Προς το περιεχόμενο

Η Nvidia συμφώνησε να πληρώσει $30 ανά κάρτα γραφικών για τα... 3.5GB στην GeForce GTX 970


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη το προβληγμα ηταν τα 8 rops που λανθασμενα γινανε leak? Και σοβαρα, ποιον ενδιαφερει? Εγω ουτε καν τα κοιταξα. Η αποδοση με νοιαζει. Αλλωστε, και τα rops με την αποδοση εχουν να κανουν. Ας ειχε και 2 rop, αμα εχει την αποδοση που εχει εντελως αδιαφορο μου ειναι. Σαν να κλαιγεσαι που το αμαξι σου ειναι 100cc λιγοτερα, παρολο που απο επιδοσεις παει καλυτερα απο οτι περιμενες. 

 

Kαι τελοσπαντων, για να στο κανω πιο λιανα, υπαρχει εστω και ΕΝΑΣ που την αγορασε επειδη ειχε 64 rops και δεν θα την αγοραζε αν ειχε 56, παρολο που οι επιδοσεις θα ηταν ιδιες? Αμφιβαλλω. Αρα επουδενι δεν προκειται για παραπλανητικη διαφημιση μπας και πουλησει κανα κομματι. Η καρτα μαμει και δερνει και μακαρι να ειχα μια 

 

Κοίτα, αν δεν θέλεις να καταλάβεις ότι έχει διαφορά το πόσο καλό/αποδοτικό/VFM/ότι άλλο θέλεις είναι ένα προϊόν με το, επιβεβαιωμένο από την ίδια την εταιρία, γεγονός ότι έδωσε ψεύτικα τεχνικά χαρακτηριστικά, δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Μπορεί προσωπικά να μην σε ενδιαφέρει αλλά άλλους, μεταξύ αυτών οργανώσεις προστασίας των καταναλωτών και τα δικαστήρια, τους ενδιαφέρει και πολύ μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα, αν δεν θέλεις να καταλάβεις ότι έχει διαφορά το πόσο καλό/αποδοτικό/VFM/ότι άλλο θέλεις είναι ένα προϊόν με το, επιβεβαιωμένο από την ίδια την εταιρία, γεγονός ότι έδωσε ψεύτικα τεχνικά χαρακτηριστικά, δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Μπορεί προσωπικά να μην σε ενδιαφέρει αλλά άλλους, μεταξύ αυτών οργανώσεις προστασίας των καταναλωτών και τα δικαστήρια, τους ενδιαφέρει και πολύ μάλιστα.

Το κοιτας τοσο επιφανειακα το ζητημα που δεν εχει καν νοημα να σου απαντησω, αλλα παραυτα θα προσπαθησω.

 

Η Nvidia δεν ειχε απολυτως τιποτα να κερδισει, παρα μονο να χασει με το εν λογω περιστατικο, αρα δεν πσιτευω επουδενι οτι εγινε επιτηδες. Αλλωστε, για ποιο λογο να εξαπατησει τους καταναλωτες απτην στιγμη που δημιουργησε μια απο τις μακραν καλυτερες καρτες γραφικων ever? Λογος κανενας.

 

Με αυτο στην ακρη λοιπον, ποιος πραγματικα εξαπατηθηκε? Ποιος ειπε, φου γμτ, η καρτα γραφικων που τερματιζει games σε 1440p εχει τελικα λιγοτερα rops απο οσα νομιζα? Ημαρτον δηλαδη, η σκεψη και μονο ειναι αστεια. Δεν υπαρχει καταναλωτης πουνα αισθανεται ριγμενος, τους μονους που βλεπω να σφιγγονται ειναι τα amd fanboys (ειμαι και εγω ενας, αλλα προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος).

 

Τωρα για τα υπολοιπα, πετας αρλουμπες μπας και πεισεις κανεναν οτι εχεις δικιο σε ενα e-επιχειρημα. Σορρυ, τα δικαστηρια χεστηκανε ποση ram εχει η καρτα. Εξωδικαστικος συμβιβασμος εγινε, αν ξερεις τι σημενει αυτο. Και το αστειο ειναι οτι η προσφυγη εγινε για την ποσοτητα της ram (!!!!), η οποια εν τελει οντως ειναι 4GB, οσα ειπε και η nvidia. Απλα Αμερικη ειναι αυτη, πηγανε μερικοι κατα τα αλλα ευχαριστημενοι καταναλωτες μπας και τους κατσει και βγαλουν κανα φραγκο

 

Τιποτα απο τα παραπανω δεν θα ισχυε εαν οντως πιστευα οτι η Nvidia προσπαθησε να εξαπατησει τους καταναλωτες. Τοτε μαζι σου, μαυρο στην nvidia και να καει στη πυρα. Αλλωστε, μπορεις να πας να διαβασεις τη θεση μου στο αντοιστιχο νημα οταν πρωτοπηρε δημοσιοτητα το θεμα. Την ιδια σταση με σενα ειχα. Οταν ομως το σκεφτηκα καλυτερα καταλαβα οτι απλα εγινε ενα λαθος. Τραγικο θες να το πεις, μαζι σου, αλλα παραμενει λαθος, σε ενα κατα τα αλλα ΑΡΙΣΤΟ προιον του οποιου η αγορα αποτελει την καλυτερη επιλογη που μπορουσες να κανεις. Αυτο δεν αποτελει εξαπατηση κατα την ταπεινη μου αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος διάβασε σωστά τα χαρακτηριστικά πριν αγοράσει τότε έλεγαν ότι η ταχύτητα είναι ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ, και εξαρτάται από την περιοχή. Άλλο αν ο καταναλωτής είναι ΗΛΙΘΙΟΣ και πιστέυει την διαφήμιση στην τηλεόραση σαν την υπέρτατη αλήθεια και δεν διαβάζει ούτε ερευνεί το θέμα περεταίρω.

Το προβλημα δεν ειναι η ταχυτητα μονο. Το προβλημα ειναι οτι πληρωνεις για 24αρα και ποτε δεν πιανεις τοσο. 

Ας βαλουν κλιμακες τιμης αναλογα με την ταχυτητα που πιανεις ή ακομα καλυτερα αναλογια στην τιμη για να ειμαστε λιγο πιο ευχαριστημενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...