Προς το περιεχόμενο

Asus rog monitor προβλημα


cupreti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το παρακατω μονιτορ

http://www.e-shop.gr/othoni-asus-rog-swift-pg278q-27-wqhd-g-sync-black-p-PER.170290

Ελειπα διακοπες και για καμια 10αρια ημερες το pc δεν ειχε ανοιξει.

Σημερα που αναψα το pc δεν λεει να ανοιξει με τπτ η οθονη,ειναι σαν να μην δινει ρευμα καθολου. Λετε να φταιει ο φορτιστης η να επαθε κατι η οθονη? Ευχαριστω ρκ των προτερων για τις απαντησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα εντοπίζεται στην οθόνη και όχι στο pc; Δοκίμασες ας πούμε στην τηλεόραση και δουλεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχεις εγγύηση στείλτην κατευθείαν για έλεγχο και μην πειράξεις τίποτα.

Εάν δεν έχεις, ελέγχεις τις τάσεις με ένα πολύμετρο και εάν δεν έχεις τις γνώσεις να το μετρήσεις το πηγαίνεις σε έναν ηλεκτρονικό να το κάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα διαβάσει κριτικές για την εν λόγο οθόνη και "γιαυτο" δεν την πήρα είναι αίσχος για τα χρήματα τις- από glow έως dead pixels all over.

 

κρίμα ρε φιλε τόσο χρήματα έλεος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με το e-shop δύο φορές που μου χάλασε κάτι την πρώτη φορά κάνανε έναν μήνα και την δεύτερη ήταν γρήγοροι.

Την πρώτη ήταν ένα τροφοδοτικό thermaltake 1500W που έκανε θόρυβο ο ανεμιστήρας και μετά από πολλά επειδή δεν είχαν ίδιο μου είπαν για πιστωτικό αλλά δεν δέχτηκα και τον άλλαξα μόνος μου και την δεύτερη φορά με μια κάρτα γραφικών ASUS 770 που έκανε θόρυβο το ένα cooler μου δώσαν μέσα σε τρεις ημέρες πιστωτικό.

Μπορεί να παίζει και ότι ήταν ASUS δεν ξέρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μην αγχώνεσαι εφόσον έχεις εγγύηση δεν πειράζεις τίποτα δεν μετράς τίποτα γενικότερα δεν βάζεις χέρι και το πηγαίνεις εκεί που το πήρες. Θα φας λίγη ταλαιπωρία τπτ άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είχα διαβάσει κριτικές για την εν λόγο οθόνη και "γιαυτο" δεν την πήρα είναι αίσχος για τα χρήματα τις- από glow έως dead pixels all over.
 
κρίμα ρε φιλε τόσο χρήματα έλεος 

 

άσχετο με την ερώτηση του φίλου μας και πάνω από όλα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα σε θέματα τεχνολογίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα παραπονο απο την οθονη ειδικα στο gaming πεταγε..θα δειξει αυριο που θα παρω δανεικο απο ενα φιλο που εχει την ιδια οθονη να δοκιμασω τον φορτιστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είχα διαβάσει κριτικές για την εν λόγο οθόνη και "γιαυτο" δεν την πήρα είναι αίσχος για τα χρήματα τις- από glow έως dead pixels all over.
 
κρίμα ρε φιλε τόσο χρήματα έλεος 

 

Ε ναι γιατι αλλες οθονες δεν γινεται να εμφανισουν dead pixel μονο προνομιο αυτης της οθονης ηταν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ο φορτιστης ηταν, μολις δοκιμασα καινουριο δουλεψε κανονικα, το θεμα ειναι οτι σε περιπτωση τετοια θελουν πισω ολη την οθονη και σου στελνουν καινουρια εφοσον ειναι ακομη στην εγγυηση.. πολυ δυσκολο να αντικαταστησουν φορτιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

είχα διαβάσει κριτικές για την εν λόγο οθόνη και "γιαυτο" δεν την πήρα είναι αίσχος για τα χρήματα τις- από glow έως dead pixels all over.
 
κρίμα ρε φιλε τόσο χρήματα έλεος 

 

 

Τούμπανο είναι το μόνιτορ, απλά θα πρέπει να είσαι τυχερός ώστε να πέσεις σε καλό κομμάτι(Να μην έχει dead pixels κλπ). Στο δε IPS που έχουν βγάλει τώρα, είναι ακόμα πιο δύσκολο να πέσεις σε καλό κομμάτι, γιατί θα πρέπει να μην έχει πολύ IPS Glow, να μην έχει πολύ BLB και φυσικά να μην έχει το yellow tint που έχουν πολλά IPS όπως και dead pixels. Με λίγα λόγια, πρέπει να σου ανοίξει ο ποπός για να πέσεις σε άψογο κομμάτι. Όλα αυτά γιατί η Dell δεν βγάζει ένα αντίστοιχο gaming monitor, ίσως να είχε και αυτή τέτοια θέματα μιας και απ' ότι έχω καταλάβει είναι πολύπλοκα αυτά τα μόνιτορ γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...