Προς το περιεχόμενο

επεσα θυμα κλοπης


antonis14gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ
Προχθες παραγγειλα ενα samsung s6
Συμφωνησαμε να τον πληρωσω 120 πριν το στειλει μεσω ''λεφτα στο λεπτο'' της πειραως και τα υπολοιπα μολις ερθει . Τον πληρωνω κανονικα λεω τα στοιχεια μου ολα αυτα και μου λέει παω να το στειλω ολα καλα μεχρι εδω. Τον καλω χθες για να μου δωσει το track id και μου λεει παρε με κατα τις 8 το βραδι και του λεω κομπλε, το καλω τοτε και δεν το σηκωνει. Τον καλω σημερα το πρωι το σηκωνει και μου δινει εναν ψευτικο κωδικο track id . Τον παιρνω τηλεφωνο γιατι ηδη καταλαβα οτι με κοροιδεψε και μου παρε με σε 5' γιατι εχει κινηση και απο τοτε τον καλω και δεν το σηκωνει .
Τι μπορω να κανω; 
Υ.Γ εχω τον αριθμο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες καπιοι λεγανε οτι αυτο το λεφτα στο λεπτο ειναι πολυ οτι να ναι και πεφτεις ευκολα θεμα κλοπης δεν ξερω αν ρωταγες εσυ η καποιος αλλος...

 

Με τον αριθμος του μπορεις λογικα να βρεις ονομα αφου ειναι δηλωμενα τα κινητα...αλλα δωσε λιγο χρονο μπορει οντως κατι να του τυχε του ανθρωπου!αξιολογησεις εχει?

Αν ηθελε να σ κλεψει δεν θα σηκωνε καν το κινητο να δικαιολογηθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο xe.gr το πηρα δεν υπαρχουν αξιολογησεις εκει περα θα του δωσει παραταση αλλη μια μερα αλλιως μετα θα παω για καταγγελια.
Ξερεις κανεις αν καταγραφονται οι κλησεις απο τον ΟΤΕ; Γιατι με σταθερο τον καλεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με τον αριθμος του μπορεις λογικα να βρεις ονομα αφου ειναι δηλωμενα τα κινητα...

Μετα απο  εντολη εισαγγελεα παιρνεις ονομα. Για 120 δεν αξιζει να το κυνηγησει, θα του φυγουν περισσοτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτου ένα sms ότι αν δεν απαντήσει θα πας σε δικηγόρο για άρση απορρήτου. Θα σου στοιχίσει τα πενταπλάσια βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω να παρω προς το βραδακι με ενα φιλο μου και θα ηχογραφησουμε την κληση και αμα πει οτι υπαρχει ακομη το κινητο θα παω απευθιας στο τμημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο  εντολη εισαγγελεα παιρνεις ονομα. Για 120 δεν αξιζει να το κυνηγησει, θα του φυγουν περισσοτερα. 

 Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα αλλά μέχρι πριν κανα 2 χρόνια (που δηλώναμε τα κινητά) εντολή εισαγγελέα χρειαζόταν μόνο αν το τηλέφωνο ήταν απόρρητο από τους τηλεφωνικούς καταλόγους ή σου τηλεφωνούσε με απόρρητη κλήση και ήθελες τελοσπάντων να κάνεις άρση αυτού.

 Διαφορετικά σου έλεγαν σε ποιόν ανήκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γυρισει εναντιον μου, αυτος με εκλεψε και θα πω στο δικαστηριο οτι το εκανα για καλο σκοπο για να μην πεσουν και αλλοι θυματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψ-Υ-Χ-Ρ-Α-Ι-Μ-Ι-Α!

 

Ετσι οπως το περιγραφεις φιλε μου ακομα δεν φαινεται οτι ειναι σιγουρα κλοπη. Πιθανον μεν, αλλα σηκωσε το τηλεφωνο το πρωι. Κουλαρε, παρτον ενα τηλεφωνο το απογευμα και μιληστε ηρεμα. Μπορει και να ετυχε κατι.

 

Σιγουρα παιζουν πολλα τετοια περιστατικα, απλα πρεπει να ειμαστε σιγουροι πρωτα. Επισης να σου πω οτι μου εχει τυχει track id απο ΕΛΤΑ να μου βγαζει οτι δεν υπαρχει, ενω καποιες ωρες μετα εμφανιστηκε. Οπως επισης (επειδη ασχολουμαι αρκετα εδω μεσα με αγγελιες) μου εχει τυχει να εχω γραψει λαθος ενα αριθμο απο το track id.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι, τώρα, ο άλλος του καβάτζωσε τα 120 Ευρώ και δύο μέρες δε μπορεί να του δώσει ένα tracking number και δεν έχει καν την τσίπα να σηκώσει τηλέφωνο και να δικαιολογηθεί, αλλά "παίζει και να του έτυχε κάτι και να μην σε έκλεψε", κατά τα άλλα...

Στο μεταξύ, στο στρουμφοχωριό... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prnt.sc/c112co εδω περα ειναι ο ψευτικος κωδικος οπου αν παρατηρησετε ειναι του 15'

Ναι, ναι. "Κάτι μπορεί να του έτυχε" και "υπομονή"...Ότι να 'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο φορουμ

Προχθες παραγγειλα ενα samsung s6

Συμφωνησαμε να τον πληρωσω 120 πριν το στειλει μεσω ''λεφτα στο λεπτο'' της πειραως και τα υπολοιπα μολις ερθει . Τον πληρωνω κανονικα λεω τα στοιχεια μου ολα αυτα και μου λέει παω να το στειλω ολα καλα μεχρι εδω. Τον καλω χθες για να μου δωσει το track id και μου λεει παρε με κατα τις 8 το βραδι και του λεω κομπλε, το καλω τοτε και δεν το σηκωνει. Τον καλω σημερα το πρωι το σηκωνει και μου δινει εναν ψευτικο κωδικο track id . Τον παιρνω τηλεφωνο γιατι ηδη καταλαβα οτι με κοροιδεψε και μου παρε με σε 5' γιατι εχει κινηση και απο τοτε τον καλω και δεν το σηκωνει .

Τι μπορω να κανω; 

Υ.Γ εχω τον αριθμο του.

 

 

Ότι, τώρα, ο άλλος του καβάτζωσε τα 120 Ευρώ και δύο μέρες δε μπορεί να του δώσει ένα tracking number και δεν έχει καν την τσίπα να σηκώσει τηλέφωνο και να δικαιολογηθεί, αλλά "παίζει και να του έτυχε κάτι και να μην σε έκλεψε", κατά τα άλλα...

Στο μεταξύ, στο στρουμφοχωριό... :P

 

Κλασικη ειρωνικη απαντηση μελους insomnia.. Δες λιγο τα bold απο το 1o ποστ του φιλου.

 

Ο τυπος ναι μπορει να ειναι λαμογιο, αλλα την περιπτωση να μην ειναι και πχ να εκανε λαθος στο tracking δεν την υπολογιζουμε εε?

 

Οπως επισης και την συμβουλη στον TS να ηρεμησει και να δει ψυχραιμα την κατασταση..

 

Οκ ασε με εμενα στο στρουμφοχωριο και κατσε εσυ στην Mordor που ολα ειναι μαγκιορικα και ολοι ενοχοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...