Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η “επετειακή αναβάθμιση” των Windows 10 Mobile (Anniversary Update)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλαμε για παγκοσμια συνωμοσια κατα των windows phone ,χρηστες απαγαγονται απο εξωγηνινους για να μειωθει η βαση τους ,updates κ προγραμματα χαλανε απο διαβολικους android χακερς κλπ

 

ολα τελεια με την redstone αλλα αμα τους ρωτουσες τελεια ηταν κ με τη threshold κ οποιος τολμησει να πει μα ρε παιδια εχω προβληματα η δυσλειτουργιες αρχιζουν την κασετα με τα hard reset ,οτι δεν ξερεις να στηνεις το τηλεφωνο (λες κ μπορεις να κανεις πολλα πραγματα ) κλπ

 

αντι να κραξουν την ms που εβγαλε στον αερα λειτουργικο κ εφαρμογες beta k εξαναγκαζει τον κοσμο στα συνεχη ολικα update απαξιωνουν τους χρηστες

 

ο ορισμος της εικονικη πραγματικοτητας κ ο κοσμος φευγει συνεχως για αλλα λειτουργικα ,ολα ειναι τελεια ομως

 

Το ζήτημα είναι ότι σε κάθε θέμα που αφορά τα windows phone μπαίνουν χρήστες των android για να κράξουν τα windows λες και υπάρχει κάποιου είδους ανταγωνισμός μεταξύ μας. Κάποιοι έστω λίγοι έχουμε επιλέξει τα συγκεκριμένα κινητά για τον χ,y λόγο. Γιατί πρέπει σε κάθε νήμα που τα αφορά να εκτρέπεται η συζήτηση σε windows vs android; Προφανώς αν έχουμε προβλήματα θέλουμε να τα συζητήσουμε αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο πρέπει να υπερασπιζόμαστε την επιλογή μας.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ζήτημα είναι ότι σε κάθε θέμα που αφορά τα windows phone μπαίνουν χρήστες των android για να κράξουν τα windows λες και υπάρχει κάποιου είδους ανταγωνισμός μεταξύ μας. Κάποιοι έστω λίγοι έχουμε επιλέξει τα συγκεκριμένα κινητά για τον χ,y λόγο. Γιατί πρέπει σε κάθε νήμα που τα αφορά να εκτρέπεται η συζήτηση σε windows vs android; Προφανώς αν έχουμε προβλήματα θέλουμε να τα συζητήσουμε αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο πρέπει να υπερασπιζόμαστε την επιλογή μας.

 

Θα σε πρήζουν μέχρι να υπογράψεις δήλωση μετάνοιας και να εξομολογηθείς...

Δεν εξηγείται αλλιώς η εμμονή τους και η επιμονή τους...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε πρήζουν μέχρι να υπογράψεις δήλωση μετάνοιας και να εξομολογηθείς...

Δεν εξηγείται αλλιώς η εμμονή τους και η επιμονή τους...

 

Θυμάμαι παρόμοιο νήμα στους ebook readers που κάποιος όσους χρησιμοποιούσαμε μας παρομοίαζε με σέκτα ενώ τα τάμπλετ υπερείχαν κλπ και γιατί γράφουμε αυτά που γράφουμε. Να του εξηγούμε ότι το νήμα είναι για τους ebook readers οπότε όσοι γράφουμε τους έχουμε επιλέξει για κάποιους λόγους και λογικό είναι να το κάνουμε αυτό, τίποτα εκεί αυτός επέμενε ότι τα tablet είναι καλύτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα είναι ότι σε κάθε θέμα που αφορά τα windows phone μπαίνουν χρήστες των android για να κράξουν τα windows λες και υπάρχει κάποιου είδους ανταγωνισμός μεταξύ μας. Κάποιοι έστω λίγοι έχουμε επιλέξει τα συγκεκριμένα κινητά για τον χ,y λόγο. Γιατί πρέπει σε κάθε νήμα που τα αφορά να εκτρέπεται η συζήτηση σε windows vs android; Προφανώς αν έχουμε προβλήματα θέλουμε να τα συζητήσουμε αλλά δεν καταλαβαίνω για ποιον λόγο πρέπει να υπερασπιζόμαστε την επιλογή μας.

