Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το νέο BlackBerry DTEK50, το οποίο είναι ένα rebranded... Alcatel Idol 4!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα κάνουν τον κύκλο τους. Έτσι λοιπον και η blackberry θεωρώ πως έκανε τον δικό της και πλησιαζει στη δύση της. Το κακό σημερα ειναι πως ολα ειναι ιδια. Δεν ξεχωριζει τιποτα. Στο βωμο της παγκοσμιοποιησης πεσανε ολες οι συσκευες και τα λειτουργικα στην μηχανη του κιμα και βγηκε μια ομοιομορφη μαζα. Το κακο ειναι πως δεν βλεπω να αλλαζει κατι μελλοντικα. Τι να πω, φαινεται αυτο προτιμαει ο κοσμος. Λες να ειναι καλυτερα ετσι να μην εχεις και πολλες επιλογες να προβληματιζεσαι;;;....... Μπα, δε νομιζω......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνει αρκετά χρόνια το miui της xiaomi.

Didn't know that. Μια που το ανέφερες,το redmi 3 note Pro τελικά έχει καλή κάμερα ή όχι; διαβάζω ανάμεικτα σχόλια. Με ενδιαφέρει αν όχι στο σκοτάδι, να βγάζει Καλες φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό οπως σε δρόμους τη νύχτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα κάνουν τον κύκλο τους. Έτσι λοιπον και η blackberry θεωρώ πως έκανε τον δικό της και πλησιαζει στη δύση της. Το κακό σημερα ειναι πως ολα ειναι ιδια. Δεν ξεχωριζει τιποτα. Στο βωμο της παγκοσμιοποιησης πεσανε ολες οι συσκευες και τα λειτουργικα στην μηχανη του κιμα και βγηκε μια ομοιομορφη μαζα. Το κακο ειναι πως δεν βλεπω να αλλαζει κατι μελλοντικα. Τι να πω, φαινεται αυτο προτιμαει ο κοσμος. Λες να ειναι καλυτερα ετσι να μην εχεις και πολλες επιλογες να προβληματιζεσαι;;;....... Μπα, δε νομιζω......

Το θέμα είναι οτι ούτε οι εταιρίες που υποτίθεται έφερναν κάτι το διαφορετικό πρόσφεραν μια αξιοπρεπής εμπειρία στον χρήστη. Ήμουν χρήστης windows phone για πολλά χρόνια και δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω πίσω στο android. Oταν εταιρίες όπως η ΒΒ και η MS προσφέρουν τις μισές εφαρμογές στον χρήστη και βγάζουν ακριβές άλλα αδιάφορες συσκευές όπως το Lumia 950 η το Priv ο κόσμος απλά θα τους γυρίσει την πλάτη είτε τρέχουν android είτε ΒΒ10 είτε windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτούς που λένε κατάντια το κινητό και υπερκοστολογημένο κτλ...

 

 

340 ευρώ και έχει 3GB RAM 13MP κάμερα πίσω 8MP Μπροστα Οκταπύρηνο επεξεργαστή!  2610 mAh μπαταρία Full HD οθόνη... αν σταματούσαμε εδώ 

τι άλλο θέλετε!!;;;; 

 

Στο skroutz δεν βλέπω κινητά πολύ υψηλότερων προδιαγραφών στην ίδια τιμή (και κοίταξα για τα κινητά απο 351 ευρώ και πάνω) 


Σας νευριάζει που δεν ειναι με τιμή κινεζιάς; το ξέρετε ότι η blackberry δεν ειναι κινέζικη μάρκα έτσι; 

 

Και επιπλέον των απο πάνω χαρακτηριστικών συνοδεύεται και απο έξτρα λογισμικό!

 

Έχει το blackberry keyboard πρόσβαση στο Hub και το DTEK που είναι λογισμικό ασφαλείας (που άτομα με επιχειρήσεις πολιτικοί και celebrity χρειάζονται στο κινητό τους) + ένα σορό χρήσιμο software που βρίσκεις στα blackberry 

 

Δεν είναι η επανάσταση όσο αφορά χαρακτηριστικά/τιμή 

 

αλλά σίγουρα δεν είναι υπερκοστολογημένο ή μούφα σε χαρακτηριστικά. 

