλοσυνη εξηγησε μ τι κανει ακριβως το συγκεκριμενο προγραμμα,εστω και inbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ενα particion του δισκου το βλεπει αυτουσιο απο τον αλλο δισκο που τρεχω (w10) τον ssd απλα το προοβλημα εινια οτι το αλλο μου το παρουσιαζει ως ΝΤFS και δεν με αφηνει καν να το ανοιξω ωστε να παρω τα δεδομενα...Λετε να το κανω καμμια διαμοργωση αοπ την διαχειριση των δισκων ή θα διαγραφουν τα παντα?

Aν εχεις την καλοσυνη εξηγησε μ τι κανει ακριβως το συγκεκριμενο προγραμμα,εστω και inbox

Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς εννοείς, άνοιξε τη διαχείριση δίσκων από τα 10άρια, τα οποία αν κατάλαβα καλά λειτουργούν και πάρε ένα screenshot (ALT+PrtScr). Ανέβασε το να το δούμε και πες μας τι και πως είναι η διαμόρφωση των δίσκων σου.

Αν σου βγάζει πάντως NTFS το προβληματικό partition είναι σωστή η αναφορά, δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα να δεις τα δεδομένα. Τι μήνυμα ακριβώς σου βγάζει;

 

Όσο για το hirens, το πρότεινα γιατί νόμιζα ότι δεν είχες λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...