 

 

αν σου πω οτι ειχα windows phone (τωρα πλεον ειναι σε συγγενικο προσωπο) κ ολα αυτα τα εχω ζησει απο πρωτο χερι μεχρι προσφατα τι θα πεις δλδ? βλεπεις να γραφω τπτ για android η για ios?

 

ειμαι hater ρε παιδι μου κ γραφω πραγματα που δεν ισχυουν ,τα εχω παρει απο την google ,εχω μετοχες apple κ κανω οτι μπορω να εξαφανιστει η ms

 

μην παραπλανατε τον κοσμο ,δεν ειναι καθολου τελεια η κατασταση στα windows phone ,απαραδεκτη ειναι επιεικως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είμαι ο μοναδικός που σε λιγο θα εχω και τα τρία λογισμικά ήδη εχω ιός ανδροιντ δεν συγκρίνω καθένα με καλά και κακά που το ίδιο κιστευω θα ειναι και το wp

Λίγα είναι τρία διαφορετικά λειτουργικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου πω οτι ειχα windows phone (τωρα πλεον ειναι σε συγγενικο προσωπο) κ ολα αυτα τα εχω ζησει απο πρωτο χερι μεχρι προσφατα τι θα πεις δλδ? βλεπεις να γραφω τπτ για android η για ios?

 

ειμαι hater ρε παιδι μου κ γραφω πραγματα που δεν ισχυουν ,τα εχω παρει απο την google ,εχω μετοχες apple κ κανω οτι μπορω να εξαφανιστει η ms

 

μην παραπλανατε τον κοσμο ,δεν ειναι καθολου τελεια η κατασταση στα windows phone ,απαραδεκτη ειναι επιεικως

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν ανοίγεις ένα θέμα σχετικό και να γράφει ότι θέλεις, δεν σε κατηγορώ για hater, ότι το κάνεις λόγω συμφερόντων ή για οτιδήποτε σχετικό. σε (σας) προσάπτω ότι το κάνετε σε άσχετα νήματα με αποτέλεσμα η συζήτηση να μην έχει καμία σχέση με το θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν σου πω οτι ειχα windows phone (τωρα πλεον ειναι σε συγγενικο προσωπο) κ ολα αυτα τα εχω ζησει απο πρωτο χερι μεχρι προσφατα τι θα πεις δλδ?

Ότι δεν είναι η πρώτη φορά που το λες ρε συ Papajo/Muscle/Proper/Artemidoros/KKKℲ/Faeton etc etc :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chatr +I από το είχα μέχρι το ακόμα έχω υπάρχει διαφορά... Κ εγώ είχα κάποτε ios 3.1 και android 2.3 και Audi 80 ... Ρε μας δουλεύεται εδώ μέσα μάλλον ... Δεν σου έκανε ... Δεν σ άρεσε έφυγες από τα wp καλώς η κακός ... Οποτε τι συνεχίζεις και ασχολησαι αφού βρήκες αλλου την υγειά σ? Οποιος τα έχει προφανώς όπως λέμε τα γουστάρει με ότι αυτό συνεπάγεται ... Οπότε σταματήστε να μας ζαλιζετε τα ουμπαλα. Επίσης το ότι το anniversary είναι πολύ καλο δεν σημαίνει ότι το threshold δεν ήταν .... Προβλήματα υπάρχουν παντού σε όλα τα λειτουργικά... Κάθε μήνα το android έχει θέματα ασφαλειας και εκθετει εκατομμύρια κόσμο ... Τα iPhone όλοι ξερουνε το γνωστό fappening ... Η Microsoft ξεκηνισε ένα λειτουργικό Windows 10 από το 0 ... Η ανάπτυξη του είναι πολύ καλή ...και σε εμάς τους Windows users μας αρέσει και μας ικανοποιει ... Επισης γιατί να κάτσω εγω να κρίνω εσένα από την συσκευή σ ; Οτι σ αρέσει και σ γουστάρει αυτό παίρνεις ... Οτι σε βολεύει ... Γούστο σ . Γούστο μας ... Πολλοί trollαδες μαζευτικατε ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν ειναι ασχετο

