Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Xiaomi Redmi Note 4 με Helio X20 SoC και μπαταρία 4100mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όσο για τον από πάνω που έγραψε 3 φορτώσεις την ημέρα μάλλον ζει σε άλλον πλανήτη με χρήση όλα ανοιχτά και συνέχεια ασχολία με το κινητό μιάμιση μέρα για την πλάκα

Τλπ ο καθένας λέει τα δικά του και έχει την γνώμη του αρκεί να μην σχολιάζει αν δεν έχει δοκιμάσει τις συσκευές

Και εις αλλά με υγεια

Κρινε... Ειρωνικά το λέω...το mi4 βγάζει ακόμα και τώρα 5ώρα sot

 

Τα κινητά της xiaomi είναι value for money money... Ειδικά το software τους είναι έτη φωτός μπροστά με features που άλλοι ψάχνουν με τα κυαλια

chinese-man-laughing.jpg
Neg εσύ;;;

Έχεις να παραθέσεις κάποια άποψη ή μουγκα και μεσουλιντ;;

Έχουμε υπομονή, κάποτε ήταν τα ZTE, "τι κάνει το κινητό σου που δε κάνει το ZTE μου με τα μισά λεφτά". Θα περάσει κι αυτό.

 

Ps: Πιάσε και μια μπάντα 800mhz

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα σου. Τι λέω που διαφωνείς να το συζητήσουμε αν θες. 200€ αγόρασα το mi4 πριν 16 μήνες και έχει βγει σκυλί. Μπαταρία,ανθεκτικό, γρήγορο, 6.0.1 κάνα δυο μήνες τώρα, miui 8, καλύτερες φωτογραφίες από iPhone 6 plus που το δοκιμάσα δίπλα δίπλα. Ούτε ρομ, ούτε ροοτ ούτε τίποτα. Out of the box το χαίρομαι. 35 χρόνων είμαι λες να έχω τίποτα μετοχές στην xiaomi ή να μην μπορώ να αγοράσω ένα iPhone;

Είναι ειλικρινά τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει ποτέ για κινητό και έχω κρατήσει τόσους μήνες. Γιατί να μην πάρω πάλι xiaomi αφού σαν εταιρία με κάλυψε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρινε... Ειρωνικά το λέω...το mi4 βγάζει ακόμα και τώρα 5ώρα sot

Neg εσύ;;;

Έχεις να παραθέσεις κάποια άποψη ή μουγκα και μεσουλιντ;;

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημα σου. Τι λέω που διαφωνείς να το συζητήσουμε αν θες. 200€ αγόρασα το mi4 πριν 16 μήνες και έχει βγει σκυλί. Μπαταρία,ανθεκτικό, γρήγορο, 6.0.1 κάνα δυο μήνες τώρα, miui 8, καλύτερες φωτογραφίες από iPhone 6 plus που το δοκιμάσα δίπλα δίπλα. Ούτε ρομ, ούτε ροοτ ούτε τίποτα. Out of the box το χαίρομαι. 35 χρόνων είμαι λες να έχω τίποτα μετοχές στην xiaomi ή να μην μπορώ να αγοράσω ένα iPhone;

Είναι ειλικρινά τα καλύτερα λεφτά που έχω δώσει ποτέ για κινητό και έχω κρατήσει τόσους μήνες. Γιατί να μην πάρω πάλι xiaomi αφού σαν εταιρία με κάλυψε;

Προσωπικά μια χαρά τα γράφεις, δεν είπα τπτ για κάποιο post σου.

Να συζητήσουμε φυσικά:)

Ποια Xiaomi παίζουν στα 800 mhz;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μια χαρά τα γράφεις, δεν είπα τπτ για κάποιο post σου.

Να συζητήσουμε φυσικά:)

Ποια Xiaomi παίζουν στα 800 mhz;

Αν δεν κάνω λάθος το Redmi Note 3 Pro International και το Redmi 3s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος το Redmi Note 3 Pro International και το Redmi 3s.

Εγώ ξέρω ουτε το Redmi Note 3 Pro παίζει(900MHz, 1800MHz

900MHz, 2100MHz

Band3-1800MHz, Band7-2600MHz)

 

Οπότε μιλάμε οτι τα Xiaomi ειναι vfm για κατοίκους Αττικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μια χαρά τα γράφεις, δεν είπα τπτ για κάποιο post σου.

Να συζητήσουμε φυσικά:)

Ποια Xiaomi παίζουν στα 800 mhz;

800 φαντάζομαι είναι κάποια Μπάντα του 4g?

Δεν γνωρίζω. Φαντάσου είμαι σε 3g.στην δουλειά μόνο 3g και αυτό η cosmote. Παρόλα αυτά τα 20+ mbps με καλύπτουν του H+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

800 φαντάζομαι είναι κάποια Μπάντα του 4g?

