Προς το περιεχόμενο

Στα $249 πλέον η τιμή του Xbox One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη ρε παιδιά ποσα παιχνίδια θέλετε δηλαδή να υπάρχουν και να έχετε στη συλλογή σας; Εχετε τόσο άπλετο χρόνο να τελειώνετε και από ένα παιχνίδι την εβδομάδα; 

 

Εγω με ένα πάω να ασχοληθώ και κάνω ένα μήνα...

 

Υπαρχουν περισσότερα από αρκετά για όλα τα γούστα κατά την γνώμη μου. Και έχω ένα σωρο ατελειωτα από την εποχή PS1-PS2-PS3 και Xbox 360....

 

Πολυ γκρίνια για το τίποτα. Αντε να πάρουμε και το One S το περιμένω πως και πως για το Ori, Insider, Sunset Overdrive, Quantum Break...δεν έχω προλάβει καν να τα δω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε ο marios_geo στο πόστ του. Καλό θα ήταν μερικοί που περιβάλλονται με πλήρη αρνητισμό και παπαγαλίζουν ότι είναι μόδα στο internet, να βάλουν το κεφάλι τους κάτω από την βρύση με παγωμένο νερό μπας και νιώσουν. Το να ποστάρουν εν έτει 2016  κάθε υπερβολική άποψη που τους έρχεται στο μυαλό έχει κουράσει και είναι ετεροχρονισμένη τακτική.

 Αν έχετε κάποια από τις παρούσες κονσόλες και είστε ικανοποιημένοι ή όχι να αναφέρετε κανά επιχείρημα τι σας άρεσε και τι όχι διότι το να τα θάβετε όλα χωρίς να έχετε προσωπική εμπειριά ούτε σας τιμάει, ούτε σας βγάζει από την μάζα των απανταχού πιθήκων ή προβάτων που αυξάνεται ραγδαία.

 Οι κονσόλες PS 4/Xbox One ειδκά το PS 4 τα έχουν πάει καλά και κατά μέσο όρο ο κόσμος είναι ευχαριστημένος. Όσα remasters,remakes, updates και να βγούνε παιχνίδια υπάρχουν και θα ύπαρχουν με την σέσουλα, αποκλειστικά, ημιαποκλειστικά, third parties και ότι άλλο είναι διαθέσιμο.

 Τώρα αν ο δύσκολος καθημερινός βίος, η κρίση ή οτιδήποτε άλλο βάσανο περνάει καθε άνθρωπος σας κάνει καμπόσους ανθρώπους να μιζεριάζετε ή να στάζετε χολή σε κάθε πράγμα που δεν σας βρίσκει σύμφωνους επειδή  ''to hate is cool'' καλό θα ήταν να κοιταχτείτε διότι έχετε θέμα.

 Μακάρι να μην το σβήσουν οι διαχειριστές διότι όσο εριστικά κι αν είναι για ορισμένους κάποια posts άλλο τόσο ενοχλητικό είναι να διαβάζεις σχόλια ''κλαψομο____κα για πράγματα που δεν είναι καν ζωτικής σημασίας και αποτελούν είδος πολυτελείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυνατά exclusives στο ps3 βγήκαν προς το τέλος της πορείας του.. χαλαρωστε, έχει πολλά να δώσει ακόμα κ το ps4 κ το one! (έχω κ τα δυο,δεν είμαι fanboy)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν εχω καμια ορεξη για τα καινουργια παιχνιδια που βγαινουν, ισως "μεγαλωσα" αλλα οταν βαζω να παιξω ενα παιχνιδι πχ, το ac syndicate προσφατα νιωθω ενα feeling πως το παιχνιδι φτιαχτηκε μονο για τα λεφτα χωρις την παραμικρη αγαπη απο τους developers, κατι που δεν το ενιωσα σχεδον ποτε στην παλιες κονσολες.

 

ετσι ακριβως! σε πολλά παιχνίδια το έχουμε νιώσει αυτο.. εκτός από την Nintendo!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ακριβως! σε πολλά παιχνίδια το έχουμε νιώσει αυτο.. εκτός από την Nintendo!!

Χα, χα χα. Ας παίξω ακόμη μια φορά το supercar Mario kart 8 ή κάποιο super Mario Galaxy, Bro, land....

 

Καθόλου αρμεγμα βρε παιδί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγορασα ένα xbox one fat από αγγελία εδώ στα 130 ευρώ. Το ωραίο είναι ότι τα 360 τα πουλάν ακόμα 150+ :) .

 

Το πήρα κυρίως για το Quantum Break αν και βρέθηκα με περισσότερα παιχνίδια λόγο προσφοράς σε κλειδαδικο.

 

Έχω να πω ότι το να αναλώνεται κάνεις στο να βγάζει την μία κονσόλα καλύτερη από την άλλη είναι το λιγότερο άτοπο. Προσωπικά το ίδιο καλά μου φαίνονται πχ το Quantum Break στο xbox με το Uncharted 4 στο PS4. Εννοώντας ότι είναι και τα 2 πολύ ωραία παιχνίδια χωρίς να κάθομαι να μετραω Pixels ή πολυγωνα.

 

Και καλά παιχνίδια έχει το xbox και καλές τιμές μπορείς να βρεις για αυτά αν ψαξεις λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...