Προς το περιεχόμενο

Ducktales (2017)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2D θα ειναι το animation, αλλα με την βοηθεια υπολογιστων.


 
Επίσης, στο teaser πάνω που τραγουδάνε, μάλλον δεν θα είναι έτσι οι φωνές. Τα ανίψια και ο Ντόναλντ (όσο εμφανίστηκε) είχαν πάντα φωνές πάπιας. 
 

 

 
ε οχι, με τις κανονικες τους φωνες τραγουδησαν. επισης καπου διαβασα οτι ο Donald θα εχει μεγαλυτερη παρουσια στην νεα σειρα. μακαρι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πάντως φαίνεται ότι θα ξεκινήσει σαν το τέλος από τον Βίο και Πολιτεία του Σκρουτζ ΜακΝτάκ (ναι, έπρεπε να το γράψω ελληνικά :P), γενικά θέλω να δω αν / πόσο θα έχουν μεταφορές ιστοριών από Μπαρκς και Ρόσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως φαίνεται ότι θα ξεκινήσει σαν το τέλος από τον Βίο και Πολιτεία του Σκρουτζ ΜακΝτάκ (ναι, έπρεπε να το γράψω ελληνικά :P), γενικά θέλω να δω αν / πόσο θα έχουν μεταφορές ιστοριών από Μπαρκς και Ρόσα.

 

ναι, αυτο περιμενω και εγω. λογικα καποιες απο αυτες θα τις μεταφερουν στο νεο καρτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν έχω δει ποτέ ducktales, αλλά διάβαζα φανατικά κόμικ με ήρωες της Disney. Rosa ftw.

Καλή προσθήκη η ατάκα του Σκρουτζ, γενικά θεωρώ πρέπει να υπάρχουν επεισόδια με Μουργόλυκους, Χρυσοκούκη/Ρόμπαξ*, Μάτζικα Ντε Σπελ, αναφορές στην Χρυσή Γκόλντυ, θα γούσταρα να μπει και η Νταίζυ σε κανένα επεισόδιο (θα είναι και καλό για να φανούν περισσότεροι γυναικείοι χαρακτήρες).

Δεν ξέρω αν θα δω την σειρά, αλλά θεωρώ την ύπαρξή της καλό πράγμα.

 

 

* θα προτιμούσα Ρόμπαξ, αλλά ο Χρυσοκούκης μπορεί να οδηγήσει στα νεανικά χρόνια του Σκρουτζ, συν το ότι λογικά είναι πιο γνωστός ο Χρυσοκούκης στους Αμερικάνους, καθ' ότι ο Ρόμπαξ είναι ιταλική δημιουργία (αν δεν κάνω λάθος), αν και απ' όσο ξέρω οι ήρωες της Disney έχουν πιο μεγάλο ευρωπαϊκό κοινό απ' ότι αμερικάνικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, και εγω ελπιζω να δουμε ιστοριες απο Rosa και τους χαρακτηρες που αναφερεις.

φοβαμαι ομως οτι Μουργολυκους δεν θα βαλουν, επειδη υπαρχει το ρισκο να χαρακτηριστουν ως ρατσιστικες καρικατουρες μαυρων, οπως ειχε συμβει με τον Μαυρο Πητ.

 

ο Ρομπαξ ειναι δημιουργια του Banks, αλλα ο Rosa του εδωσε origin και ειναι πιο γνωστος στην ευρωπη.

 

εγω σειρα με Phantom Duck θελω να δω, λατρευα τις ιστοριες του μικρος, αν κανανε και crossover με Darkwing Duck θα ηταν ακομη καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...