Προς το περιεχόμενο

zyxel vmg1312 b10d


Alekos7575

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται πως πρώτα θα κάνω δοκιμές και μετά θα δω αν προβώ σε αγορά.

Είπαμε,εντάξει.

Στο 13 το έχω το κανάλι του ρούτερ,που είναι και αυτό με το λιγότερο traffic εδώ.

2lxw49l.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το Uptime Θεωρητικα πρεπει να μετραει το uptime της γραμμης σαν Ppp σαν internet.μπορει ομως να εχουν βαλει να μετραει το Uptime του vdsl σαν συγχρονισμο οποτε αν σου αναψε κοκκινο το ιντερνετ να μην το θεωρει αποσυνδεση.σε καποια ρουτερ πχ technicolor Που εχω υπαρχουν 2 Counters ενας για το dsl και ενας για τον συγχρονισμο.το Internet Δεν κοκκινησε ή το dsl?εκτος αν εχει και αλλου timer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη γραφει Link uptime και ειναι και στην καρτελλα του dsl για αυτο λεω μηπως ειναι timer για το dsl.Δες εκει που λεει ποια ip εχεις παρει αν εχει αλλο timer.αν και παραξενο να πεφτει το internet χωρις να πεσει το dsl.


Bασικά, του ιντερνετ κοκκίνισε όχι του dsl.

έχει και άλλο uptime που μετράει το ρούτερ.

Αυτό μετράει την σύνδεση πόσο καιρό τρέχει.

δες ποσες αποσυνδεσεις σου κανει το αλλο για να δουμε αν ειναι καλα η γραμμη και ταυτοχρονα δες με καλωδιο τι παιζει.


και τυπικα αλλαξεκαι την ροζετα μεσα με ενα απλο πριζακι rj11 σαν αυτο που πηρες αλλα μονο οχι διπλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει λιγο δοκιμες.για αρχη δες το θεμα ταχυτητα τι κανει με καλωδιο και μετα βλεπεις πως το λυνεις.δοκιμασε απο κανα καλο site να κατεβασεις www.ati.com www.nvidia.com www.apple.com ή απο καποιον Ftp


Άλλαξε ip,αλλά το uptime ακόμα τρέχει,ενώ προχθές μηδένισε.

Θα τα δοκιμάσω όλα,Thanks.

προχτες μπορει να πεσε και το dsl αν εννοεις για το counter του Dsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

προχτες μπορει να πεσε και το dsl αν εννοεις για το counter του Dsl.

Μπορεί,δεν πρόσεξα.

Από ati,κατεβάσει με 2.8-3 σταθερά.

έχει δηλαδή μια μικρή απόκλιση από τα τόρρεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3mbyte ειναι κοντα σε αυτο που συγχρονιζεις.με torrents και λογω πολλων connection δεν ειναι ευκολο να δεις 3,5 mbyte.σιγουρα λογο πολλων connection μπουκωνει πιο ευκολα το wireless/router/καρτα απο οτι με ενα απλο download.


πιο συνηθες ειναι να πεφτουν και τα 2 μαζι δηλαδη dsl και καπακια το ιντερνετ/ppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα πάνω κάτω,όλα καλά ας πούμε σωστά;

Θα δω και με καλώδιο τι γίνεται και πως πάει...

Αν πάει καλύτερα θα το υιοθετήσω ξανά μετά από χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γενικες γραμμες η γραμμη ειναι νορμαλ και οι ταχυτητες νορμαλ.μενει να δουμε με καλωδιο ποσο καλυτερα θα εισαι οπως επισης και ποσο συχνα εχεις αποσυνδεσεις.τωρα αν ειναι μια την ημερα δεν χαθηκε και ο κοσμος.σιγουρα και λογω errors και λογω vdsl ολα ειναι πιο οριακα δυστυχως.πιο τυχεροι αυτοι που παιρνουν απο το Kv.βλαβη δεν προκεται να το δεχτει ο οτε το πιο πιθανο.θα πει οτι η γραμμη ειναι ενταξει και οτι ο παροχος να βαλει κανα Profile για μεγαλυτερη σταθεροτητα.(θα χασεις σε ταχυτητα)


άρα πάνω κάτω,όλα καλά ας πούμε σωστά;

Θα δω και με καλώδιο τι γίνεται και πως πάει...

Αν πάει καλύτερα θα το υιοθετήσω ξανά μετά από χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μία στις 2-3 μέρες το κόβω.

Βέβαια θα μου πεις η μία κάθε τρεις μέρες είναι της wind που αλλάζει την ip(ότι να ναι).

Θα το παρακολουθήσω(όσο μπορώ δλδ όταν είμαι σπίτι) και θα έχω στο νου και τίποτα βουτιές στην απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μία στις 2-3 μέρες το κόβω.

Βέβαια θα μου πεις η μία κάθε τρεις μέρες είναι της wind που αλλάζει την ip(ότι να ναι).

Θα το παρακολουθήσω(όσο μπορώ δλδ όταν είμαι σπίτι) και θα έχω στο νου και τίποτα βουτιές στην απόδοση.

αν ειναι μια στις 2-3 μερες εισαι μια χαρα.ναι αν αλλαζουν ip με το ετσι θελω τοτε λογικο να πεφτει μονο το ppp και οχι το dsl.

επειδη ειναι δυσκολο να το παρακολουθεις μονο απο τα Timers γινεται.πχ οπως ειπα το technicolor περα απο τα 2 ξεχωριστα Timers εχει και εναν Counter Που μετραει τις αποσυνδεσεις.και με το καλωδιο θα δεις και καλυτερα ποσο καλα παιζει η γραμμη.μετα ειτε το αφηνεις ετσι ειτε Powerline ειτε καλωδιο ειτε αλλη καρτα ασυρματη για δοκιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα δοκίμασα με καλώδιο,καθώς τα πράγματα με το κατέβασμα παιχνιδιού στο ps4 ήταν απελπιστικά.

τα αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό.

3,5-4 σταθερά,καμία σχέση με το wirelles που ήταν ούτε το μισό....

τόσο χάλια ασύρματο αυτό το ρούτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...