Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Windows 10 Mobile σε συσκευές που δεν υποστηρίζονται πλέον από την Microsoft


flogerakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους,

 

αφου φτασουμε στην εκδοση των 10αριων που θελουμε να μεινουμε οριστικα, αρκει ν'αλλαξουμε μια μονο τιμη της registry οπως ηταν ωστε να μην βρισκει αλλη αναβαθμιση το τηλεφωνο ?

 

Ξεχασα/αμέλησα να κρατησω αντίγραφο των τιμων του 1020 64αρι Ο2 που εχω και το οποιο μετονομασα σε 950αρι.

Θα κατεβασω μεχρι και την 10586.494 και μετα θελω να το "σταματησω" να ειναι αναβαθμίσιμο. χωρις ομως να κανω hard reset, γιατι τότε θα χασω την φωνητικη πλοήγηση στους χαρτες καθως και την λειτουργικη lumia camera (αυτη μπορεί ετσι κι αλλιώς να μην δουλεύει στην 10586.494, δεν ειμαι σιγουρος).

 

Γενικα, θα ηθελα την πλεον σταθερη εκδοση των 10αριων για καθημερινη χρηση στο lumia 1020.

υποθέτω και ελπιζω η 10586.494 να ειναι μια τέτοια.

Η Lumia Camera δεν δουλεύει σε καμία εκδοσή των Windows Mobile. Τώρα, αν δεν κράτησες τα παλιά στοιχεία σου πως θα τα επαναφέρεις? Θα τα φανταστείς? Πρέπει να τα ξαναβάλεις ακριβώς... Μονο με hard reset επαναφερονται στα εργοστασιακά. Με αυτά που διαβάζω φίλε σου προτείνω να κάνεις αυτο που λεει παραπάνω ο φιλος Locke_John, δηλαδή να πας στην RS2 και να κανεις και το κόλπο με την Glance Screen. Καλό θα ηταν να μας απαντήσει κάποιος που το εχει κανει αυτο σε 1020 για να είμαστε σίγουροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Lumia Camera δεν δουλεύει σε καμία εκδοσή των Windows Mobile. Τώρα, αν δεν κράτησες τα παλιά στοιχεία σου πως θα τα επαναφέρεις? Θα τα φανταστείς? Πρέπει να τα ξαναβάλεις ακριβώς... Μονο με hard reset επαναφερονται στα εργοστασιακά. Με αυτά που διαβάζω φίλε σου προτείνω να κάνεις αυτο που λεει παραπάνω ο φιλος Locke_John, δηλαδή να πας στην RS2 και να κανεις και το κόλπο με την Glance Screen. Καλό θα ηταν να μας απαντήσει κάποιος που το εχει κανει αυτο σε 1020 για να είμαστε σίγουροι.

Γεια σου φιλε, Locke_John εδω.

Μαλλον τελικα θα το παω στην πιο προσφατη 10αρα εκδοση και θ αφησω το 1020 μου να φαινεται μονιμα ως 950.

Καλή, χρυσή η κάμερα, αλλα πιο χρησιμες για την καθημερινοτητα οι λειτουργικες εφαρμογες, κυριως το viber (στα 8.1 δεν υποστηριζει την ληψη φωτογραφιας μεσω μηνυματος, μου εστειλαν προσφατα και δεν μπορουν να ανοιξουν ουτε να γινουν ληψη).

 

Η ιδεα της χρησης της lumia camera, μου ηρθε απο εναν τυπο στο ebay, που πουλαει το 64αρι και ανεφερε "working lumia camera, working glance".

θα δοκιμασω, πηγαινοντας προς latest wm10 fast, αν καπου στο ενδιαμεσο, ανοιγει κανονικα η lumia camera. αν ναι, θα προσπαθησω να μεινω εκει, πειραζοντας την registry και αφαιρωντας την ενεργή επιλογη του windows insider.

 

ευχαριστω παντως για την αμεση απαντηση.

 

ΥΓ. προτεινεις δηλαδη, τα 1020 να τα αφηνουμε να φτασουν ως την RS2? Τί αριθμητικό κωδικο έχει αυτη η έκδοση, θυμασαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...