Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το νέο BlackBerry DTEK50, το οποίο είναι ένα rebranded... Alcatel Idol 4!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχως δεν ειναι παραμυθα. Εχω το 640xl και δεν θα το αλλαξω τουλαχιστον για τα επομενα 5 χρονια αλλα δεν εχει

 

1) Robbery Bob

2) Minigore

3) Pokemon Go

4) Pou

5) Geometry dash (επι πληρωμη)

6) Fruit Ninja (επι πληρωμη)

7) Native youtube app (αν και στην ουσια το mobile youtube προβαλεται τελεια)

8) Greek wpa finder και πολλα πολλα αλλα apps.

 

Eνω ειναι κινηταρα με τα ολα της, εκει χανει. Πως να το κανουμε. Βεβαια με 200 ευρω δεν μπορεις να τα εχεις και ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα ευχαριστώ δεν μου αρέσουν τα κινέζικα, για κανένα samsung με βλέπω εκτός κι αν βγάλει κάτι αξιοπρεπές η nokia. Πάντως τις προάλλες που ήθελα να στείλω mail από το outlook στο 640 η εφαρμογή κρασαρε 2 φορές και δεν έσωσε ουτε draft αλλά νταξ τηλέφωνα παίρνει οπότε όλα καλά. Tώρα αν καλύπτεσαι με το 1/3 των εφαρμογών που υπάρχουν στις άλλες πλατφόρμες εκ των οποίων οι μισές είναι μουφα και οι άλλες μισές έχουν να πάρουν update 200 χρόνια η δεν έγιναν καν universal μπράβο σου, ίσως να αντέχεις την μιζέρια.

 

Υ.Γ. Όταν έρθουν τα Pokemon στα wp στείλε μου μήνυμα στο Snapchat.

Γιατι η Nokia τι νομιζεις οτι θα ειναι, φινλανδικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτούς που λένε κατάντια το κινητό και υπερκοστολογημένο κτλ...

 

 

340 ευρώ και έχει 3GB RAM 13MP κάμερα πίσω 8MP Μπροστα Οκταπύρηνο επεξεργαστή!  2610 mAh μπαταρία Full HD οθόνη... αν σταματούσαμε εδώ 

 

τι άλλο θέλετε!!;;;; 

 

Στο skroutz δεν βλέπω κινητά πολύ υψηλότερων προδιαγραφών στην ίδια τιμή (και κοίταξα για τα κινητά απο 351 ευρώ και πάνω) 

 

 

Σας νευριάζει που δεν ειναι με τιμή κινεζιάς; το ξέρετε ότι η blackberry δεν ειναι κινέζικη μάρκα έτσι; 

 

Και επιπλέον των απο πάνω χαρακτηριστικών συνοδεύεται και απο έξτρα λογισμικό!

 

Έχει το blackberry keyboard πρόσβαση στο Hub και το DTEK που είναι λογισμικό ασφαλείας (που άτομα με επιχειρήσεις πολιτικοί και celebrity χρειάζονται στο κινητό τους) + ένα σορό χρήσιμο software που βρίσκεις στα blackberry 

 

Δεν είναι η επανάσταση όσο αφορά χαρακτηριστικά/τιμή 

 

αλλά σίγουρα δεν είναι υπερκοστολογημένο ή μούφα σε χαρακτηριστικά. 

 

 

Αν περιμένετε galaxy s7 σε τιμή featurephone επειδή η blackberry έχει συρρικνωθεί ξεχάστε το ... όχι τιποτα άλλο δεν τα βρίσκει και τζάμπα ξέρετε.... 

https://www.skroutz.gr/s/9489172/Alcatel-OneTouch-Idol-4-16GB.html

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7897&idPhone2=8229&

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/9489172/Alcatel-OneTouch-Idol-4-16GB.html

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7897&idPhone2=8229&

 

H τιμη που παραθετεις ειναι για το μοντελο με τα 2GB ram. Το BB ειναι η εκδοση με τα 3GB.

 

Επισης Εξωτερικα ναι ειναι ενα Alcatel, αλλα η BB εχει επεμβει και εσωτερικα . Συμφωνα με το site τους ο επεξεργαστης εχει επιπλεον κωδικα ασφαλειας σε hardware επιπεδο. Δηλαδη δεν πειραξε απλα το λειτουργικο , αλλα και το hardware. Μαλιστα συμφωνα με το gsmarena βλεπουμε και διαφορετικο χρονισμο στην cpu ( τα spec παντα σε pre release εχουν θεματα αλλα κανεις δεν ξερει.. )

 

 
Hardware Root of Trust

Security was built into DTEK50 from the start, rather than layering on defenses after production. Its manufacturing process establishes a hardware root of trust, a proprietary technique that adds security keys to the processor on DTEK50 as it is built. Those keys are then used to track, verify, and provision each DTEK50, meaning that the authenticity and integrity of your device is guaranteed, as is the safety of the data it holds.

