Προς το περιεχόμενο

Χάρη στην σειρά Galaxy S7, η Samsung θα έχει τα υψηλότερα κέρδη εδώ και δύο χρόνια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα το 6s plus και ευτυχώς βρήκα και το έδωσα 

 

Ναι, γιατί είναι και δύσκολο να πουλήσεις ένα iPhone, δε τα παίρνει κανείς τα κακόμοιρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πλέον είναι δύσκολο φίλε μου ξέρεις ποσο καιρο και πόσες φορές το είχα βάλει αγγελία; δεν το έπαιρνε κανένας... πάνε αυτά που ξέραμε για τα iPhone 500 ευρώ το πούλησα και δεν είχε κλείσει ούτε μήνα ολοκαίνουριο με 5 ακριβές θήκες μαζί ενώ το s7 edge το μαύρο έφυγε στα 500 την ίδια μέρα που το έβαλα μιλάμε για καμιά σχέση πλέον μόνο τα Samsung πωλούνται εύκολα.

Μέχρι να βγει το iPhone 7,μετά τέλος οι χαρές

τι διαφορετικό πιστεύεις πως θα δεις από το iPhone 7 και είσαι τοσο αισιόδοξος; γιατί μέχρι στιγμής όλα δείχνουν πως θα είναι άλλο ένα 6s και τίποτα παραπάνω φίλε έχει τελειώσει η Apple με τα κινητά και στο λέω εγώ πρώην φανατικός Apple boy δυστυχώς.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πλέον είναι δύσκολο φίλε μου ξέρεις ποσο καιρο και πόσες φορές το είχα βάλει αγγελία; δεν το έπαιρνε κανένας... πάνε αυτά που ξέραμε για τα iPhone 500 ευρώ το πούλησα και δεν είχε κλείσει ούτε μήνα ολοκαίνουριο με 5 ακριβές θήκες μαζί ενώ το s7 edge το μαύρο έφυγε στα 500 την ίδια μέρα που το έβαλα μιλάμε για καμιά σχέση πλέον μόνο τα Samsung πωλούνται εύκολα. τι διαφορετικό πιστεύεις πως θα δεις από το iPhone 7 και είσαι τοσο αισιόδοξος; γιατί μέχρι στιγμής όλα δείχνουν πως θα είναι άλλο ένα 6s και τίποτα παραπάνω φίλε έχει τελειώσει η Apple με τα κινητά και στο λέω εγώ πρώην φανατικός Apple boy δυστυχώς.

Φίλε μου κάτσε να βγει πρώτα και μετά μιλάμε .Οι φήμες είναι μέρος μάρκετινγκ των εταιριών.Θα μιλήσουμε όταν θα βγει

Όσο για την μεταπώληση του iPhone Πουλιέται για πλάκα σε μια καλή τιμή.Αν μπεις στο Σκρουτζ δες ποσό έχει το ς7 και ποσό το iPhone 6s ,ίδια τιμή .Γιατι ? Γιατι τα iPhone κρατάνε τιμή και έχουν τρομερή ζήτηση .Οταν βγαίνει ένα Samsung η τιμή ανάμεσα σε αντιπροσωπεία και σκρουτζομαγαζα είναι 200 με 300 ενώ σε iPhone 10 με 20 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω σου λέω ότι μου βγήκε η Παναγία για να το πουλήσω κόψω χρόνια και εσύ λες πάλι τα ίδια ότι φεύγει για πλάκα και σε καλή τιμή τι να πω... τότε μάλλον εγώ είμαι γκαντέμης και δεν έφευγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to s7 feygei poly pio eykola απο το 6αρι πουλησα και τα δυο και ξερω .. ασε που πολλα παιδια με iphone 6 kai 6s ηθελαν ανταλλαγη .. το s7 το edge ειναι απλα αντικειμενο θαυμασμου kai poly ma poly kalo σαν συσκευη . Μπορει και το iphone να ειναι πολυ καλο δε λεω τα ειχα ολα ..ομως s7 δεν ειναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to s7 feygei poly pio eykola απο το 6αρι πουλησα και τα δυο και ξερω .. ασε που πολλα παιδια με iphone 6 kai 6s ηθελαν ανταλλαγη .. το s7 το edge ειναι απλα αντικειμενο θαυμασμου kai poly ma poly kalo σαν συσκευη . Μπορει και το iphone να ειναι πολυ καλο δε λεω τα ειχα ολα ..ομως s7 δεν ειναι

 