Δεν γνωρίζω. Φαντάσου είμαι σε 3g.στην δουλειά μόνο 3g και αυτό η cosmote. Παρόλα αυτά τα 20+ mbps με καλύπτουν του H+

Φυσικά και καλύπτουν τα 20mbps. Απλά από κει που ήταν μόνο η οθόνη,μετά αντε κι ο επεξεργαστής,προστεθηκαν κι οι κάμερες λίγο αργότερα,τώρα η 800αρα ,ε μαζεύτηκαν δε νομίζεις;

Καλά κινητά τα Xiaomi, για τα λεφτά τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί πήρατε Xiaomi και νομίζετε ότι πιάσατε τον παπά απ' τα @@

για τα λεφτά που δώσαμε όχι μόνο του τα πιάσαμε, του τα τραβάμε κιόλας  :-D  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κάμερες λίγο αργότερα,τώρα η 800αρα ,ε μαζεύτηκαν δε νομίζεις;

Δηλαδή η έλλειψη 800αρας μπάντας είναι deal breaker; να πω η sd card ναι, το notification Light ναι, αλλά μια μπάντα που δεν είναι και παντού στην Ελλάδα είναι; εγώ προσωπικά το πήρα και χωρίς 4g γιατί θεώρησα ότι η έξτρα μπαταρία και τα 30€ που είχε δεν άξιζαν για την χρήση που έχω.

 

Σχετικά με τις κάμερες να ποσταρω δύο φωτογραφίες side by side απο το mi4 και το iPhone 6 plus να μου πεις ποια είναι από ποιο; ☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η έλλειψη 800αρας μπάντας είναι deal breaker; να πω η sd card ναι, το notification Light ναι, αλλά μια μπάντα που δεν είναι και παντού στην Ελλάδα είναι; εγώ προσωπικά το πήρα και χωρίς 4g γιατί θεώρησα ότι η έξτρα μπαταρία και τα 30€ που είχε δεν άξιζαν για την χρήση που έχω.

 

Σχετικά με τις κάμερες να ποσταρω δύο φωτογραφίες side by side απο το mi4 και το iPhone 6 plus να μου πεις ποια είναι από ποιο; ☺️

Ας μπορεσουμε πρωτα να εχουμε παντου καλο 3G και βλεπουμε και για το 4G.Που καθε απογευμα η cosmote εχει παντου E και τις βραδυνες ωρες πιανει 3G και 4g σε σημεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έλλειψη της 800άρας δεν είναι τραγικό μειονέκτημα καθώς ισορροπείται από το 3G.

Πολλοί επίσης (άσχετοι) κατηγορούν τα Xiaomi ότι δεν δέχονται notifications.

Για να δουλέψουν τα notifications στα Xiaomi πρέπει να δώσεις δικαιώματα στις αντίστοιχες εφαρμογές και στην διαχείριση μπαταρίας επίσης να τις εξαιρέσεις από την εξοικονόμηση μπαταρίας ώστε να μην τις κάνει sleep.

Τότε οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ουτε το Redmi Note 3 Pro παίζει(900MHz, 1800MHz

900MHz, 2100MHz

Band3-1800MHz, Band7-2600MHz)

 

Οπότε μιλάμε οτι τα Xiaomi ειναι vfm για κατοίκους Αττικής;

Υπαρχει εκδοση του νοτε 3 που υποστηριζει 800αρα fyi.

Και αρκετα πιθανο με μοντ να παιξει και στο απλο.

Α και επειδη προσφατα εκανα ταξιδι 500χλμ στην Ελλαδα,4G επιανε παντου.

Οποτε τη καραμελα σου αλλου.

Επισης να συμπληρωσω οτι ειχα το νοτε διπλα με s6 και προσωπικα καμια διαφορα τεραστια στην οθονη δεν ειδα.

Το θεμα της amoled ειναι υποκειμενικο και οχι αντικειμενικο.

Μαλιστα υπαρχουν ατομα που δεν τους αρεσει κιολας.

Οποτε μη το παρουσιαζετε και σαν επιπλεον.

Θες amoled?Τα σκας 4 φορες πανω και παιρνεις.

Θες καμερα τουμπανο?Τα σκας 4 φορες πανω και παιρνεις.

Για το περισσοτερο κοσμο μια χαρα ειναι η οθονη του νοτε και η καμερα του.

Αυτο δε λετε να καταλαβετε καποιοι...

Α και οταν θα παλευετε να βγαλετε μερα,θα σας στελνω screenshot με το δικο μου που κραταει 4 μερες με 7-8 ωρες οθονη.

Η αν λιωνετε πιανει και 10ωρα σε 1-2 μερες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...