When a user boots up their device, it’s important that they’re able to trust that only a BlackBerry signed OS can be loaded and it hasn’t been tampered with since the last restart. That’s where DTEK50 secure boot process comes in. Starting with the hardware Root of Trust, each stage of the secure boot chain must first verify that the next component is fully intact before proceeding.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H τιμη που παραθετεις ειναι για το μοντελο με τα 2GB ram. Το BB ειναι η εκδοση με τα 3GB.

 

Επισης Εξωτερικα ναι ειναι ενα Alcatel, αλλα η BB εχει επεμβει και εσωτερικα . Συμφωνα με το site τους ο επεξεργαστης εχει επιπλεον κωδικα ασφαλειας σε hardware επιπεδο. Δηλαδη δεν πειραξε απλα το λειτουργικο , αλλα και το hardware. Μαλιστα συμφωνα με το gsmarena βλεπουμε και διαφορετικο χρονισμο στην cpu ( τα spec παντα σε pre release εχουν θεματα αλλα κανεις δεν ξερει.. )

 

 

 

 

Με πρόλαβες αυτά που είπες + το επιπλέον λογισμικό (που δεν ειναι bloatware )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι σίγουρος ότι το 95% που κράζει δεν έχει δουλέψει καν ένα OS10 τηλέφωνο, ένα έχω να πω: συσκευές όπως αυτή και το Priv, και ας έχουν περάσει μέχρι στιγμής 3 Priv από τα χέρια μου και τη γλίτωσαν τελευταία στιγμή να τα κοπανήσω στον τοίχο, με κάνουν και αναρωτιέμαι πως μπορείτε να κράζετε κάτι το οποίο στα μάτια και τα χέρια των μη κολημμένων είναι 4 φορές πιο γρήγορο και απλό από τον συφερτό των πανομοιότυπων android που κυκλοφορούν.. Προσοχή μην κάνει καμιά trolia και πετάξει κανένα update στο runtime σε τπτ 4.4 ή 5.... να δω μετά πόσοι θα πετάξετε τα μπέρυ για να παίζετε τον πίπατσου στο dtek/priv σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tsalin

Επειδή μάλλον ξέρεις περισσότερα από εμένα για τα WP μπορεί να μου πεις κάποιο app για να χρησιμοποιώ το Gmail στο lumia 640 μου με δυνατότητα attachments και notifications στα εισερχόμενα email όπως κάνει το native app στο android ;

Όσα έχω δοκιμάσει είναι απαράδεκτα

 

Αν και λιγάκι outdated θα απαντήσω... λοιπόν θα σου πω τι κάνω εγώ -που μάλλον είναι το αυτονόητο που κάνουν όλοι με WP και gmail λογιαριασμούς... Απλά σετάρουν το outlook να παίζει με gmail...Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς notifications, αν είχες χρησιμοποιήσει outlook σε WP Θα ήξερες ότι με ενεργοποιημένο το πλακάκι έχεις όχι μόνο Notifications αλλά και Preview του θέματος... που δεν έχεις στο android. Για τα επισυναπτόμενα επίσης δεν υπάρχει κανένα θέμα...

 

Επειδή μάλλον το θεματάκι σου όμως είναι το imap και όχι το outlook, να τα πούμε ένα χεράκι... Προφανώς και το imap δεν είναι τόσο native όσο το gmail app, ΟΜΩΣ προσπαθείς να συνδέσεις δύο διαφορετικές πλατφόρμες μεταξύ τους και αυτό έχει από μόνο του συμβιβασμούς. ΑΝ προσπαθήσεις να συνδέσεις Exchange account σε android θα με καταλάβεις...

 

Επίσης το ίδιο θέμα έχεις αν προσπαθήσεις να συνδέσεις την πλατοφόρμα της google με κανονικό outlook... αλήθεια γιατί δεν μπορείς να συνδέσεις calendar και task manager σε κάτι τόσο προφανές όσο το outlook? Γιατί η πλατφόρμα της google είναι εν πολλοίς ασύμβατη με οτιδήποτε άλλο εκτός google.... και αυτό το ξέρεις όταν τη επιλέγεις και όταν την χρησιμοποιείς... Αυτά από την πείρα 4+ ετών στην Google Apps για επαγγελματική χρήση (με δικό μου domain) για περισσότερους από 30 χρήστες...

 

Για τα κρασσαρίσματα του outlook που γράφει ο Holism εδώ και 1+ χρόνο στη WP πλατφόρμα με 640LTE δεν έχω παρατηρήσει ποτέ τίποτα (ούτε με 8.1, ούτε φυσικά με 10). Για την ακρίβεια το τηλέφωνο έχει κρασσάρει (από δική μου μ@λ@κία) τρεις φορές μετρημένες... Για τις εφαρμογές είναι μεγάλη συζήτηση... και δεν έχετε άδικο, όμως με τα χρήματα αυτά ~150-200€ δεν παίρνεις καλύτερη εμπειρία χρήσης...

 

Τέλος για το BB (για να μείνω κάπως on topic), το παιχνίδι χάθηκε από την άθλια στρατηγική της ίδιας της BB που άφησε την apple να παίζει μόνη της στον επιχειρηματικό κόσμο του Bring Your Own Device (BYOD). Οπότε RIP BB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...