Καταρχήν είσαι λάθος ,γιατί συγκρίνεις το s7 την τελευταία ναυαρχίδα της Samsung με το 6και 6s 2 και 1 χρόνων πίσω.Για να μιλάμε δίκαια πρέπει να περιμένουμε το iPhone 7. Παρόλα αυτά όμως ακόμα και 1 γενιά πίσω το 6s στα σκρουτζομαγαζα κάνει πιο ακριβά απο το τελευταίο s7 της Samsung.Και αυτό φίλε μου γιατί υπάρχει τεράστια ζήτηση για iPhone και οι τιμές δεν πέφτουν με τίποτε.Δεν θέλω να βγάλω το Samsung άχρηστο πολύ καλό κινητό είναι αλλά έχει ένα βασικό μείον όπως και όλα τα προηγούμενα .Το λογισμικό !Οταν η Samsung βγάλει το δικό της λογισμικό που το εύχομαι τότε θα έχει κάνει ένα τεράστιο βήμα γιατί το λογισμικό είναι το Α και το Ω.Η Apple την μεγαλύτερη επιτυχία την οφείλει στο iOS δεν κολλάει δεν καταναλώνει είναι πανάλαφρο .Παντως καλό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους για να βγαίνουμε κερδισμένοι εμείς οι καταναλωτές .Αστους να κονταροχτυπιούνται έτσι θα δίνουν στον κόσμο περισσότερες καινοτομίες.Καλη σου μέρα φίλε μου !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική μόλις βγει το iPhone 7 θα έχει ήδη πόσους μήνες το s7 στην πλάτη του οπότε πάλι άδικο δεν θα είναι να το συγκρίσεις; να περιμένουμε το s8 και τότε και πάει λέγοντας... εμείς μιλάμε για τα μοντέλα που κυκλοφορούν αυτή τι στιγμή ως τα κορυφαία τον εταιριών. Το ios όσο πάει και χειρότερευει ενώ το Android όσο πάει και βελτιώνεται αυτή είναι η μεγαλύτερη διαφορά και ότι στο Android έχεις τεράστιες δυνατότητες ενώ στο ios συγκεκριμένα πράγματα και μην μου πεις τίποτα για cydia και τέτοια γιατί οπότε τα είχα κάνει αυτά κολλάγαν τα πάντα και έκανα επαναφορά την συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν είσαι λάθος ,γιατί συγκρίνεις το s7 την τελευταία ναυαρχίδα της Samsung με το 6και 6s 2 και 1 χρόνων πίσω.Για να μιλάμε δίκαια πρέπει να περιμένουμε το iPhone 7. Παρόλα αυτά όμως ακόμα και 1 γενιά πίσω το 6s στα σκρουτζομαγαζα κάνει πιο ακριβά απο το τελευταίο s7 της Samsung.Και αυτό φίλε μου γιατί υπάρχει τεράστια ζήτηση για iPhone και οι τιμές δεν πέφτουν με τίποτε.Δεν θέλω να βγάλω το Samsung άχρηστο πολύ καλό κινητό είναι αλλά έχει ένα βασικό μείον όπως και όλα τα προηγούμενα .Το λογισμικό !Οταν η Samsung βγάλει το δικό της λογισμικό που το εύχομαι τότε θα έχει κάνει ένα τεράστιο βήμα γιατί το λογισμικό είναι το Α και το Ω.Η Apple την μεγαλύτερη επιτυχία την οφείλει στο iOS δεν κολλάει δεν καταναλώνει είναι πανάλαφρο .Παντως καλό είναι να υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους για να βγαίνουμε κερδισμένοι εμείς οι καταναλωτές .Αστους να κονταροχτυπιούνται έτσι θα δίνουν στον κόσμο περισσότερες καινοτομίες.Καλη σου μέρα φίλε μου !

To 2008 ναι το Android είχε τεράστια θέματα και το ios ήταν μονόδρομος. Το 2016 το ios είναι βαρετό ανευρο χωρίς να προσφέρει τίποτα εναντι της έκδοσης 6 του Android που οσο πάει γίνεται το καλύτερο λειτουργικό που έχει βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το s7 αλλα καποια πραγματα που εχει το iphone δυσκολα τα ξεπερνας

