Προς το περιεχόμενο

Η Google λέει ότι υπάρχουν μόνο δύο φύλα, εξοργίζοντας πολύ κόσμο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατηρώ αρκετούς να κάνουν σχόλια ρατσιστικά κι απόλυτα. 

Δεν είναι τυχαίο που αυτά τα σχόλια συνοδεύονται απο ορθογραφικά λάθη κι άρα έλλειψη παιδείας!

Όσοι έρχονται αντιμέτωποι με κάτι άγνωστο κι έξω απο την ζώνη ασφαλείας τους καλό ειναι να διαβάζουν και να μαθαίνουν γι αυτό.

Η μόρφωση ειναι το καλύτερο όπλο αντιμετώπισης του ρατσισμού και της μ@λ@κί@ς στον εγκέφαλο!

 

Εσυ που δεν εισαι ρατσιστης, ξερεις καλη ορθογραφια και γνωριζεις πραγματα απο το αγνωστο περα απο την ζωνη ασφαλειας γιατι δεν καταθετεις την αποψη σου... Δεν εχουμε ολοι χρονο να διαβαζουμε για να μαθουμε νεα πραγματα... Για βιολογια μιλαμε δεν μιλαμε για αστροφυσικη... Δεν ειναι προσωπικη επιθεση αλλα παρατηρω οτι οσοι ειναι υπερμαχοι επιτιθονται στην αντιπαλη αποψη με χαρακτηρισμους χωρις να προσθετουν κατι στην κουβεντα... Οι συμφωνοι με την γνωμη της γκουγκλ λενε η βιολογια λεει δυο φυλλα αρσενικο, θυληκο και σε μερικους οργανισμους που αυτοαναπαραγονται, ερμαφροδιτο... Η αντιθετη αποψη τι λεει δεν εχω καταλαβει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φύλλα είναι 2. Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές προτιμήσεις είτε εκ γεννετής είτε απο επιλογή.

πλατανος, ελια, λεμονια, μουρια, συκια... μετρησα 5 στα γρηγορα και υπαρχουν 100αδες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουμε ολοι χρονο να διαβαζουμε για να μαθουμε νεα πραγματα... Για βιολογια μιλαμε δεν μιλαμε για αστροφυσικη...

 

Yπονοείς ότι η βιολογία είναι απλούστερη/πιο ευνόητη επιστήμη από την αστροφυσική - κι ως εκ τούτου μπορείς να πραγματοποιήσεις τεκμηριωμένη ανάλυση (που ίσως την ονομάσεις και "άποψη") χωρίς να μελετήσεις καλά το θέμα; Από που το συμπεραίνεις αυτό;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ που δεν εισαι ρατσιστης, ξερεις καλη ορθογραφια και γνωριζεις πραγματα απο το αγνωστο περα απο την ζωνη ασφαλειας γιατι δεν καταθετεις την αποψη σου... Δεν εχουμε ολοι χρονο να διαβαζουμε για να μαθουμε νεα πραγματα... Για βιολογια μιλαμε δεν μιλαμε για αστροφυσικη... Δεν ειναι προσωπικη επιθεση αλλα παρατηρω οτι οσοι ειναι υπερμαχοι επιτιθονται στην αντιπαλη αποψη με χαρακτηρισμους χωρις να προσθετουν κατι στην κουβεντα... Οι συμφωνοι με την γνωμη της γκουγκλ λενε η βιολογια λεει δυο φυλλα αρσενικο, θυληκο και σε μερικους οργανισμους που αυτοαναπαραγονται, ερμαφροδιτο... Η αντιθετη αποψη τι λεει δεν εχω καταλαβει...

