Προς το περιεχόμενο

Ducktales (2017)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τα αγαπημένα μου τα Ducktales! Και μιας και είδα το trailer ας πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη.

 

1. Animation

Τι αίσχος είναι αυτό; Το cartoon του '87 είχε ΠΟΛΥ καλύτερο animation! Έχουμε 2017 και μας δίνουν τέτοιο animation; Είναι λες και κάποιος πήρε ένα σωρό τρίγωνα, τα έχωσε μέσα σ'ένα blender, είπε "Και ο Θεός βοηθός" και πάτησε το κουμπί.

2. Voice Acting

Πρέπει να παραδεχτώ μετά τη θρυλική δουλειά που έκανε ο Alan Young (RIP) στον Scrooge McDuck, περίμενα πως η φωνή του Scrooge θα ήταν χάλια. Αλλά είναι αρκετά καλή, ο David Tennant (the Tenth Doctor) κάνει καλή δουλειά. Επίσης η φωνή του Donald είναι καλή. Οι φωνές των Huey, Luey kai Duey όμως είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ, ακούγονται σα τους Jonas Brothers!

 

Λέω να το δω όμως, να του δώσω μια ευκαιρία. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

O Donald είναι ο ίδιος από το 85 και μετά, οπότε μάλλον κατέχει τον ρόλο. ;)

 

Tα ανίψια μάλλον θα τα συνηθίσουμε. Ισχύει ότι ο Doctor κάνει καλή δουλειά σαν Scrooge. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενταξει, την σκοτσέζικη προφορα του εβαλε και την εκανε λιγο πιο OTT. καλη ειναι αλλα ακουγεται πιο νεανικη απο οτι πρεπει. πως και δε την φτιαξανε με το autotune.

τα ανιψια μια χαρα ακουγονται, τα κανανε teenagers. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Τι φάση το animation ρε παίδες; Λες και βλέπω South Park είναι... Τι τους χάλασε το παλιό κλασσικό που είχαν;

 

ηταν ακριβο. επισης η Disney εχει κλεισει το 2D animation studio της εδω και χρονια.

Ξέρει κανείς πότε αρχίζουν τα επεισόδια ?

 

12 Αυγουστου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Πλάκα είχε, έχω συνηθίσει πλήρως και το σχέδιο και τις φωνές. ^_^

 

 

Moυ άρεσε που είχε όλη την ατάκα ο Scrooge για τα λεφτά. :D

 

Crazy stuff με το "garage" και οκ, δεν θα πειράξει κανέναν να κυκλοφορεί ένας αλογάνθρωπος με το ψεύτικο κεφάλι Scrooge φαίνεται. :P

 

Tα ανίψια λοιπόν πάνε Huey ο προνοητικός, Dewey ο παρορμητικός, Louie ο πονηρός. :P (ή κάπως έτσι)

 

Το τέλος πάντως δεν το περίμενα. Συνήθως οι γονείς των ανιψιών είναι απλά "ξεχασμένοι".

Edit: Από την άλλη, γι' αυτό πρέπει να είχε σπαστεί ο Donald με τον Scrooge. Κάτι θα της έτυχε εξαιτίας του.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...