Προς το περιεχόμενο

MSI GTX 980 Ti Gaming 6G @ 399€ - Mindfactory.de


SaFiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω η καλύτερη τιμή αυτή την στιγμή. Για κάποιον (σαν και 'μένα) που θέλει να κάνει SLI, είναι ότι πρέπει...

 

Μεταφορικά +30€ αν και έχει ειπωθεί ότι για παραγγελία μετά τις 00:00 είναι δωρεάν. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει...

 

http://www.mindfactory.de/product_info.php/6144MB-MSI-GeForce-GTX-980-Ti-Gaming-6G-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1004671.html

 

Περιμένω να πάει 00:00 για να δοκιμάσω... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι site είναι αυτό, αλλά έχει την 1070 απο 419ε. Μήπως θα άξιζε καλύτερα να δοκιμάσεις την 1070 και όχι την 980ti;

Για sli ενδιαφερεται....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως 2χ980Ti στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι γυρω στο 15% πιο γρηγορες απο μια 1080 (οχι την reference) και αν καποιος βαλει κατω καποια θεματακια που εχει το SLI, τον σαφως περισσοτερο θορυβο και την μεγαλυτερη καταναλωση ρευματος προσωπικα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο (χρηματα ειναι μια η αλλη αφου καποιος ανετα πουλαει μια 980Ti στα 250-300ε και βαζει αλλα 300-350ε και παιρνει την 1080).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λογικη τιμη για 980Ti που εκει θα επρεπε να ειναι η τιμη της 50-70 ευρω κατω απο την GTX 1070

 

Μονο στην Ελλαδα η τιμες ειναι ανεκδοτο για να γελαμε και ειναι ποιο ακριβες οι 980Ti απο τις 1070 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λογικη τιμη για 980Ti που εκει θα επρεπε να ειναι η τιμη της 50-70 ευρω κατω απο την GTX 1070

 

Μονο στην Ελλαδα η τιμες ειναι ανεκδοτο για να γελαμε και ειναι ποιο ακριβες οι 980Ti απο τις 1070 :lol:

Δεν ειναι ανεκδοτο.Ελειψη διαθεσιμοτητας λεγεται.

Για sli ενδιαφερεται....

στον τομεα των προσφορων ομως ανοιξε το θεμα.

 

Ειναι οτι ακριβως αναφερθηκε και σε αλλο θεμα που ανοιχτηκε. Μιλαμε για καρτες που λογικα πανε για αποσυρση για να παρει την θεση τους η 1070. Οποιος ενδιαφερεται γ ια Sli προφανως και κοιταει την χαμηλοτερη τιμη(που και παλι αξιζει περισσοτερο μτχ απο καινουργια).

 

Για τους υπολοιπους ειναι η 1070. Ειναι πραγματα αλλωστε που μπορει οποιος ενδιαφερεται να ρωτησει(και να παρει την ιδια απαντηση)και στα ειδικα θεματα που αφορουν τις καρτες γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ανεκδοτο.Ελειψη διαθεσιμοτητας λεγεται.

στον τομεα των προσφορων ομως ανοιξε το θεμα.

 

Ειναι οτι ακριβως αναφερθηκε και σε αλλο θεμα που ανοιχτηκε. Μιλαμε για καρτες που λογικα πανε για αποσυρση για να παρει την θεση τους η 1070. Οποιος ενδιαφερεται γ ια Sli προφανως και κοιταει την χαμηλοτερη τιμη(που και παλι αξιζει περισσοτερο μτχ απο καινουργια).

 

Για τους υπολοιπους ειναι η 1070. Ειναι πραγματα αλλωστε που μπορει οποιος ενδιαφερεται να ρωτησει(και να παρει την ιδια απαντηση)και στα ειδικα θεματα που αφορουν τις καρτες γραφικων.

 

Την σημερον ημερα για 980Ti δεν αξιζει ουτε για μεταχειρισμενη να κοιταξει καποιος που εχει την ιδια και θελει SLI ουτε για καινουρια.

Μεταχειρισμενη δεν εχω δει κατω απο 450 οταν με 510 αγοραζεις σφραγισμενη την Gigabyte 1070 G1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως 2χ980Ti στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι γυρω στο 15% πιο γρηγορες απο μια 1080 (οχι την reference) και αν καποιος βαλει κατω καποια θεματακια που εχει το SLI, τον σαφως περισσοτερο θορυβο και την μεγαλυτερη καταναλωση ρευματος προσωπικα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο (χρηματα ειναι μια η αλλη αφου καποιος ανετα πουλαει μια 980Ti στα 250-300ε και βαζει αλλα 300-350ε και παιρνει την 1080).

Μια καλη 980ti custom σε max clockia βρισκεται στην χειροτερη πισω απο μια custom gtx 1080 ενα 5%-10% ...τωρα απο που προκυπτει το 15% που λες για το sli...ναι θα συμφωνησω για καποια θεματακια για το sli σε καποια games λιγα, αλλα στα περισοτερα μια χαρα υποστηριζεται...Οπου λειτουργει καλα το sli σε custom υλοποιησεις 980ti (stock απο το εργοστασιο ουτε καν εξτρα κλοκαρισμενες ) βγαινουν μπροστα ακομα και απο full clockarismeni gtx titan x pascal...

