Προς το περιεχόμενο

Η Nintendo επανακυκλοφορεί το NES για $59,99 σε έκδοση... μινιατούρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά το ίδιο hardware σε λιγότερα νανόμετρα. Είναι η φθηνότερη λύση. Δεν θέλει και επανασχεδιασμό των παιχνιδιών.

 

Εγώ θα γούσταρα ένα original xbox σε τέτοιο μέγεθος κτλ. γιατί όχι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το ίδιο hardware σε λιγότερα νανόμετρα. Είναι η φθηνότερη λύση. Δεν θέλει και επανασχεδιασμό των παιχνιδιών.

 

Από που προκύπτει ότι είναι η φθηνότερη λύση; Θα πρέπει να κάνει γραμμή παραγωγής, πράγμα μη τετριμμένο. Πολύ πιο λογικό μου ακούγεται να είναι arm/x86 του κιλού με linux & emulator front-end.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που προκύπτει ότι είναι η φθηνότερη λύση; Θα πρέπει να κάνει γραμμή παραγωγής, πράγμα μη τετριμμένο. Πολύ πιο λογικό μου ακούγεται να είναι arm/x86 του κιλού με linux & emulator front-end.

Καλά γραμμή παραγωγής κάνουν και για αυτά του 20άρικου 

CKhaFjt.jpg

 

Αλλά ναι, ίσως και linux, ποιος ξέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλή φάση κι ιδανικό για να το παίρνεις μαζί σου στην εξοχή (λόγω μικρού μεγέθους) και για να το κάνεις δώρο σε παιδιά. Αν και η τιμή του είναι λιγάκι τσιμπημένή και η συλλογή παιχνιδιών του αν και περιέχει κλασσικά, αγαπημένα παιχνίδια όπως Super Mario Bros και Legend of Zelda έχει και κάποια παιχνίδια τελείως άκυρα όπως το Tecmo Bowl, Double Dragon II (ενώ το πρώτο είναι πιο δημοφιλές). Επίσης βάζουν υποδιαίστερα, ξεπερασμένα ports από arcade games όπως το GHOSTS‘N GOBLINS, βάζουνε Super C χωρίς να βάζουν το Contra, δεν βάλανε Earthbound Zero και Dragon Quest...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τρελη ευκαιρεια τι να σε πω.

Εδω δινουμε 60 ευρω για ημιτελες παιχνιδι στο 4, ή το ONE το 60αρακι για να παιξουμε καποια κλασιικα θα μας πειραξει? Εισαι λιγο αδικος.... Εγω προσωπικα εχω 2 κορουλες που λιωνουνε στο Μαριο στο WiiU. ΑΝ δουν και τις υπερκλασσικουρες αστα...

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή κίνηση για μενα ! Το μόνο μείον ειναι τα 30παιχνιδι θα μπορούσε να εχει περισσότερα αν και νομιζω στο μέλλον θα μπορείς να προσθέσεις . Αντε να ξυπνήσει και η SEGA μπας και δουμε κατι αντίστοιχο με mega drive !

Sent from my Lumia 1020

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τρελη ευκαιρεια τι να σε πω.

Μολις 2ε το παιχνιδι βγαινει και η κονσολα δωρο.

Και εχει και παιχνιδαρες μεσα.

Οταν πληρωνεις 69.90 σε μπαγκαρισμενες αηδιες στις συγχρονες κονσολες καλυτερα ειναι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...