Προς το περιεχόμενο

Αγορά μπαταρίας vw golf v tsi 140ps


trikalinos!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exide παίδες. Από άλλο πλανήτη!

 

Οι Bosch δεν αξίζουν τα λεφτά που ζητάνε, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλές.

γιατι ρε συ ; 40 ευρω την πηρα εγω  χονδρικη αντε να κανει 55 λιανικη,μια χαρα αξιζει ! Δηλαδη καθε 3-4 χρονια αν δωσεις 50 ευρω τι εγινε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλη αλλα νομιζω βγαινει ακριβη...δηλαδη την bosch την 60αρα την βρισκεις λιανικη 50-55 και την mitsuba πανω απο 80-100 σιγουρα!

Την 60αρα,την έβαλα πέρυσι τέτοια εποχή 60 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 60αρα,την έβαλα πέρυσι τέτοια εποχή 60 ευρω.

Αν ειναι για τοσα οκ...Η αυτη η την bosch οποια κ να βαλει το ιδιο ειναι αν και εγω προτεινω με κλειστα ματια

 

rocket για 7 χρονια λειτουργιας σιγουρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Λοιπον παιδες, για να μην ανοιγω αλλο θεμα.. 

 

Εχω μπαταρία 5ετιας πλεον. Τον τελευταιο χρονο δεν το κινώ πολυ το αμάξι και ειδικα το χειμώνα έδειχνε ότι εκκινούσε καλά και μια φορά χρειαστηκε εκκινηση με booster. Πριν λιγες μερες ξεχασα το φωτάκι ανοιχτό και νεκρωσε τελειως, την εβαλα μπροστα με booster, Πηρε αμέσως χωρις να δώσει σημαδια οτι ζοριζεται, εκανα ενα 20λεπτο μια βολτα και μετά το αφησα.. 2μιση μερες μετά παλι το βρισκω τελειως νεκρό.. 

 

Τι κανουμε; Να παω για αλλη μπαταρία ή να παρω ενα φορτιστή να δουμε αν της κανω μια πλήρη φόρτιση (10+ ωρες από ότι διαβάζω) πως θα συμπεριφερθεί. Προτασεις για φορτιστη - booster;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ρε συ ; 40 ευρω την πηρα εγω  χονδρικη αντε να κανει 55 λιανικη,μια χαρα αξιζει ! Δηλαδη καθε 3-4 χρονια αν δωσεις 50 ευρω τι εγινε; 

 

Απλά απ' όσο διαβάζω οι Bosch θεωρούνται "έναν κλικ πιο κάτω" από άλλες μάρκες (π.χ. Exide) ενώ κοστίζουν τα ίδια. Ε, κρίμα δεν είναι να δώσεις αυτά τα 55 για μία -έστω και λίγο- χειρότερη μπαταρία; 

 

Δε λέω ότι είναι κακές, προς θεού! Απλά στα λεφτά τους παίζουν και άλλες ελαφρώς καλύτερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά απ' όσο διαβάζω οι Bosch θεωρούνται "έναν κλικ πιο κάτω" από άλλες μάρκες (π.χ. Exide) ενώ κοστίζουν τα ίδια. Ε, κρίμα δεν είναι να δώσεις αυτά τα 55 για μία -έστω και λίγο- χειρότερη μπαταρία; 

 

Δε λέω ότι είναι κακές, προς θεού! Απλά στα λεφτά τους παίζουν και άλλες ελαφρώς καλύτερες. 

Εμεις που τις πουλαμε λεμε οτι ειναι παρα πολυ καλες...δεν εχω ιδεα για exide γιατι δεν τις πουλαμε καν.

Στα λεφτα αυτα θα επαιρνα rocket !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα παω για αλλαγη δεν αξιζει η αγορα φορτιστη αν και καπως χρησιμος γενικοτερα..

 

Ψαχνω για 45Αh και 12volt? Για Honda civic 2007 - 1800cc Προκειται. 

 

post-61654-0-77074600-1474120098_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7(!) χρονια φοραω MITSUBA στο celica του 92' και ακομα κελαδαει! :P

ειπες την μαγικη λεξη ομως...celica - Toyota !! Κορολλα του 1992 αλλαξε μπαταρια  μετα απο 12 χρονια!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ στο c4 την έχω πάνω 9 χρόνια τώρα και ακόμη κρατάει. δεν παίζει ρόλο η μάρκα του αυτοκινήτου αλλά είναι να πέσεις στην καλή μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ στο c4 την έχω πάνω 9 χρόνια τώρα και ακόμη κρατάει. δεν παίζει ρόλο η μάρκα του αυτοκινήτου αλλά είναι να πέσεις στην καλή μπαταρία.

Όλα παίζουν ρόλο φίλε μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρια δεν ειναι toyota ομως για να πεις οτι εχει την αξιοπιστια της toyota.

η mitsuba ειναι μια πολυ καλη μαρκα,τωρα εσυ οπως εχεις το celica φανταζομαι οτι προσεχεις να μην πεφτεις σε λακουβες και τρανταζεται η μπαταρια οποτε αυτο εχει συμβαλει στην μακροζωϊα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...