Προς το περιεχόμενο

Οικονομικές διακοπές από πρακτορεία εξωτερικού


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούω από διάφορους ότι κλείνουν οικονομικά πακέτα σε καλά ξενοδοχεία στην Ελλάδα από φυσικά πρακτορεία του εξωτερικού, μέσω γνωστών που έχουν εκεί. 'Εχω ψάξει σε μεγάλα ηλεκτρονικά πρακτορεία και δεν έχω βρει τίποτα αξιοσημείωτο. Κάθε φορά που ρωτάω δε, μου λένε δεν ξέρουν πως λέγεται, ότι το κανόνισε ο γνωστός, κλπ.

Ξέρει κανείς ονόματα από τέτοια γραφεία που να μπορώ να κλείσω από εδώ (χωρίς τοπική διεύθυνση χρέωσης δηλαδή)? Ενδιαφέρομαι για του χρόνου μιας και φέτος τα σκάσαμε κανονικά σε μεγάλη αλυσίδα ενώ ευρωπαίοι με γκρουπ πλήρωναν λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, υπάρχει αρχαίο θέμα και δεν το βρήκα.

Και πάλι όμως, τα πιό πολλά από αυτά τα εχω δει και δίνουν πιό ακριβά από όσο δίνει το ξενοδοχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο ψάχω, αυτά τα κρυφά γραφεία της γειτονιάς που ακούω αλλά δεν έχω εντοπίσει. Σε όσα έχω ψάξει online δεν βρηκα πουθενα αξιολογες προσφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει εξω καλες τιμες για Ελλάδα. Αλλα ολο κατι τυχαινε. Η δε βολευε το μερος που προτειναν. Η ειχα κλείσει ηδη. Τελικα για τους παραπανω λογους ποτε δεν τολμησα να μπω σε καποιο πρακτορειο να ρωτησω όρους. Πχ αν προτεινουν μεταβαση με 3 πτησεις καπου. Η σε δενουν σαν το σκυλι στην πισινα του πενταστερου ξενοδοχειου και εχεις τα παντα στην ακτινα της αλυσιδας σου κα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζω ορισμένα Ολλανδικά, αλλά περιλαμβάνεται και charter πτήση από Ολλανδία δεν νομίζω να σε βολεύει. Γιατί τα σκας σε πρακτορεία γενικώς; Κλείσε το πλοίο ή την πτήση σου και δωμάτιο από booking και είσαι μια χαρά. Τόσο φθηνότερα είναι τα πρακτορεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ετσι μου λένε...πχ μια συνάδελφος έχει αδερφό στη Γερμανία και τους κλείνει all inclusive στα μισά λεφτά που το δίνει το ξενοδοχείο ή το όποιο booking και άλλα ηλεκτρονικά. Απλά εκεί βάζει διεύθυνση Γερμανίας και κλείνει μόνο το ξενοδοχείο, χωρις πτηση.

Τα ίδια και για τη γνωστή αλυσίδα που πήγαμε, έμαθα πως κάποια γκρουπ είχαν πολύ καλές τιμές που στα site των γραφειων δεν υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κοιτατε τις λιστες των ξενοδοχειων του αλλα τα πακετα τους...δηλ.παιρνεις το πακετο μαζι με τα αεροπορικα αλλα εσυ χρησιμοποιεις μονο το ξενοδοχειο... 

http://www.ekdromi.gr/

http://www.diakopesoikonomikes.gr/

και σιγουρα θα εχουν και τα μεγαλα ταξιδιωτικα στυλ ginis,palmos,manessis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...