Προς το περιεχόμενο

Διαρκεια Φοιτητικου πασο (χρονια)


pokemonhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα μπηκα φοιτητης το ετος 09-10 και στο πασο λεει οτι ληγει τωρα /16. 

εγω δεν εχω τελειωσει τις σπουδες γινεται να ανανεωσω καπως το πασο η αυτο ηταν?

οποιος γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει προπτυχιακό και τώρα μεταπτυχιακό και τον αλλο μήνα λήγει το πάσο του μεταπτυχιακού. Αν παω και ξαναδώσω πανελλαδικές και γραφτώ σε κάποια σχολή δικαιούμαι πάλι πασο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει προπτυχιακό και τώρα μεταπτυχιακό και τον αλλο μήνα λήγει το πάσο του μεταπτυχιακού. Αν παω και ξαναδώσω πανελλαδικές και γραφτώ σε κάποια σχολή δικαιούμαι πάλι πασο? 

Λογικά ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει προπτυχιακό και τώρα μεταπτυχιακό και τον αλλο μήνα λήγει το πάσο του μεταπτυχιακού. Αν παω και ξαναδώσω πανελλαδικές και γραφτώ σε κάποια σχολή δικαιούμαι πάλι πασο? 

 

με απολυτη σιγουρια οχι. ισχυει μονο για το πρώτο πτυχιο της ιδιας βαθμίδας (1 bachelor, 1 master, 1 phd). Παρατυπα καποια μεταπτυχιακά βγαζουν πασο σε ατομα που εχουν ηδη άλλο μεταπτυχιακό αλλα πλέον που ζητάει η πλατφόρμα του πασο και το ΑΜΚΑ λιγο δύσκολα (φιλος μου ειπε οτι θα συνδεθει το πάσο και με αρ. ταυτότητας πολυ συντομα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει προπτυχιακό και τώρα μεταπτυχιακό και τον αλλο μήνα λήγει το πάσο του μεταπτυχιακού. Αν παω και ξαναδώσω πανελλαδικές και γραφτώ σε κάποια σχολή δικαιούμαι πάλι πασο? 

 

και να δικαιουσαι, θα κανεις ολο αυτο τον κοπο για να εχεις του χρονου καινουριο πασο ρε τζαμπατζη? Και να παρεις και τη θεση στο πανεπιστημιο που οντως θα ηθελε να περασει και να σπουδασει εκει?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπηκα φοιτητης το ετος 09-10 και στο πασο λεει οτι ληγει τωρα /16. 

εγω δεν εχω τελειωσει τις σπουδες γινεται να ανανεωσω καπως το πασο η αυτο ηταν?

οποιος γνωριζει ας απαντησει ευχαριστω :D

 

οπως ειδη ειπώθηκε δεν ανανεωνεται, αυτό ήταν, ν+2!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να δικαιουσαι, θα κανεις ολο αυτο τον κοπο για να εχεις του χρονου καινουριο πασο ρε τζαμπατζη? Και να παρεις και τη θεση στο πανεπιστημιο που οντως θα ηθελε να περασει και να σπουδασει εκει?

 

Καλά μην πορώνεσαι τόσο, για κανά ΤΕΙ σκεφτόμουν να έδινα για να το παρακολουθήσω κιόλας. Να κάνω συλλογή απο πτυχία. Δεν θα πάω να γράψω 19000 μόρια για να πάρω μόνο πάσο. Απλά δεν θα με χάλαγε να έχω πάλι την φοιτητική έκπτωση, ειδικά στα ΚΤΕΛ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω φιλο που το πασο του εληγε το 2013, και με μαρκαδορο εβαλε στο 3 αλλο ενα αναποδο 3 και το εκανε 8.. δηλαδη πλεον "ληγει" το 2018... η ποιοτητα της δουλειας του απλα αψογη, μου πηρε 2 λεπτα να καταλαβω την απατη... θεος... ειδικα σε τιποτα κτελ καραβια κλπ που απλα κοιτανε και δεν σκαναρουν το πασο περναει πανευκολα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τελειώσει προπτυχιακό και τώρα μεταπτυχιακό και τον αλλο μήνα λήγει το πάσο του μεταπτυχιακού. Αν παω και ξαναδώσω πανελλαδικές και γραφτώ σε κάποια σχολή δικαιούμαι πάλι πασο? 

Καλά μην πορώνεσαι τόσο, για κανά ΤΕΙ σκεφτόμουν να έδινα για να το παρακολουθήσω κιόλας. Να κάνω συλλογή απο πτυχία. Δεν θα πάω να γράψω 19000 μόρια για να πάρω μόνο πάσο. Απλά δεν θα με χάλαγε να έχω πάλι την φοιτητική έκπτωση, ειδικά στα ΚΤΕΛ :P

?!?!?!!??!!? 

post-346941-0-96520300-1472650850_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κάθε άνθρωπος με τις συλλογές του και τα χόμπυ του.

Βγαζεις εσυ νοημα; Απο την μια απ'οτι φαινεται εχει χρονο να τα ξυνει αλλα απο την τα κανει ολα αυτα για το πασο και για την εκπτωση,αρα δε φαινεται να εχει την ανεση και να καθεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαζεις εσυ νοημα; Απο την μια απ'οτι φαινεται εχει χρονο να τα ξυνει αλλα απο την τα κανει ολα αυτα για το πασο και για την εκπτωση,αρα δε φαινεται να εχει την ανεση και να καθεται!

 

Πως προκύπτει οτι έχω χρόνο να τα ξύνω? Και το προπτυχιακό μου τέλειωσα στην ώρα μου και στρατό μπήκα και στα καπάκια ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μου. Αυτό που δεν έκανα πιο σαφές είναι οτι τώρα που τελειώνω και ΑΝ δεν καταφέρω να βρώ καμια δουλειά να δώσω πανελλήνιες ΧΩΡΙΣ ιδιαίτερη προετοιμασία, καταδρομική θα κάνω, με στόχο μια σχολή τύπου Μηχανολογία ή κάτι παρόμοιο. Αν κατάφερνα να περάσω και την πήγαινα λάου λάου σε συνδυασμό και με δουλειά δεν θα με χάλαγε, και δεν θα είχα κανένα άγχος οτι πρέπει να τελειώσω σε 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...