Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft παραδέχεται ότι δεν θα πιάσει τον στόχο του 1 δισ. συσκευών Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι σε διλημμα εχω τα 8.1 να βάλω τα 10 ??? Ναι με επιχειρήματα &

Οχι με επιχειρήματα .

 

ΟΧΙ 100%. Τα επιχειρήματα είναι υποκειμενικά! Αν δεν τα έχεις δοκιμάσει ο ίδιος, να δείς αν σου αρέσουν ή όχι (απο άποψη χρήστη) δεν μπορείς να πείς...ΤΕΛΟΣ. Αν είσαι τεχνικός ή έστω σκαμπάζεις περισσότερα απο έναν μέσο χρήστη, τότε ξέρεις την απάντηση με 100% σιγουριά!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό: η πλειοψηφία του κόσμου θεώρησε οτι δεν προσφέρουν κάτι καινούριο/αξιόλογο για να μπει στη διαδικασία της αναβάθμισης.

Που σαν διαδικασία ήταν και "στο πιάτο".

Λίγο αυτό, λίγο το streizand effect και έχουμε τα αδιαμφισβήτητα αποτελέσματα.

Οι αριθμοί μίλησαν παιδιά, όλα τα άλλα είναι νάχαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τώρα;

 

Έχω win 10 μόνο για το dx12.

 

Τα win 8.1 είναι ποιο εύχρηστα.

 

Ιδιαίτερα το metro menu τα σπάει.

 

Αλλά από ότι φαίνεται είμαι από τους λίγους που βλέπουν την καινοτομία...

 

Όλοι θέλουν το κλασικό... έμαθα 5 πράγματα.. μη κάτσω να μάθω άλλα τόσα

Συμφωνώ απόλυτα!!! Εξάλλου, πέρα απο το DirectX 12, που είναι μόνο για συγκεκριμένα παιχνίδια και εφαρμογές (τα περισσότερα χρησιμοποιούν 11 ή ακόμη και 10!!) και με τόσα προβλήματα που παρουσιάζουν, με τα θέματα ασφαλείας (βλέπε πολιτική ασφαλείας και συλλογή πληροφοριών στα win10)  + την κακή πολιτική, που σε αναγκάζει "έμμεσα" να βάλεις τα 10ρια ....ε δεν τα βάζω με τίποτα ρε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τώρα;

 

Έχω win 10 μόνο για το dx12.

 

Τα win 8.1 είναι ποιο εύχρηστα.

 

Ιδιαίτερα το metro menu τα σπάει.

 

Αλλά από ότι φαίνεται είμαι από τους λίγους που βλέπουν την καινοτομία...

 

Όλοι θέλουν το κλασικό... έμαθα 5 πράγματα.. μη κάτσω να μάθω άλλα τόσα

tablet interface για pc με mouse&keyboard. no thanks. δεν θελω να εξαφανιζεται ολη μου η οθονη οταν ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tablet interface για pc με mouse&keyboard. no thanks. δεν θελω να εξαφανιζεται ολη μου η οθονη οταν ΠΑΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Αυτό μόνο στο tablet mode γίνεται, μόνο αν το ενεργοποιήσεις.. 

Καλά όταν βγούνε 2-3 AAA DX12 exclusive games 

Θα τρέχετε οι περισσότεροι να τα βάλετε πειρατικα :P

Αυτό είναι άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! 350 εκ. με δωρεάν αναβάθμιση!!! Ο κόσμος δεν αναβαθμίζει γιατί τα windows 10 βιάζουν την ιδιωτηκότητα του χρήστη και τώρα που θα σταματήσουν οι δωρεάν αναβαθμίσεις δεν προκειται να πάνε πάνω από 400 εκ. αφού τσάμπα είναι και δεν αναβαθμίζει ο κόσμος και μη έχοντας backup από τα windows mobile δεν πρόκειται να φτάσουν 1 δις ούτε σε 15 χρόνια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@KILL-VILAS

Δηλαδή εγώ που έχω τα 10 μόνο και μόνο επειδή θέλω να έχω Windows σε ένα σκληρό(ο άλλος έχει linux) είμαι ηλίθιος;

Δεν είμαι μέσος χρήστης, είμαι πολλά επίπεδα πάνω, αλλά ακόμα βλέπω πως αν βγάλεις το spyware, ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΌ από ότι έχει βγάλει μέχρι στιγμής η εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σταθώ σε αυτό, καθώς πολύ λένε ότι έχουν προβλήματα με τους drivers που δεν είναι συμβατοί κτλ. Δε φταίνε τα Windows 10 για τους drivers, αλλά οι εταιρίες που τους βγάζουν και δε τους αναβαθμίζουν....ειδικά όταν τα Windows 10 υπάρχουν 1 χρόνο σίγουρα στην αγορά....οπότε ψάχνουν για δικαιολογίες. Πως γίνεται, για παράδειγμα αυτό που είπες για τους laser εκτυπωτές, να κάνουν updates τους drivers τους και κάποιοι άλλοι πιο νέοι να μένουν χωρίς drivers.

 

 

 

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Άλλωστε από τα συμφραζόμενα μου για τον κύκλο ζωής των μοντέλων είναι σαφές ότι την υποστήριξη την κάνει κυρίως η κάθε εταιρία. Το θέμα είναι όμως ότι στους inkjet που τους υπολογίζουν στα 5-6 χρόνια κύκλο ζωής ήδη υπάρχουν προβλήματα. Κάποιος που έχει επενδύσει κάποια αρκετά χρήματα σε έναν καλό inkjet εκτυπωτή, βάζοντας τα 10αρια ενδέχεται να δει την επένδυση του να μηδενίζεται και να χρειάζεται εκτυπωτή εκ νέου. Σημασία δεν έχει αν φταίει η Microsoft ή η HP ή η όποια εταιρία. Σημασία έχει το αποτέλεσμα. 

Πέρα απο αυτό όμως, κάτι πρέπει να παίζει γενικώς με τα 10αρια, επειδή και μοντέλα 2-3 ετών δεν έχουν πάρει (ή δεν είχαν πάρει ως την άνοιξη που μου έσκαγαν σκηνικά, για να είμαι ειλικρινής) drivers για τα 10αρια. Ενώ πχ στην αντίστοιχη αλλαγή στα 8 και 8.1 οι drivers βγήκαν πάνω στο δίμηνο για το σύνολο των μοντέλων. Ίσως έχει αλλάξει γενικώς ο προγραμματισμός τους σε σχέση με παλαιότερες εκδόσεις των windows και για αυτό καθυστερούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...