Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Xiaomi Redmi Note 4 με Helio X20 SoC και μπαταρία 4100mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι να ξέρει ο κόσμος ότι μπορεί να κάνει τη δουλειά του (στο 95%+ των περιπτώσεων) και με ένα φτηνό τηλέφωνο. Έχει ωριμάσει και προχωρήσει τόσο η τεχνολογία που δεν χρειάζεται για τους περισσότερους να δίνουμε 600-700 για ένα κινητό. Ειδικά άτομα που θέλουν ένα μήνα δουλειά για να βγάλουν αυτά τα λεφτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει εκδοση του νοτε 3 που υποστηριζει 800αρα fyi.

Και αρκετα πιθανο με μοντ να παιξει και στο απλο.

Α και επειδη προσφατα εκανα ταξιδι 500χλμ στην Ελλαδα,4G επιανε παντου.

Οποτε τη καραμελα σου αλλου.

Επισης να συμπληρωσω οτι ειχα το νοτε διπλα με s6 και προσωπικα καμια διαφορα τεραστια στην οθονη δεν ειδα.

Το θεμα της amoled ειναι υποκειμενικο και οχι αντικειμενικο.

Μαλιστα υπαρχουν ατομα που δεν τους αρεσει κιολας.

Οποτε μη το παρουσιαζετε και σαν επιπλεον.

Θες amoled?Τα σκας 4 φορες πανω και παιρνεις.

Θες καμερα τουμπανο?Τα σκας 4 φορες πανω και παιρνεις.

Για το περισσοτερο κοσμο μια χαρα ειναι η οθονη του νοτε και η καμερα του.

Αυτο δε λετε να καταλαβετε καποιοι...

Α και οταν θα παλευετε να βγαλετε μερα,θα σας στελνω screenshot με το δικο μου που κραταει 4 μερες με 7-8 ωρες οθονη.

Η αν λιωνετε πιανει και 10ωρα σε 1-2 μερες.

Να συμπληρώσω ότι και εγώ δεν έχω πρόβλημα με το 4G μένω Ρόδο και πιάνω παντού! Δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα με το να μην έχει 800άρα μπάντα παρακαλώ κάποιος να με ενημερώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο helio x20 ειναι ποιο δυνατός απο τον snapdragon 650 - 652 -810

και στην μπαταρία μπορει να τα παει και καλυτερα απο τον snapdragon αν αξιοποιηθεί σωστα απο τις εφαρμογες χάρη στο tri-cluster που δινει 30% καλητερη αυτονομια.Ειναι ο competitor των snapdragon 650 - 652 -810.Σιγουρα δεν συναγωνιζεται τον snapdragon 820 κυρίως θα έλεγα λογο gpu.Ωστόσο οι snapdragon γι αυτους που αλλάζουν συνεχεια Rom εχουν μεγαλύτερη γκαμα σε συγκριση με τους mediate μεγαλυτερη υποστηριξη στους snapdragon γενικα.υπάρχει και ο helio x30 που αφήνει πολύ πισω τον 820 και λογικό με τοσους πυρήνες.Οπως και να έχει ο helio x20 είναι τούμπανο και σε σύγκριση με την τιμη δεν υπαρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι να παω;Redmi Note 3 Pro η αυτο;

Γνώμη μου, στο 3 γιατί και πιο φθηνό είναι και τα ίδιο είναι και σε μερικά πράγματα ο snapdragon είναι καλύτερος (π.χ. custom roms)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να παει καποιος σε αυτο η στο redmi pro Που ερχεται??

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/xiaomi/xiaomi-redmi-pro-%CE%BC%CE%B5-10core-cpu-oled-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%B4%CE%B9-r12312

το pro είναι καλύτερο απο εκέι και πέρα είναι θέμα τσέπης !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα και από μένα. Θα αναφέρω τις ανάγκες μου και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

Καταρχήν ταξιδεύω σε όλη την Ευρώπη με ποδήλατο και θέλω:

1) Αρχιδάτη κάμερα, με focus ακόμα και στα 10 cm

2) Όσο το δυνατόν μεγαλύτερη γκάμα μπάντας, καθώς δε ξέρω τι σήμα θα βρίσκω κάθε φορά, στα βουνά ειδικότερα

3) Selfie και μαλακίες δε βγάζω

4) Μπροστινή κάμερα μόνο για skype

5) Παιχνίδια δε παίζω

6) Ίντερνετ (η ταχύτητα του 3G με ένα lenovo a2010 που έχω τώρα με υπερκαλύπτει)

7) Δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών στην SD όχι όπως το lenovo που αφήνει τα περισσότερα data στη κύρια η οποία είναι μονίμως γεμάτη και δε μπορεί ούτε να κατεβάσει τις αναβαθμίσεις. Μπορεί όπως είπα να μη παίζω παιχνίδια, αλλά χρησιμοποιώ ένα κάρο εφαρμογές.

8) Αρχιδάτο GPS (γιατί δε λέει να κάνεις κύκλους σε άγνωστη πόλη)

9) Δυνατότητα χρήσης στον ήλιο (η amoled ενός samsung s advance που είχα δε με πολυ-ικανοποιούσε)

10) Όσο το δυνατόν μεγαλύτερη οθόνη (γιατί είμαι της παλιάς σχολής)

11) Καλή αυτονομία (χρήση 2-3 ώρες την ημέρα browsing) απαίτηση φόρτισης κάθε 2-4 μέρες.

12) Και φυσικά service σε όλη την Ευρώπη

 

Είμαι ανάμεσα στα

Α) Sony XA Ultra
Β) Xiaomi Redmi note 4

Γ) LG G4

Δ) LG G5

 

Δε με ενδιαφέρει η διαφορά κόστους, όσο η αξιοπιστία. Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...