Προς το περιεχόμενο

Η Nintendo επανακυκλοφορεί το NES για $59,99 σε έκδοση... μινιατούρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βιασμός τον παιδικών μας αναμνήσεων απλά.

 

Το κόστος του άντε να είναι 5 δολλάρια,τιμή πώλησης 60.

 

Χτύπα και άλλο Nintendo...

Και πάλι πιο ακριβό θα ήταν να βρεις original σύστημα σε καλή κατάσταση ;)

 

Και ναι υλικά είναι ψίχουλα, αλλά θα κάνουν νέα/τροποποιήσουν γραμμή παραγωγής. Τουλάχιστον δεν πέφτει development.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι νά ναι είναι πως θα τα δώσουμε και θα πούμε και ένα τραγούδι -.-

 

Δεν σου τα παίρνουν και με το πιστόλι. Άμα θες, κράτα τα να αγοράσεις κανένα βιβλίο, δεν θα σε κακολογήσει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικες παιχνιδαρες on chip !! 
μια χαρα για 60€. μακαρι να μπορει να παρει και αλλα roms μεσα του.

μπροστα εχει πορτακι για ''κασετα'' ? αν ναι τοτε οι veteran gamers θα χαρουν πολυ !!

 

Υ.Γ.

ελπιζω να εχει και μια υποτιθεμένη εθερνετ απο πισω και να γραφει f@ck on line games !! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι θέμα τιμής,αλλά δεν ξέρω πως θα δείχνει στίς τωρινές τηλεοράσεις, (με τι Hardware θα δείχνει ?) γιατί γενικά τόσο παλιά παιχνίδια,έχουν ένα θέμα καθώς pixelιαζουν σε νέες Τηλεοράσεις και θέλουν να μπορείς να κάνεις ρυθμίσεις για να τα δεις,όσο το δυνατόν όπως πρέπει,δεν είναι κακό,και μάλιστα είναι αρκετά συμπαθητικό το κουτάκι,αλλά εγω θα προτιμούσα το εξής : να έβγαινε ενα ίδιο αλλά σε Super Nes (που το πρόλαβα κιόλας και παίζεται άνετα σήμερα)με 1 χειριστήριο στάνταρ και να έβγαζαν κατα καιρούς και άλλα παιχνίδια που να μπορείς να τα περνάς η απλά να τα τρέχεις απο USB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως θα δείχνει στίς τωρινές τηλεοράσεις,τόσο παλιά παιχνίδια έχουν ένα θέμα και θέλουν να μπορείς να κάνεις αρκετές ρυθμίσεις να τα δεις όπως πρέπει

 

Με το Pi + RetroPi που το έχω στην τηλεόραση, μια χαρά δείχνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαιν μαιν. Για καποιους συλλεκτες ναι οκ. Για οποιον δεν εχει παιξει τα παιχνιδια του NES δεν νομιζω να περιμενε να βγει κατι τετοιο για να τα παιξει. Μεχρι κ σε κινητα τα παιζεις πλεον.

 

 

Πραγματικη αξια εχει μονο το πρωτοτυπο και αυτο σαν vintage για συλλογη. Ηταν η πρωτη μου σοβαρη κονσολα (μετα το 2600 και amstrad6128+ ) το 1987-88 μου το ειχαν φερει οι γονεις μου απο Γερμανια και θυμαμαι ηρθε αρκετα αργοτερα εδω. Το αλμα ηταν μεγαλο για την εποχη αφου απο τα atari παιχνιδια οποιος ερχοταν σπιτι κ εβλεπε το mario τοτε ετριβε τα ματια του θυμαμαι. Ακομα το εχω σε καποιο παταρι με καμια 30αρια τιτλους και καποιους σπανιους οπως gum shoe, faxanadu, bram stokers dracula, ninja gaiden εκτος απο τους κλασικους γνωστους mariozeldametroid κλπ.