Η αντίθετη άποψη συμφωνεί με ό,τι λεει η Google αλλά διαφοροποιείται στο γεγονός ότι άλλο φύλα άλλο προτιμήσεις και ότι είναι απολύτως φυσιολογικό να υπάρχουν διαφοροποιήσεις που μπορεί να υπάρχουν εκ γενετής. Επίσης η βιολογία αν θες να ξέρεις είναι μια αρκετά πολύπλοκη επιστήμη. Κακώς την απλουστεύεις συγκρίνοντας την με την αστροφυσική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπονοείς ότι η βιολογία είναι απλούστερη/πιο ευνόητη επιστήμη από την αστροφυσική - κι ως εκ τούτου μπορείς να πραγματοποιήσεις τεκμηριωμένη ανάλυση (που ίσως την ονομάσεις και "άποψη") χωρίς να μελετήσεις καλά το θέμα; Από που το συμπεραίνεις αυτό;

 

 

Εννοω οτι μερικα πραγματα ειναι απλα... Πχ μεχρι προσφατα ξεραμε οτι οι πλανητες στο ηλιακο μας συστημα ηταν 9, με την εξελιξη της επιστημης αναθεωρηθηκε αυτη η αποψη γιατι βρεθηκε ουρανιο σωμα μεγαλυτερο απο τον Πλουτωνα (η Ερις) που δεν μπορει να θεωρηθει πλανητης, ετσι και ο Πλουτωνας δεν θεωρειται πλανητης, αλλα πλανητης-νανος, οποτε πλεον οι πλανητες του ηλιακου μας συστηματος ειναι 8...

 

Και αυτο ρωταω ο ερμος, εσεις που τα ξερετε καλυτερα, δωστε μας τα φωτα σας, εμεις ξερουμε οτι τα φυλα ειναι δυο, εχει ανακαλυφθει κατι αλλο και δεν το ξερουμε??

 

Δεν θα επανελθω διοτι θα ειναι σαν να παιζουμε τις κουμπαρες... Υπαρχουν μερικα θεματα που δυστηχως δεν μπορει να γινει διαλογος και η κουβεντα ανακυκλωνεται ανουσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν ετει 2016, οποιος δεν αναγνωριζει και δεν αντιλαμβανεται οτι εκτος απο το γονιδιωμα που καθοριζει το φυλοδιαχωρισμο και τα χαρακτηριστικα του, υφισταται ψυχολογικη και διανοητικη αντιληψη και ενσυναισθηση του φυλου, εχει κανει τον παρωπιδισμο, τον ρατσισμο, την επικινδυνη αγνοια και την αστοχη βλακεια τροπο ζωης. Η Google, ελεω κερδοφορου ταμειου, θα αναγνωριζει αυριο 100 φυλα αμα χρειαστει, το θεμα ειναι εμεις τι αντιλαμβανομαστε, τι αναγνωριζουμε και τι σεβομαστε.

Σημειωση: οποιο post αναφερεται σε ομοφυλοφιλια και επιλογη, χρηζει αμεσης διαγραφης. Η ιστοσελιδα φερει αμεση ευθυνη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εσυ που δεν εισαι ρατσιστης, ξερεις καλη ορθογραφια και γνωριζεις πραγματα απο το αγνωστο περα απο την ζωνη ασφαλειας γιατι δεν καταθετεις την αποψη σου... Δεν εχουμε ολοι χρονο να διαβαζουμε για να μαθουμε νεα πραγματα... Για βιολογια μιλαμε δεν μιλαμε για αστροφυσικη... Δεν ειναι προσωπικη επιθεση αλλα παρατηρω οτι οσοι ειναι υπερμαχοι επιτιθονται στην αντιπαλη αποψη με χαρακτηρισμους χωρις να προσθετουν κατι στην κουβεντα... Οι συμφωνοι με την γνωμη της γκουγκλ λενε η βιολογια λεει δυο φυλλα αρσενικο, θυληκο και σε μερικους οργανισμους που αυτοαναπαραγονται, ερμαφροδιτο... Η αντιθετη αποψη τι λεει δεν εχω καταλαβει...

 

Το πρόβλημα προφανώς δεν είναι αν τα φύλα είναι δύο, τρία ή δεκατρία. Το πρόβλημα είναι οι δεκάδες χαρακτηρισμοί που σχετίζονται με τη διαφορετική σεξουαλικότητα και δείχνουν έναν σκοταδισμό που μας πάει πολλά χρόνια πίσω. Διάολε, ζούμε στο 2016, όχι στο 1950. Δεν μπορεί να υπάρχουν ανάμεσα μας τέτοιες αντιλήψεις που να θεωρούν ανώμαλο κάποιον που είναι ομοφυλόφιλος. Τι να κάνουμε, κάποιοι άνθρωποι γεννιούνται διαφορετικοί.