 

 

Αν περιμένετε galaxy s7 σε τιμή featurephone επειδή η blackberry έχει συρρικνωθεί ξεχάστε το ... όχι τιποτα άλλο δεν τα βρίσκει και τζάμπα ξέρετε.... 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω 100% με τον Faeton. Αν θες κινεζικο, παιρνεις κινεζικο με aosp android , με εγγυηση 1 χρονο κινας (2 μηνες delay αν παθει κατι) και με τα bugs του και χωρις update. Η blackberry δεν είναι cubot , ulefone κλπ.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι οτι ούτε οι εταιρίες που υποτίθεται έφερναν κάτι το διαφορετικό πρόσφεραν μια αξιοπρεπής εμπειρία στον χρήστη. Ήμουν χρήστης windows phone για πολλά χρόνια και δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω πίσω στο android. Oταν εταιρίες όπως η ΒΒ και η MS προσφέρουν τις μισές εφαρμογές στον χρήστη και βγάζουν ακριβές άλλα αδιάφορες συσκευές όπως το Lumia 950 η το Priv ο κόσμος απλά θα τους γυρίσει την πλάτη είτε τρέχουν android είτε ΒΒ10 είτε windows 10.

 

Αν θέλεις να γυρίσεις από WP σε Android είναι πανεύκολο... Κυκλοφορούν εκατοντάδες κινέζικες ψηστιέρες με τρομερά και φοβερά specs και το pokemon go δώρο... Go for it... μετά από 3μήνες κάνε post να μας πεις αν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο...

 

ΥΓ: Η παραμύθα με τις εφαρμογές είναι last year... Αν είχες θα ήξερες... (Γαμώτο δεν έχει pokemon...)

 

On Topic:

Η κατάντια της BB επιβεβαιώνεται με τη χρήση του android που από μόνο του αποτελεί τρύπα σε οποιοδήποτε σοβαρό και προστατευμένο δίκτυο... Οι προσπάθειες που κάνει με το καστομάρισμα του λειτουργικού είναι αξιόλογες αλλά προς το παρόν απέχουν πολύ από τη ασφάλεια του BB OS...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsalin

Επειδή μάλλον ξέρεις περισσότερα από εμένα για τα WP μπορεί να μου πεις κάποιο app για να χρησιμοποιώ το Gmail στο lumia 640 μου με δυνατότητα attachments και notifications στα εισερχόμενα email όπως κάνει το native app στο android ;

Όσα έχω δοκιμάσει είναι απαράδεκτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν θέλεις να γυρίσεις από WP σε Android είναι πανεύκολο... Κυκλοφορούν εκατοντάδες κινέζικες ψηστιέρες με τρομερά και φοβερά specs και το pokemon go δώρο... Go for it... μετά από 3μήνες κάνε post να μας πεις αν μπορείς να πάρεις τηλέφωνο...

 

ΥΓ: Η παραμύθα με τις εφαρμογές είναι last year... Αν είχες θα ήξερες... (Γαμώτο δεν έχει pokemon...)

 

On Topic:

Η κατάντια της BB επιβεβαιώνεται με τη χρήση του android που από μόνο του αποτελεί τρύπα σε οποιοδήποτε σοβαρό και προστατευμένο δίκτυο... Οι προσπάθειες που κάνει με το καστομάρισμα του λειτουργικού είναι αξιόλογες αλλά προς το παρόν απέχουν πολύ από τη ασφάλεια του BB OS...

Mπα ευχαριστώ δεν μου αρέσουν τα κινέζικα, για κανένα samsung με βλέπω εκτός κι αν βγάλει κάτι αξιοπρεπές η nokia. Πάντως τις προάλλες που ήθελα να στείλω mail από το outlook στο 640 η εφαρμογή κρασαρε 2 φορές και δεν έσωσε ουτε draft αλλά νταξ τηλέφωνα παίρνει οπότε όλα καλά. Tώρα αν καλύπτεσαι με το 1/3 των εφαρμογών που υπάρχουν στις άλλες πλατφόρμες εκ των οποίων οι μισές είναι μουφα και οι άλλες μισές έχουν να πάρουν update 200 χρόνια η δεν έγιναν καν universal μπράβο σου, ίσως να αντέχεις την μιζέρια.

 

Υ.Γ. Όταν έρθουν τα Pokemon στα wp στείλε μου μήνυμα στο Snapchat.

Επεξ/σία από Holism
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...