 

κοσμος που διαβαζει το insomnia θα πιστεψει οτι με το redstone λυθηκαν τα πολλα προβληματα κ θα παει να αναβαθμισει απο τα 8.1 η θα παρει ενα windows phone περιμενοντας οτι βασικες λειτουργιες κ δυνατοτητες θα δουλευουν απροβληματιστα

 

δεν ειναι ετσι ,απλα κ ξεκαθαρα 

 

σε πολλες περιπτωσεις θα συνεχισει να περιμενει ολικα updates για να λυθουν προβληματικες εφαρμογες κ στοιχεια του λειτουργικου,θα εχει μειωμενη αποδοση κ μπαταρια

 

κ φυσικα θα πρεπει καθε λιγο κ λιγακι να στηνει το τηλεφωνο του απο την αρχη ,ειναι απολυτως λογικο αυτο για ενα consumer προιον

 

το κακο android που εχει χιλιαδες συσκευες κ εκδοσεις εφαρμογων κ λειτουργικου δεν απαιτει τπτ παραπανω απο ενα update που καθεται πανω απο την παλια εκδοση κ οι εφαρμογες στις περισσοτερες περιπτωσεις δουλευουν οπως αναμενεται κ διαφημιζεται 

 

στην τελικη θρεντ στα νεα ειναι μπορω να σχολιασω σχετικα με το θεμα ,εκτος κ αν απαγορευεται η κριτικη στην ms κ δεν το ηξερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στην τελικη θρεντ στα νεα ειναι μπορω να σχολιασω σχετικα με το θεμα ,εκτος κ αν απαγορευεται η κριτικη στην ms κ δεν το ηξερα

 

Βέβαια και μπορείς, εγώ εννοούσα κάτι σαν το παραπάνω:

 

"κ το success story των windows phone συνεχιζεται ,ειδικα απο πωρωμενους χρηστες που παιρνουν κοσμο στο λαιμο τους"

 

 

Με ποιον ακριβώς τρόπο σχολιάζεις την αναβάθμιση; Δεν έχεις καν συσκευή για να την ελέγξεις, να δεις τα χαρακτηριστικά, δεν το κάνεις κιόλας. Κάνεις ένα σχόλιο άσχετο με το θέμα και σχετικό με την γνώμη που έχεις για τα windows Phone γενικά και τους χρήστες αυτών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...Δεν εξηγείται αλλιώς η εμμονή τους και η επιμονή τους...

 

...εξηγείται :

...απλώς είναι στενόμυαλοι άνθρωποι...

...με παρωπίδες...

...δεν μπορούν να κατανοήσουν τις επιλογές των άλλων και να τις σεβαστούν...

...όμως μην τους πυροβολείτε...

...δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς...

...έτσι γεννήθηκαν...

...με χαμηλό iq...

...δυστυχώς δεν αλλάζει αυτό, ό,τι και να κάνεις...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα την αναβάθμιση, όλα λειτουργούν κανονικά. Δύο θέματα εντόπισα. Νομίζω πως στην εφαρμογή τηλεφώνου ξέχασαν να βάλουν το paste. Επίσης στην glance screen δεν μπορώ να αφαιρέσω την ημερομηνία και να φαίνεται μόνο η ώρα όπως πρίν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H δειαχηρηστες θα επρεπε να φροντιζουνε να σβηνοντε τα ασχετα μηνηματα που χαλανε την ενημερωση μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράζετε όσους παίρνουν budget κινητά των 80-100 ευρώ και τους αποκαλείται βλαμμένους και χαζούς. Βρείτε μου εσείς ένα καλό κινητό android των 100 ευρό που να μην κολλάει σαν διάολος και τα ξαναλέμε.

 

Επίσης οι κάμερες ,βρείτε μου ένα android που έχει τις κάμερες του 640xl  στα ίδια λεφτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...