Προς το περιεχόμενο

Τιτανικός vs Άρχοντα των δακτυλιδιών


nakostyphoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου τον Λάφκραφτ μόνο με τον Χάουαρντ μπορείς να τον συγκρίνεις (και οι δύο ανήκουν στην Ηρωϊκή φαντασία). Ο Στήβεν Κίνγκ από πολλούς θεωρήται παραλογοτεχνία (όπως και οι δύο προηγούμενοι) και πιστεύω αδίκως καθώς μερικά έργα του είναι πολύ μεστά (στο είδος τους) όπως η λάμψη,το μίζερι και το Ντολόρες Κλέϊμπορν. Τέλος ο Τόλκιν, που κακώς τον ανέφερες δίπλα στους άλλους δύο - για να μην φάμε ξύλο :oops: , ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ παρεξηγημένος από τον μέσο έλληνα και όποιος διαβάσει τα original γραπτά του (όχι τα διασκευασμένα και μεταφρασμένα) θα καταλάβει τι εννοώ. Η γλώσσα του είναι τόσο δύστροπη και ξύλινη που μόνο σε ανήλικους δεν απευθήνεται... :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ λέω τον Ilos να ηρεμήσει λιγάκι γιατί αυτά αποτελούν προσωπικές του απόψεις και να μάθει να γράφει λίγο ποιο NORMAL γιατί δεν με ξέρει καθόλου και με όποιον γουστάρω θα τον συγκρίνω τον Λαφκραφτ, ακόμα και με Τσιτσιολίνα αμα γουστάρω και δικαίωμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω τον Ilos να ηρεμήσει λιγάκι γιατί αυτά αποτελούν προσωπικές του απόψεις και να μάθει να γράφει λίγο ποιο NORMAL γιατί δεν με ξέρει καθόλου και με όποιον γουστάρω θα τον συγκρίνω τον Λαφκραφτ, ακόμα και με Τσιτσιολίνα αμα γουστάρω και δικαίωμα μου.

 

Ok τώρα μιλάω πιο normal και έχω ηρεμήσει...

Δείτε ξανά και το post μου κα πόσο weird και uncool είναι :

 

Φίλε μου τον Λάφκραφτ μόνο με τον Χάουαρντ μπορείς να τον συγκρίνεις (και οι δύο ανήκουν στην Ηρωϊκή φαντασία). Ο Στήβεν Κίνγκ από πολλούς θεωρήται παραλογοτεχνία (όπως και οι δύο προηγούμενοι) και πιστεύω αδίκως καθώς μερικά έργα του είναι πολύ μεστά (στο είδος τους) όπως η λάμψη,το μίζερι και το Ντολόρες Κλέϊμπορν. Τέλος ο Τόλκιν, που κακώς τον ανέφερες δίπλα στους άλλους δύο - για να μην φάμε ξύλο , ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ παρεξηγημένος από τον μέσο έλληνα και όποιος διαβάσει τα original γραπτά του (όχι τα διασκευασμένα και μεταφρασμένα) θα καταλάβει τι εννοώ. Η γλώσσα του είναι τόσο δύστροπη και ξύλινη που μόνο σε ανήλικους δεν απευθήνεται...

 

Φαντάσου να ήταν στο ίδιο ύφος και πνεύμα με τα προηγούμενα αυτού του ανούσιου topic... Τώρα αν περιμένεις να τσιμπήσω και να ξανα-ανοίξει flame war (και μάλιστα πάλι εκτός θέματος) προφανώς ατύχησες φίλε andr3as, και ως παλιότερος (αν και απεχθάνομαι την φάση-κύρηγμα) θα σε συμβούλευα αυτό που εσύ θεωρείς normal ύφος να το αποφεύγεις καθώς δεν είμαστε ούτε σε κανένα chat ή καφενείο... Θα γλιτώσεις κάποια ban στο μέλλον. Αν θες να μας βρίσεις, στείλε μου ένα pm γιατί δεν σου φταίει κανένας άλλος. Μπορείς επίσης να συγκρίνεις και Κάφκα και Ουγκώ και Ντοστογιέφσκι με τον πολυαγαπημένο σου Λάβκραφτ (με Β - H.P. Lovecraft μην τον ξαναγράψεις λάθος) αν γουστάρεις δεν θα στο απαγορέψει κανένας, μαγκιά σου. Ο καθένας μας κρίνεται απο αυτά που λέει,γράφει και πιστευεί. Τώρα αν κάτι απο αυτά που έγραψα παραπάνω σε προσέβαλλε (αν και ακόμα το ψάχνω) σου ζητάω ειλικρινά συγνώμη. Ήμαρτον ρε παιδιά μην είμαστε και τόσο μην μου άπτου :oops:

 

epote χωρίς proficiency, άποψη μου είναι δεν βγάζεις άκρη από τα original γραπτά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω τον Ilos να ηρεμήσει λιγάκι γιατί αυτά αποτελούν προσωπικές του απόψεις και να μάθει να γράφει λίγο ποιο NORMAL γιατί δεν με ξέρει καθόλου και με όποιον γουστάρω θα τον συγκρίνω τον Λαφκραφτ, ακόμα και με Τσιτσιολίνα αμα γουστάρω και δικαίωμα μου.

Ή μάλλον βλέπεις ότι θέλεις ή μάλλον δεν ξέρεις τι να πεις και το γυρνάς προς το μέρος με ασυναρτησίες και ψέματα του στιλ :

) θα σε συμβούλευα αυτό που εσύ θεωρείς normal ύφος να το αποφεύγεις καθώς δεν είμαστε ούτε σε κανένα chat ή καφενείο... Θα γλιτώσεις κάποια ban στο μέλλον. Αν θες να μας βρίσεις, στείλε μου ένα pm γιατί δεν σου φταίει κανένας άλλος.

Και το να κρίνεις τις απόψεις των άλλων "σηκώνει" κάποιες απαντήσεις και αντιπαραθέσεις. Το ότι παρεξηγήθηκα δεν σημαίνει ότι έχω κάτι μαζί σου (με τις απόψεις σου μπορεί) γιατί δεν σε ξέρω όπως όμως και εσύ δεν με ξέρεις. Εξάλλου δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο (σε TOPIC) και πιστεύω αν ρωτήσεις τον epote θα σου πει ΑΡΚΕΤΕΣ περιπτώσεις...... Τέλος εγώ λέω τέτοιες μέρες να κρατήσουμε πλέον ένα επιπέδο και να μην χαλάμε την ψυχή μας...

Καλές γιορτές,καλά χριστούγεννα και ΥΓΕΙΑ (πάνω από όλα) σε όλους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κύριοι, η κατάσταση αυτή δεν μπορεί να συνεχιστεί. Δημόσια αντιπαράθεση για ένα τόσο 'ταπεινό' θέμα δεν δικαιολογείται.

 

Το θέμα κλειδώνεται δια ολίγας ημέρας για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

 

Καλές γιορτές! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...