Την σημερον ημερα για 980Ti δεν αξιζει ουτε για μεταχειρισμενη να κοιταξει καποιος που εχει την ιδια και θελει SLI ουτε για καινουρια.

Μεταχειρισμενη δεν εχω δει κατω απο 450 οταν με 510 αγοραζεις σφραγισμενη την Gigabyte 1070 G1

Την σημερον ημερα αν κοιτα σε αυτες τις δυο υλοποιησεις η gtx 980ti αξιζει στα 400 κατοσταρικα αβλεπει (καινουργια/μτχ) ειδαλλως πας για gtx 1070 στα 500 κατοσταρικα που προς το παρον υπολοιπεται σε επιδοσεις....
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ'όλα, αν είναι λάθος που άνοιξα εδώ το θέμα, ας μεταφερθεί ή να κλειδώσει...

 

Κατα δεύτερον διαβάζω τα σχόλια και εδώ, αλλά και αλλού και ειλικρινά μου φαίνεται κουφό, που απαξιώνουν όλοι την 980ti επειδή βγήκε η 1070. Μιλάμε για μια κάρτα που δεν έχει πολύ καιρό στην αγορά. Απο εκεί και πέρα οι επιδόσεις τους κυμαίνονται στα ίδια. Για μένα που θέλω να οδηγήσω την ASUS ROG PG279Q προφανώς και θα κοιτάξω σε SLI μεριά, όσο προβληματικό και να είναι, παρά να σκοτώσω την κάρτα που ήδη έχω για να πάω στην 1070 που πάλι δεν θα το σηκώνει αξιοπρεπώς. Στο θέμα της μεταχειρισμένης, τις λιγοστές αγγελίες που έχω δει σε διάφορα site, δεν ξέρουν τι ζητάνε (πάνω απο 400€), οπότε τα 399€ για καινούρια κάρτα νομίζω ότι είναι πολύ καλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την σημερον ημερα αν κοιτα σε αυτες τις δυο υλοποιησεις η gtx 980ti αξιζει στα 400 κατοσταρικα αβλεπει (καινουργια/μτχ) ειδαλλως πας για gtx 1070 στα 500 κατοσταρικα που προς το παρον υπολοιπεται σε επιδοσεις....

 

Μπαμπη 60 ευρω ειναι η διαφορα http://www.mindfactory.de/product_info.php/8192MB-Gigabyte-GeForce-GTX-1070-Gaming-G1-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1094570.html και εχω ξαναγραψει πως πλεον 980 απλη η Ti αγοραζει ΜΟΝΟ αυτος που εχει την ιδια και θελει να κανει SLI οπως ο topic starter αλλα και παλι δεν ειναι λιγοι αυτοι που λενε απο το να δωσω λεφτα για δευτερη 980Ti καλυτερα να πουλησω την δικια μου και να παω σε 1080 και ετσι να αποφυγω τα τυχον προβληματα του SLI

Πρώτα απ'όλα, αν είναι λάθος που άνοιξα εδώ το θέμα, ας μεταφερθεί ή να κλειδώσει...

 

Κατα δεύτερον διαβάζω τα σχόλια και εδώ, αλλά και αλλού και ειλικρινά μου φαίνεται κουφό, που απαξιώνουν όλοι την 980ti επειδή βγήκε η 1070. Μιλάμε για μια κάρτα που δεν έχει πολύ καιρό στην αγορά. Απο εκεί και πέρα οι επιδόσεις τους κυμαίνονται στα ίδια. Για μένα που θέλω να οδηγήσω την ASUS ROG PG279Q προφανώς και θα κοιτάξω σε SLI μεριά, όσο προβληματικό και να είναι, παρά να σκοτώσω την κάρτα που ήδη έχω για να πάω στην 1070 που πάλι δεν θα το σηκώνει αξιοπρεπώς. Στο θέμα της μεταχειρισμένης, τις λιγοστές αγγελίες που έχω δει σε διάφορα site, δεν ξέρουν τι ζητάνε (πάνω απο 400€), οπότε τα 399€ για καινούρια κάρτα νομίζω ότι είναι πολύ καλά...

 

Εγω θα σου ελεγα αφου το εχεις αποφασισει να πας σε SLI να περιμενεις λιγο καιρο ακομα. Λογικα θα πεσουν ακομα οι τιμες η θα την βρεις σε αυτη την τιμη αργοτερα απο Ελληνικο καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 400+ μεταφορικα δεν υπαρχει καμια προσφορα...

Υπαρχει αλλο μαγαζι στη Γερμανια που εχει την Zotac 980ti Amp Omega στα 330€.

Δυστυχως δεν στελνει εκτος Γερμανιας, αλλα το αναφερω για να εχετε ενα μπουσουλα το τι θα ηταν ΟΝΤΩΣ προσφορα.

 

Δυστυχως εκεινο το μαγαζι δε στελνει αλλα οποιος θελει μπορει να παρακολουθει αυτες τις μερες το idealo.de ,ολο και σε καποιο αλλο που να στελνει και Ελλαδα μπορει να γινει ξεστοκαρισμα 980ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο να παρεις απ΄εξω.

 

Παραδειγμα η 1070 G1 εχει 460 συν 30 μεταφορικα παει 490 δηλαδη 20-30 ευρω λιγοτερα απο Ελληνικο καταστημα και σε περιπτωση που σου παθει κατι θα πληρωσεις την διαφορα που κερδισες σε μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...