 

Πως στο καλό ζείτε ορισμένοι με τόσο μίσος μέσας σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμός,   στην βιολογία τα φυλα είναι δυο αρσενικό - θηλυκό  από εκεί και πέρα υπάρχει ένα ποσοστό ατόμων με ορμονολογικη δυσαρμονία που τους οδηγεί σε ομοφυλοφιλικές τάσεις αυτό γίνεται επί αιώνες και όχι μονο στον άνθρωπο . και σε καμία περίπτωση αυτά τα άτομα δεν πρέπει να γίνονται περίγελος 

Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι τα τελευταία χρονια έχει αυξηθεί το ποσοστό αυτό και δεν ξέρω που οφείλεται ,,,στις τροφές ?? στο περιβάλλον ?? τείνει να γινει μόδα ?? πραγματικά δεν ξέρω ... έχω και δυο παιδιά δεν ξέρω τι μου ξημερώνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο προσπαθουμε να πουμε οι περισσοτεροι και χαρακτηριζομαστε ως ρατσιστες...

 

Το να αισθανεται ενας αντρας γυναικα, δεν σημαινει οτι ειναι γυναικα! Μπορει να αισθανεται γυναικα, να πραττει ως γυναικα, αλλα βιολογικα δεν ειναι γυναικα αν δεν προχωρησει σε εγχειριση αλλαγης φυλου... Το να λες λοιπον οτι αυτος ο ανδρας ειναι ανδρας και οχι γυναικα δεν ειναι ρατσιστικο! Ρατσιστικο ειναι να μην τον αφησεις να εκδηλωθει και να πραττει ΣΑΝ γυναικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε elorant θα ηθελα μα ακουσω την αποψη σου. Αν αυριο ο γιος σου γυρνουσε κια σου ελεγε

- ξερεις πατερα ειμαι ομοφυλοφιλος, και τα εχω με τον φαιδωνα. Και θελουμε να συζησουμε.

 

Τι θα σκεφτοσουν και τι θα ενιωθες. Να εισαι ειλικρινης σε παρακαλω.

 

Το συγκεκριμενο γεγονος εχει γινει. Απλα θα ηθελα να ξερω πια θα ηταν η αντιδραση σου μιας και εισαι τοσο ανοιχτομυαλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντρας ή γυναίκα! Δεν υπάρχει κάτι άλλο! Τα υπόλοιπα είναι ανωμαλία και ας παρεξηγηθεί όποιος θέλει και ας με χαρακτηρίσουν οπισθοδρομικο,ρστσιστη και ο,τι άλλο. Χε.στηκ@!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμός,   στην βιολογία τα φυλα είναι δυο αρσενικό - θηλυκό  από εκεί και πέρα υπάρχει ένα ποσοστό ατόμων με ορμονολογικη δυσαρμονία που τους οδηγεί σε ομοφυλοφιλικές τάσεις αυτό γίνεται επί αιώνες και όχι μονο στον άνθρωπο . και σε καμία περίπτωση αυτά τα άτομα δεν πρέπει να γίνονται περίγελος 

Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι τα τελευταία χρονια έχει αυξηθεί το ποσοστό αυτό και δεν ξέρω που οφείλεται ,,,στις τροφές ?? στο περιβάλλον ?? τείνει να γινει μόδα ?? πραγματικά δεν ξέρω ... έχω και δυο παιδιά δεν ξέρω τι μου ξημερώνει 

 Εαν μιλατε για δυσαρμονιες ορμονικες, καλλιεργειτε την εμπρηστικη αγνοια και φουσκωνετε το προβλημα. Επιτελους, σε αυτο τον ιερο τοπο, πρεπει να καταλαβουμε οτι αν ΔΕΝ εχουμε μελετησει επαρκως ενα ζητημα ή ακομα καλυτερα, αν ΔΕΝ ειμαστε απο αυτο ωστε να το καταλαβαινουμε βιωματικα, ΔΕΝ γνωριζουμε επαρκως τι συμβαινει και ΔΕΝ ειμαστε σε θεση να πεταμε ακατασχετα αποψεις που μονο με την πορδευση μπορουν να ομοιαστουν σε σημασια και συχνοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...