Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν κλήσεις σε σταθερά και κινητά τηλέφωνα από το Viber


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο λέω εγώ ρε παιδιά που πεσατε να με φάτε. Άμα είσαι έξω και κάνεις κλήση μέσω viber από όσο γνωρίζω σου καταναλώνει δεδομένα για όση ώρα μιλάς.Τι άλλαξε τώρα με το δωρεάν δηλαδή?

Πριν έκανες δωρεάν κλήσεις από smartphone σε smartphone εφόσον ήσουν συνδεδεμένος στο ιντερνετ (σου έτρωγε ΜΒ). Τώρα μπορείς να πάρεις στο σταθερό στο σπίτι σου και σε κινητά που δεν έχουν viber. Θα εξακολουθεί να σου τρώει ΜΒ, αλλά μέχρι τώρα αυτή η υπηρεσία χρεωνόταν έξτρα απο το viber...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο λέω εγώ ρε παιδιά που πεσατε να με φάτε. Άμα είσαι έξω και κάνεις κλήση μέσω viber από όσο γνωρίζω σου καταναλώνει δεδομένα για όση ώρα μιλάς.Τι άλλαξε τώρα με το δωρεάν δηλαδή?

Δεδομένα ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ξοδεύει.

​Για να κάνεις κλήσεις μέσω viber, skype κτλ κτλ, πρέπει να βάλεις χρήματα. Χρεώνει κανονικά με το δευτερόλεπτο.

​Αν πήγαινες να κάνεις κλήση σε σταθερό ή κινητό μέσω Viber Out, λόγω έλλειψης λογαριασμού, ή απλά χρημάτων, δεν θα μπορούσες.

​Τώρα μπορείς να πάρεις όπου θες, όποιον θες, σταθερό ή κινητό, χωρίς να έχει ο άλλος εγκατεστημένο viber (προφανώς). Αν είσαι σε Wi-Fi, είσαι τέλεια. Απόλυτα δωρεάν (για σένα).

​Αν είσαι σε 4G, τρως δεδομένα όπως και πριν, αλλά πριν μπορούσες να μιλήσεις μόνο σε άτομα με εγκατεστημένο Viber (VoIP κλήσεις δλδ), και έπρεπε να είναι και αυτοί ή σε Wi-Fi ή σε 4G. Τώρα όμως δεν έχεις περιορισμό. Μπορείς να πάρεις όπου θέλεις, όποτε θέλεις, αρκεί εσύ και ΜΟΝΟ ΕΣΥ, να είσαι συνδεδεμένος στο internet.

​Τα ξεκαθάρισες τώρα λίγο;

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια σαν εφαρμογή το viber είναι ίσως απο τις χειρότερες απο τον ανταγωνισμό. Whatsapp threema line hangouts ειναι όλες καλυτερες. Αυτό το update ειναι ισως ο μονος λογος που θέλω να δοκιμάσω το viber. Γενικός το αποφεύγω σαν κόλαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για να καταλάβω... έχω στο κινητό μου 10Ευρω από κάρτα...αν πάρω μεσω Viber απο Wi-fi σύνδεση σε κάποιο άλλο τηλέφωνο, δεν θα χρεώσει από τα 10 Ευρω που έχει μέσα η κάρτα του κινητού μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έβγαζε κάποιο συνδεομητικό πρόγραμμα, ας πούμε 4€ το μήνα για 1000 λεπτά προς όλους, θα είχε κατακλύσει την αγορά και θα είχε κλείσει όλους τους παρόχους. Μακάρι!

 

Ναι αλλα μονο μεσω wifi

Στον παροχο ετσι κι αλλιως θα πληρωνεις για τα δεδομενα που χρειαζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένα ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ξοδεύει.

​Για να κάνεις κλήσεις μέσω viber, skype κτλ κτλ, πρέπει να βάλεις χρήματα. Χρεώνει κανονικά με το δευτερόλεπτο.

​Αν πήγαινες να κάνεις κλήση σε σταθερό ή κινητό μέσω Viber Out, λόγω έλλειψης λογαριασμού, ή απλά χρημάτων, δεν θα μπορούσες.

​Τώρα μπορείς να πάρεις όπου θες, όποιον θες, σταθερό ή κινητό, χωρίς να έχει ο άλλος εγκατεστημένο viber (προφανώς). Αν είσαι σε Wi-Fi, είσαι τέλεια. Απόλυτα δωρεάν (για σένα).

​Αν είσαι σε 4G, τρως δεδομένα όπως και πριν, αλλά πριν μπορούσες να μιλήσεις μόνο σε άτομα με εγκατεστημένο Viber (VoIP κλήσεις δλδ), και έπρεπε να είναι και αυτοί ή σε Wi-Fi ή σε 4G. Τώρα όμως δεν έχεις περιορισμό. Μπορείς να πάρεις όπου θέλεις, όποτε θέλεις, αρκεί εσύ και ΜΟΝΟ ΕΣΥ, να είσαι συνδεδεμένος στο internet.

​Τα ξεκαθάρισες τώρα λίγο;

 

Νάσαι καλά φίλε,ευχαριστώ για την διευκρίνιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Βονταφον ακομα δίνει απεριόριστα mb απ της 6μμ ως τις 6πμ με ένα 6€ για όλο το καλοκαίρι (αν και τελειώνει τωρα ????) και σε συνδυασμό με αυτο ειναι πένα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε για να καταλάβω.MB άμα είσαι έξω και κάνεις μια κλήση δε θα καταναλώνει?

 

Θα καταναλώσει όσα MB είναι να καταναλώσει σαν εφαρμογή. Κανείς δεν ξέρει με σιγουριά πόσα παραπάνω ΜΒ θα καταναλώσει, ούτε για αυτήν την περίπτωση ούτε για το text messaging ούτε για κλήσεις προς Viber χρήστες!!! Οπότε, καλό είναι να μην λέμε ότι μας κατεβαίνει στο κεφάλι, χωρίς να έχουμε ιδέα και για τα υπόλοιπα!!!! Πάντως, εγώ συνιστώ  να χρησιμοποιείς Wifi για τέτοιες κλήσεις, για να είσαι 100% καλυμένος από οποιαδήποτε επιπλέον χρέωση, εάν υπάρχει..

Απο windows 10 μου βγάζει αυτό

qsRCxv0.png

όταν δηλώνω τον αριθμό του κινητού τηλεφώνου μου

 

Κάνε απεγκατάσταση το Viber, κάνε επανεκκίνηση τον υπολογιστή σου και ξανα-εγκατέστησέ το! ελπίζω να σε βοήθησα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιεί και τρελά δεδομένα πάντως...

Περί τα 240kb το λεπτό..

Δηλαδή αν είσαι εξωτερικό και μέσω cosmote eudata αγοράσεις ένα πακέτο 50 mb στα 5€ θα έχει τρεις καλή μισή ώρες τρεις+ ώρες ομιλίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τετοια κινηση προσφορας ειχαμε χρονια να δουμε. Πραγματικα πολύ επιθετικη κινηση. αν το κρατησει το βλέπω να μπαινει κανενα φιλτρο απο τις εταιριες κινητης και να το κοβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά το Viber δεν μου αρέσει γιατί είναι εξαρτημένο απο τον τηλ αριθμό. Όταν βάζεις και δεύτερο νούμερο ενεργοποιήτε σαν ξεχωριστό και δεν λειτουργούν και τα δυο ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...