 

 

Αυτα ναι εχουν αξια, αλλα μια επανεκδοση στην τιμη των 60 plus ευρω με πραγματικο κοστος κατασκευης ισως και 5-6 ευρω για την nintendo απλα για να λεει οτι ξαναβγαλε το NES συγνωμη δεν θα παρω

 

 

Και κατι ασχετο, συμβατοτητα με τα cartridges θα υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στη Nintendo, δίνει την ευκαιρία να γνωρίσει μία ολοκαίνουρια γενιά gamer κάποια κλασσικά διαμαντάκια, καθόλου κακό.

εγω με 60 ευρω παιρνω ssd  

συγχαρητήρια;

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

"The Mini-NES Won't Get Games Beyond The Ones That Were Announced"

 

Για μένα αυτό αρκεί να το αποκλείσει από αγορά, σ'αυτή την τιμή. Δεν συνδέεται στο ιντερνετ και δεν θα έχει άλλα παιχνίδια με οποιοδήποτε τρόπο. 

 

Ίσως να το σκεφτόμουν σ'αυτή την τιμή για ένα Snes με τους ίδιους όρους, αλλά για NES προσωπικά δεν μου αρκούν οι τίτλοι. Θα το αγόραζα με 30 ευρω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με 60 ευρω παιρνω ssd  

Κι εγώ 20 μπύρες αλλά δεν έχει σχέση...:P :D

 

Κλαιν μαιν. Για καποιους συλλεκτες ναι οκ. Για οποιον δεν εχει παιξει τα παιχνιδια του NES δεν νομιζω να περιμενε να βγει κατι τετοιο για να τα παιξει. Μεχρι κ σε κινητα τα παιζεις πλεον.

 

 

Πραγματικη αξια εχει μονο το πρωτοτυπο και αυτο σαν vintage για συλλογη. Ηταν η πρωτη μου σοβαρη κονσολα (μετα το 2600 και amstrad6128+ ) το 1987-88 μου το ειχαν φερει οι γονεις μου απο Γερμανια και θυμαμαι ηρθε αρκετα αργοτερα εδω. Το αλμα ηταν μεγαλο για την εποχη αφου απο τα atari παιχνιδια οποιος ερχοταν σπιτι κ εβλεπε το mario τοτε ετριβε τα ματια του θυμαμαι. Ακομα το εχω σε καποιο παταρι με καμια 30αρια τιτλους και καποιους σπανιους οπως gum shoe, faxanadu, bram stokers dracula, ninja gaiden εκτος απο τους κλασικους γνωστους mariozeldametroid κλπ.

 

 

Αυτα ναι εχουν αξια, αλλα μια επανεκδοση στην τιμη των 60 plus ευρω με πραγματικο κοστος κατασκευης ισως και 5-6 ευρω για την nintendo απλα για να λεει οτι ξαναβγαλε το NES συγνωμη δεν θα παρω

 

 

Και κατι ασχετο, συμβατοτητα με τα cartridges θα υπαρχει?

O 6128 δεν ήταν κονσόλα αλλά κανονικός υπολογιστής! Το ΝΕS εδώ πρέπει να ήρθε 89-90;

 

 

Συμφωνώ με τους περισσότερους, ωραία κίνηση, αλλά προσωπικά θα ήθελα να είναι το snes!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τους περισσότερους, ωραία κίνηση, αλλά προσωπικά θα ήθελα να είναι το snes!

 

Ένας παραπάνω λόγος να το αγοράσουμε, να ψηθεί η επόμενη "έκπληξη"! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιασμός τον παιδικών μας αναμνήσεων απλά.

 

Το κόστος του άντε να είναι 5 δολλάρια

 

Πως το θες: με τζατζίκι ή χωρίς; Tι βλακείες θ' ακούσω, Θεέ μου. Eδώ άλλοι σου πουλάνε σκέτο το NES για 50 ευρώ, λες και νομίζουν ότι έχουν κάτι το σπάνιο. Για τα παιχνίδια ξεχωριστά...ας μην μιλήσω καλύτερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...