Προς το περιεχόμενο

Η Jawbone κατηγορεί τη Xiaomi για αντιγραφή στο σχεδιασμό ηχείου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το mi5 είναι όντως κινητάρα αλλά δεν έχει AMOLED (must για Εμενα) κι έχει θέμα στο βίντεο με το autofocus και στα 1080p.

 

Κατά τ άλλα τέλειο.

Ναι και για εμένα must είναι η amoled αλλά εντάξει δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Τα samsung έχουν ξεφύγει σε οθόνες χρόνια τώρα με ότι άλλο να τις συγκρίνεις φαίνονται ξεπλυμενες. Τουλάχιστον έχει ufs όπως η samsung που είναι η πιο γρήγορη nand μνήμη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Με λίγα λόγια εσύ, ξοδεύεις εκατομμύρια σε έρευνες, δοκιμές, engineering, ώρες σχεδίασης του σωστού Design Μέσα και έξω από την συσκευή αλλά αφού ήρθε ο γείτονας σου και την δική σου δουλειά την αντέγραψε δίχως να ιδρώσει και να ξοδέψει τα μισά από αυτά που έδωσες θα την προτιμήσω μόνο και μόνο επειδή μου την πουλάει στο μισό κόστος, άσχετα αν δεν έχει την ίδια αξιοπιστία και υποστήριξη.

Συμφωνώ σε αυτό που λες εν μέρει, αλλά από τη στιγμή που κάποιος δεν χρειάζεται όλες τις δυνατότητες που του παρέχει το iPhone και καλύπτεται και με το παραπάνω με μια συσκευή του 1/3 του κόστους του iPhone, γιατί να δώσει 700+ ευρώ; Το ίδιο πάει και στο ζήτημα της αξιοπιστίας και υποστήριξης που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για amoled redmi pro. Πιστεύω θα βγάλει και άλλες συσκευές με amoled

Είναι αντίστοιχης ποιότητας με των samsung? Γιατί και κάτι lumia είχαν βάλει η το flex με oled και δεν είχαν καμία σχέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αντίστοιχης ποιότητας με των samsung? Γιατί και κάτι lumia είχαν βάλει η το flex με oled και δεν είχαν καμία σχέση.

Δεν ξέρω θα δω κανένα review. Αν και είμαστε σε λάθος thread  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ήταν και το μόνο που αντέγραψε η Xiaomi από άλλες εταιρίες... ξέρω ότι θα τα ακούσω από τους φαν αλλά κλάιν..

Σοβαρά τώρα, ποια η αντιγραφή στα calculator;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τα xiaomi δεν κυκλοφορουν επισημα στην ελλαδα δεν αφορα απλως την μεταξοτυπια. Πηγαίνετε καπου που εκπεμπει 4G στα 800mhz η Cosmote ή η Wind και πείτε μου τί καλό 3G (αν είστε τυχεροί και δεν πέσετε σε GPRS) πιανει το redmi. Γιατί για 4G μόνο σε 1800-2100-2600 μπαντες, από τα xiaomi.

 

*Δεν είναι θεωρητικό το ζήτημα, πχ σε Θεσσαλονίκη υπάρχουν περιοχες με αθλιο 3g, οπου πρακτικα πιανεις ειτε 4G στην μπαντα των 800 ή 2G με ταχυτητες dialup modem του 97.... Οταν οι κινεζικες αποφασισουν να υποστηριξουν σωστα τους πελατες τους στην ευρωπη, μπορει να τις σκεφτω κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τα xiaomi δεν κυκλοφορουν επισημα στην ελλαδα δεν αφορα απλως την μεταξοτυπια. Πηγαίνετε καπου που εκπεμπει 4G στα 800mhz η Cosmote ή η Wind και πείτε μου τί καλό 3G (αν είστε τυχεροί και δεν πέσετε σε GPRS) πιανει το redmi. Γιατί για 4G μόνο σε 1800-2100-2600 μπαντες, από τα xiaomi.

Και θυμησε μου που ακριβως εκπεμπουν μονο σε 800αρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τα xiaomi δεν κυκλοφορουν επισημα στην ελλαδα δεν αφορα απλως την μεταξοτυπια. Πηγαίνετε καπου που εκπεμπει 4G στα 800mhz η Cosmote ή η Wind και πείτε μου τί καλό 3G (αν είστε τυχεροί και δεν πέσετε σε GPRS) πιανει το redmi. Γιατί για 4G μόνο σε 1800-2100-2600 μπαντες, από τα xiaomi.

 

*Δεν είναι θεωρητικό το ζήτημα, πχ σε Θεσσαλονίκη υπάρχουν περιοχες με αθλιο 3g, οπου πρακτικα πιανεις ειτε 4G στην μπαντα των 800 ή 2G με ταχυτητες dialup modem του 97.... Οταν οι κινεζικες αποφασισουν να υποστηριξουν σωστα τους πελατες τους στην ευρωπη, μπορει να τις σκεφτω κι εγω.

 

Το redmi 3s υποστηρίζει την μπάντα των 800,

λογικά μετά από αυτό όλα θα την υποστηρίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν η apple κατακλεψε τα surface με τα ipad pro κ μαλιστα απαραδεκτα εκει δεν ειχατε προβλημα 

 

xiaomi ρε ,εκει να σας κοπιαρει ξεδιαντροπα κ να μας τα πουλα χωμα

 

μεχρι το bending σας καλυτερα το υλοποιησε απο εσας, xiaomi μεχρι να σβησει ο ηλιος ρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν η apple κατακλεψε τα surface με τα ipad pro κ μαλιστα απαραδεκτα εκει δεν ειχατε προβλημα 

 

xiaomi ρε ,εκει να σας κοπιαρει ξεδιαντροπα κ να μας τα πουλα χωμα

 

μεχρι το bending σας καλυτερα το υλοποιησε απο εσας, xiaomi μεχρι να σβησει ο ηλιος ρε

Το θεμα ειναι οτι οι κινεζοι εχουν ανεβει κατακορυφα τελευταια ενω οι μεγαλοι βλεπουν το μεριδιο να μικραινει συνεχως εκτος samsung που παιζει μπαλα μονη της.Μετα τη samsung η xiaomi με την huawei εχουν απο τα καλυτερα κινητα σε ολο το ευρος τιμης δεν υπαρχει κανενας λογος να πας σε κατι αλλο.Αν θες την καλυτερη οθονη πας υποχρεωτικα σε amoled σε s7/note 7 αλλιως πεφτεις στα 250 για κανενα a5/mi5 και στα 150 υπαρχουν τα redmi με τα j5.Κατι g2/g4/g5/z3/v10 κτλ ειναι καλες επιλογες αλλα κατωτερες απο τα αντιστοιχα που προανεφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...