Προς το περιεχόμενο

Οι Sony και Panasonic συνεργάζονται για να φέρουν στην αγορά τηλεοράσεις 8K μέχρι το 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8Κ 60fps αυτό το tv show, όλα τα λεφτά!

 

https://www.youtube.com/watch?v=hQ0tqpdyndY

 

αχαχαχαχαχα  κλαίω...

 

Πρέπει να έρθει και στην Ελλάδα αυτό το τηλεπαιχνίδι, προσαρμοσμένο όμως στα ελληνικά δεδομένα:  δεν θα τραγουδάς, θα βλέπεις προεκλογικές ομιλίες του Τσίπρα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πειτε μου να ξερω. εχω μια philips 39 ιντσων του 2005.ειναι ready hd.δεν εχει usb,μονο 3 hdmi.της εχω κολλησει ενα androod tv box, ενα ps4 και τον αποκωδικοποιητη.την κραταω και περιμενω για 8κ (εαν ζει μεχρι τοτε) ή περνω 4κ (των 500ευρω)εδω κ τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεστ που έχουν γίνει σε μικρές ιντες (κάτω από 50) και σε λογικές αποστάσεις (πάνω από 1.5-2μ) δεν μπορείς να διακρίνεις αν βλέπεις 4k ή 1080p γιατί απλά το pixel είναι ήδη αρκετά μικρό.

 

Νομίζω το θέμα αυτό εχει συζητηθεί και στα κινητά αν πρέπει δλδ έχει νόημα για οποιοδήποτε λόγω να ειναι πάνω απο 720 σε 5'', 5.5''.

 

Άρα καλό το 1080p εκτός αν μιλάμε για προβολέα (>60'') οπότε να το συζητήσουμε για παραπάνω, αλλά πάλι 8k? Ούτε το σινεμά σε 1000'' πανί δεν εκπέμπει τόσο. 

εγώ πάντως με 4Κ ταινία έχω δει διαφορά στην Full hd 40" τηλεόραση μου απο 1080p και μπορείς να δεις και ένα σχετικό βιντεάκι για να καταλάβεις το γιατί,και εγώ στην αρχή δεν το πίστευα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πειτε μου να ξερω. εχω μια philips 39 ιντσων του 2005.ειναι ready hd.δεν εχει usb,μονο 3 hdmi.της εχω κολλησει ενα androod tv box, ενα ps4 και τον αποκωδικοποιητη.την κραταω και περιμενω για 8κ (εαν ζει μεχρι τοτε) ή περνω 4κ (των 500ευρω)εδω κ τωρα;

δεν παιρνεις 4κ με 500 ευρω...παρα μονο "fake 4k"... αν δε δωσεις 1000αρι τουλαχιστον και δεν πας σε 50αρα τουλαχιστον δεν εχει νοημα να παρεις 4κ τηλεοραση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8Κ 60fps αυτό το tv show, όλα τα λεφτά!

 

https://www.youtube.com/watch?v=hQ0tqpdyndY

Πολύ μπροστα οι ανθρωποι!Οχι μονο στα 8k αλλα και στα  shows!Και η πλάκα ειναι ότι για 8k δεν εχει καλη αναλυση!! χαχαχχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μπροστα οι ανθρωποι!Οχι μονο στα 8k αλλα και στα  shows!Και η πλάκα ειναι ότι για 8k δεν εχει καλη αναλυση!! χαχαχχα

Ειναι ανεβασμενο 360p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...