Προς το περιεχόμενο

Το Camera app της Microsoft για το iPhone είναι καλύτερο από της Apple;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιθανότερο σενάριο. Η Microsoft εδώ λειτούργησε σα να είναι οποιοσδήποτε άλλος developer: πιάνει πρώτα την πιο επικερδή πλατφόρμα (iOS) και μετά (λογικά) θα πάει κατα σειρά στην πιο διαδεδομένη (Android) και τέλος στην δικιά της.

Σωστός αλλά αν η MS δεν αλλάξει αυτό το απαίσιο UI προκοπή δεν πρόκειται να δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός αλλά αν η MS δεν αλλάξει αυτό το απαίσιο UI προκοπή δεν πρόκειται να δει.

 

Κάτσε ρε φίλε. Απάισιο για σένα, εμείς το λατρεύουμε.

Δεν είναι το UI που κρατάει τους χρήστες έξω, αλλά οι εφαρμογές.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To UI δεν το λατρευω αλλα δεν το μισω. Εννοω οτι μπορει εμφανισιακα να εχεις δει και καλυτερο αλλα ειναι πρακτικο και αυτο ειναι που σου μενει στο τελος. Κανεις την δουλεια σου και με το παραπανω! Οι εφαρμογες ειναι η μεγαλη πληγη. Αν θελει να δει χρηστες, πρεπει να φτιαξει το store της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι να ανεβάσει τις σκιές μόλις βρει πρόσωπο, εκεί που χάνει πολύ είναι στο σκοτάδι όπου το stock camera.app κάνει πολύ καλύτερη δουλειά με το noise reduction. Πολύ hype για το τίποτα άποψη μου

 

Και ουτε το πολυκαταφερνει τον ισχυρισμο της. Δηλαδη αν δεις την φωτογραφια που ειναι στο αρθρο για προμοταρισμα, εχει φωτισει μεχρι και τη κοκα κολα αλλα και τη κολωνα. Αρα ποια η διαφορα απο το να ανεβαζες απλα τα shadows ή HDR ?

 

Αλλα εστω οτι το καταφερνε, νομιζω οτι θα κατεληγε σε καπως αφυσικα αποτελεσματα πχ αν φωτιζε μονο ανθρωπους και ακριβως διπλα ειχε σκια δεν θα ταν περιεργη; Ακομη το white balance θα το διορθωνε στις φωτισμενες ψυχρες σκιες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι να ανεβάσει τις σκιές μόλις βρει πρόσωπο, εκεί που χάνει πολύ είναι στο σκοτάδι όπου το stock camera.app κάνει πολύ καλύτερη δουλειά με το noise reduction. Πολύ hype για το τίποτα άποψη μου

 

 

φτιαξε ενα τετοιο φιλε γ android & wp...σε κανα μισαωρακι θα το χρειαστω μη το αφησεις τελευταια στιγμη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε φίλε. Απάισιο για σένα, εμείς το λατρεύουμε.

Δεν είναι το UI που κρατάει τους χρήστες έξω, αλλά οι εφαρμογές.

Κοίτα λίγο βαρετό είναι το ui των Windows. Πλακάκια είναι που δείχνουν πληροφορίες και αυτό δεν αλλάζει. Είχα δοκιμάσει Windows launcher στο Android που έχω τα κράτησα λίγες μέρες αλλά τα βαρέθηκα. Αν είχα κινητό Windows θα έπρεπε να το δώσω. Τις εφαρμογές δεν τις βάζω στην εξίσωση γιατί εκεί υπάρχει όντως μεγάλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft με το Windows Phone έπεσε σε κατάσταση "η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα".

 

Δηλαδή δε μπορούσε να προσελκύσει χρήστες λόγω του ότι δεν είχε εφαρμογές, αλλά δε μπορούσε να προσελκύσει και developers λόγω του ότι δεν είχε χρήστες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός αλλά αν η MS δεν αλλάξει αυτό το απαίσιο UI προκοπή δεν πρόκειται να δει.

 

Το UI είναι ίσως το μόνο πράγμα που αξίζει πλεον στην πλατφόρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε φίλε. Απάισιο για σένα, εμείς το λατρεύουμε.

