Προς το περιεχόμενο

Επαλ Β λυκείου


Johntsiam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ρωτάς πραγματικά αν ερχότανε ένα παιδί με απολυτήριο πανεπιστημίου και ένα παιδί με χαρτί ΕΠΑΛ ποιον θα διάλεγα;

 

Σοβαρά μου την κάνεις αυτήν την ερώτηση τώρα; Φυσικά και το παιδί από ΤΕΙ - ΑΕΙ με κλειστά μάτια και χωρίς δεύτερη σκέψη. Δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρωτάς πραγματικά αν ερχότανε ένα παιδί με απολυτήριο πανεπιστημίου και ένα παιδί με χαρτί ΕΠΑΛ ποιον θα διάλεγα;

 

Σοβαρά μου την κάνεις αυτήν την ερώτηση τώρα; Φυσικά και το παιδί από ΤΕΙ - ΑΕΙ με κλειστά μάτια και χωρίς δεύτερη σκέψη. Δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης.

 

Μα πραγματικά ποιος θα προτιμήσει επαλ από ΑΕΙ/ΤΕΙ; Εκτός αν ειναι δουλεια γραφειου του στυλ να σηκωνει τηλεφωνα που και παλι εγώ από ΓΕΛ θα διάλεγα και οχι απο ΕΠΑΛ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ενας με συνεργειο αυτοκινητων και ενας υδραυλικος,ηλεκτρολογος θα παρει απο επαλ

Έλα captain obvious.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας με συνεργειο αυτοκινητων και ενας υδραυλικος,ηλεκτρολογος θα παρει απο επαλ

Ούτε καν γιατί υπάρχει ΤΕΙ Οχημάτων και υπάρχει και ΤΕΙ Ηλεκτρολόγων.

 

Τώρα τα επαγγέλματα όπως υδραυλικός, ψυκτικός κτλ. πάλι δεν παίρνουν από ΕΠΑΛ και προτιμάνε απόφοιτους ΙΕΚ ή άτομα με προϋπηρεσία.

 

Το πτυχίο του ΕΠΑΛ δεν έχει καμία αξία μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πρώτα απο όλα φέτος τελείωσα την β λυκείου και περσυ ήμουν γελ , ο λόγος που αλάξα ηταν για να περάσω πιο εύκολα σε μια σχολή οικονομικού ΤΕΙ , όμως έκανα την εξής βλακεία πήγα στον τομέα γεωπόνιας νομίζοντας οτι σε όποιον τομέα πας δίνεις παλι για όλες τις σχολές κατα τα Χριστούγεννα κατάλαβα οτι αυτο δεν γίνεται και οτι μπορείς να δώσεις μονο σχολές του τομέα σου και δυστιχως ηταν πολυ αργα ώστε να το αλλάξω η ερώτηση μου ειναι η εξής : αξίζει να χάσω μια χρόνια ώστε να ξαναπάω Β λυκείου αλλα στη ειδικότητα διοίκηση και οικονομία η να μείνω γεωπόνια και αν μείνω γεωπόνια τη θεωρείτε καλη δουλειά με προοπτικές στο μέλλον και ευκαιρίες σρ σχέση με τα οικονομικά η μια γενική γνώμη πάνω στο θέμα μου , ευχαριστώ πολυ

Καλησπέρα καταρχήν. πως δεν το σκέφτηκες οτι θα ειναι έτσι;; 

Ξανά πανε 2α λυκείου στον τομέα που σου αρέσει και μην ακους οτι λένε. 

Με σωστό διάβασμα θα περάσεις εύκολα σε κάποιο τει..

Γεωπονία πάνε αυτοί που θέλουν απλα να πάρουν ενα απολυτήριο λυκείου και να μην κανουν τίποτα στο σχολείο.

Και αυτή την χρονιά που θα χάσεις θα καταλάβεις αυτο το απαράδεκτο λαθος που εκανες..

Καλη επιτυχια σε οτι και να κανεις!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...