εχω ξεπερασει τα παντα (απο 6σ σε 7sedge ) αλλα χτες μετα απο ενα μηνα σε androit εφαγα ηττα ,τα androit δεν παιζουν airplay κοινως δεν μπορω να στειλω ηχο-εικονα στον ενισχυτη (μαλλον το ipad θα μεινει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ξεπερασει τα παντα (απο 6σ σε 7sedge ) αλλα χτες μετα απο ενα μηνα σε androit εφαγα ηττα ,τα androit δεν παιζουν airplay κοινως δεν μπορω να στειλω ηχο-εικονα στον ενισχυτη (μαλλον το ipad θα μεινει )

Πως εχεις ξεπερασει τη δυνατοτητα να απαντας σε τηλεφωνο απο το ipad οταν το κινητο δεν ειναι κοντα σου;

 

ή την αυτοσυμπληρωση κωδικων σε διαφορες εφαρμογες, απο ενα password vault;

 

Αυτα και καποια μικροπραγματα ακομα δεν τα βρηκα στο android.

 

Εννοειται βεβαια οτι και στο android βρηκα χρησιμα πραγματα που δεν υπαρχουν στο ios.

 

Το καλυτερο ειναι να εχεις και απο τα δυο λειτουργικα. Οτι δεν εχει το ενα το συμπληρωνεις με το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εχεις ξεπερασει τη δυνατοτητα να απαντας σε τηλεφωνο απο το ipad οταν το κινητο δεν ειναι κοντα σου;

 

ή την αυτοσυμπληρωση κωδικων σε διαφορες εφαρμογες, απο ενα password vault;

 

Αυτα και καποια μικροπραγματα ακομα δεν τα βρηκα στο android.

 

Εννοειται βεβαια οτι και στο android βρηκα χρησιμα πραγματα που δεν υπαρχουν στο ios.

 

Το καλυτερο ειναι να εχεις και απο τα δυο λειτουργικα. Οτι δεν εχει το ενα το συμπληρωνεις με το αλλο.

ναι εχεις δικηο και αυτο μου ελειψε να απανταω απο το ipad οπως επισης και το icloud ,ειναι ολοκληρομενο ,τωρα αλλου οι επαφες ,αλλου  ηφωτο για τα προγραμματα δεν εβγαλα ακομα ακρη (αποφασισα να στησω ενα nas μηπως και μπορεσω να τα συχρονισω ολα μαζι ,ειδομεν)γιατι πραγματι καλο να εχεις και τα δυο λειτουργικα αλλα αν δεν μπορεσω να τα συγχρονισω οτι μπαινει στο ενα να μπαινει και στο αλλο δεν ξερω τι θα κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εχεις δικηο και αυτο μου ελειψε να απανταω απο το ipad οπως επισης και το icloud ,ειναι ολοκληρομενο ,τωρα αλλου οι επαφες ,αλλου  ηφωτο για τα προγραμματα δεν εβγαλα ακομα ακρη (αποφασισα να στησω ενα nas μηπως και μπορεσω να τα συχρονισω ολα μαζι ,ειδομεν)γιατι πραγματι καλο να εχεις και τα δυο λειτουργικα αλλα αν δεν μπορεσω να τα συγχρονισω οτι μπαινει στο ενα να μπαινει και στο αλλο δεν ξερω τι θα κανω

Κατι θα υπαρχει για να σε βοηθησει στη μεταβαση. Οταν ειχα παρει το s6 για παραδειγμα, αναγκαστικα να περασω τις επαφες με export απο το icloud. Μετα απο δυο-τρεις μερες ενας φιλος με android μου ειπε οτι υπαρχει εφαρμογη της samsung που το κανει (περιπου) αυτοματα.

Περα απο την πλακα, αυτο που με δυσκολεψε απειρα ηταν αυτο το app drawer. Δε μπορεις να φανταστεις ποση ωρα εψαχνα να βρω τις εφαρμογες που ειχα κατεβασει..και το search της συσκευης πολυ καλα κρυμμενο. Ειχα εκνευριστει απειρα μεχρι να καταλαβω οτι επρεπε να ψαξω το s finder... :S

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εχεις ξεπερασει τη δυνατοτητα να απαντας σε τηλεφωνο απο το ipad οταν το κινητο δεν ειναι κοντα σου;

 

 

ή την αυτοσυμπληρωση κωδικων σε διαφορες εφαρμογες, απο ενα password vault;

 

Αυτα και καποια μικροπραγματα ακομα δεν τα βρηκα στο android.

 

-Δηλαδή εσύ ήθελες να απαντας στο τηλεφωνο σου μεσω μιας αλλης συσκευής.

Κανε το με smartwatch τότε.

-Δηλαδή ηθελες κάτι τέτοιο.(ενδεικτικά)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lastpass.lpandroid&hl=el

you welcome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...