Δεν είναι το UI που κρατάει τους χρήστες έξω, αλλά οι εφαρμογές.

Να μαντέψω ότι σου άρεσε και στα 8άρια (desktop);

 

Και τα 2 φταίνε και το ui και η έλλειψη εφαρμογών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft με το Windows Phone έπεσε σε κατάσταση "η κότα έκανε το αυγό, ή το αυγό την κότα".

 

Δηλαδή δε μπορούσε να προσελκύσει χρήστες λόγω του ότι δεν είχε εφαρμογές, αλλά δε μπορούσε να προσελκύσει και developers λόγω του ότι δεν είχε χρήστες.

 

Βασικά από αυτό τον φαύλο κύκλο έχει βγει.

Απλά οι περισσότεροι χρήστες των άλλων οικοσυστημάτων το αγνοούν.

Βασικά και του ίδιου του οικοσυστήματος, πολλοί το αγνοούν. Απλά τώρα τελευταία βλέπουν τις εφαρμογές, και ειδικά τις επίσημες, να αυξάνονται. Πώς γίνεται όμως αυτό, ενώ το windows mobile έχει πέσει σε πωλήσεις;

Επειδή το Store έχει γίνει ενιαίο (windows, xbox, windows mobile) και επειδή τα άλλα 2 έχουν πολύ μεγάλο κοινό, οι developers βγάζουν πια εφαρμογές. Οι εφαρμογές αυτές πια, είναι UWP οπότε αυτόματα παίζουν και στο mobile.

Οπότε το mobile παίρνει εφαρμογές χωρίς να έχει χρήστες, αλλά αυτό έπειτα θα φέρει και τους χρήστες.

Μια σπουδαία στρατηγική για να σπάσεις τον φαύλο κύκλο χωρίς να χρειάζεται να επενδύσεις σε Promoting..

Να μαντέψω ότι σου άρεσε και στα 8άρια (desktop);

 

Και τα 2 φταίνε και το ui και η έλλειψη εφαρμογών. 

Όχι αλλά τα windows 10 που μοιάζουν όντως με το τηλ, για μένα τα σπάνε. Ειδικά το anniversary update που θα βγει.

Δεν φταίνε και τα 2 σε καμία περίπτωση. Ναι σε μερικούς δεν αρέσει, όπως σε μερικούς δεν αρέσει το android (εμένα). Αλλά δεν είναι αυτό που κράτησε μακρυά τους χρήστες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο καλές φωτογραφίες κι αν βγάζει, τι να το κάνω αν δεν μπορώ να τις στείλω με bluetooth σε ένα φιλαράκι μου; Αν δεν ανοίξει το iOS, δεν έχει μέλλον. Το τέλος είναι κοντα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά από αυτό τον φαύλο κύκλο έχει βγει.

Απλά οι περισσότεροι χρήστες των άλλων οικοσυστημάτων το αγνοούν.

 

Αν έγινε αυτό, απλά ήρθε "on-par" με τις υπόλοιπες πλατφόρμες.

 

Που σημαίνει ότι και πάλι πρέπει να καταπολεμήσει την συνήθεια των χρηστών. Είναι εύκολο τώρα να πείσεις π.χ. εμένα, που χρησιμοποιώ iOS εδώ και 7 χρόνια (και είμαι ικανοποιημένος) να αλλάξω πλατφόρμα επειδή "έτσι"; Πρέπει να μου προσφέρεις κάτι που να με κάνει να πω "πωωω, πως ζούσα τόσα χρόνια χωρίς αυτό;".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο καλές φωτογραφίες κι αν βγάζει, τι να το κάνω αν δεν μπορώ να τις στείλω με bluetooth σε ένα φιλαράκι μου; Αν δεν ανοίξει το iOS, δεν έχει μέλλον. Το τέλος είναι κοντα...

μόνο windows xp 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο καλές φωτογραφίες κι αν βγάζει, τι να το κάνω αν δεν μπορώ να τις στείλω με bluetooth σε ένα φιλαράκι μου; Αν δεν ανοίξει το iOS, δεν έχει μέλλον. Το τέλος είναι κοντα...

Πες του να πάρει και αυτός iphone να του το στέλνεις με Airdrop  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...