Προς το περιεχόμενο

H Samsung αποκάλυψε το νέο smartwatch Gear S3, που θα κυκλοφορήσει σε δύο εκδόσεις [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γρήγορα επιβεβαιώθηκα :P Όπως είπα και πιο πάνω, δεν είναι smartwatch αλλά πιο πολύ dumbwatch. Χωρίς κανονικό λειτουργικό είναι απλά άλλο ένα της σειράς.

 

Η μπαταρία του κρατάει 1.5 μέρα με κανονική χρήση, 5 μέρες με κλειστό GPS και 1 ώρα χρήσης την ημέρα σαν sports tracker και 11 μέρες σαν βηματόμετρο. Δηλαδή είναι σε όλα μέτριο.

 

Το θέμα της μπαταρίας είναι πολύ πιο δύσκολο να λυθεί απ' ό,τι στα smartphone. Θα πρέπει να βρουν τρόπο είτε να φορτίζει απίστευτα γρήγορα με κάποιο powerbank, είτε να μειώσουν απίστευτα πολύ την κατανάλωση και που δεν φαίνεται στον ορίζοντα.

 

Η τρίτη λύση είναι αύτη της βελτιστοποιημένης απόδοσης του λειτουργικού σε συνδυασμό με κάποια λειτουργία σαν το doze του Android.

 

ουτε το s3 ομως τρεχει android wear αρα κρεμεσαι απο τις εφαρμογες που θα βγαλουν οι devs της samsung. Οποτε αν το xiaomi κανει τα βασικα τοε ειμαστε ΟΚ. Ασε που τα xiaomi προιοντα εχουν τρομερη υποστηριξη, αρα και θα υπαρχουν εξτρα εφαρμογες για το ρολοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οι συσκευές πλέον είναι 5.5" και πάνω δεν είναι και το βολικοτερο πράγμα να τις κρστας συνεχώς στο χέρι όταν κινείσαι στο δρόμο. Έχεις λοιπόν το κινητό στην τσάντα σου στην πλάτη, φοράς και τα ασύρματα ακουστικά σου και έχεις το smartwatch για να σε ενημερώνει για τις ειδοποιήσεις, να απαντάς στις κλήσεις, να βλέπεις την ώρα, να σου καταγράφει τις δραστηριότητες κλπ κλπ. Όλα αυτά δεν τα λες και "τίποτα απολύτως". Με την ίδια λογική θα σου πω πως και το κινητό δεν είναι απαραίτητο... :)

Ποιος εχεις χρησιμοποιησει και σε βολεψε 100%?Γιατι αν ειναι να κανεις ολα τα παραπανω(που τα κανεις προφανως) η μπαταρια δεν βλεπω να κραταει για πολλες ωρες ειδικα για να βγαλει τη μερα.Σιγουρα ειναι αρκετα βολικο αλλα ειναι ακομα νωρις πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποιος εχεις χρησιμοποιησει και σε βολεψε 100%?Γιατι αν ειναι να κανεις ολα τα παραπανω(που τα κανεις προφανως) η μπαταρια δεν βλεπω να κραταει για πολλες ωρες ειδικα για να βγαλει τη μερα.Σιγουρα ειναι αρκετα βολικο αλλα ειναι ακομα νωρις πιστευω.

 

Με όλα αυτά όλη τη μέρα ανοιχτά, το βράδυ που γυρίζω σπίτι το gear s2 classic είναι περίπου στο 30%. Και φορτίζει κάθε βράδυ μαζί με το κινητό  (s7 edge).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα αυτά όλη τη μέρα ανοιχτά, το βράδυ που γυρίζω σπίτι το gear s2 classic είναι περίπου στο 30%. Και φορτίζει κάθε βράδυ μαζί με το κινητό  (s7 edge).

Κομπλε αν κραταει τοσο.Gear s2 βλεπω s7 edge βλεπω επιτελους μπηκες στο σωστο δρομο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Garmin Fenix 3 Saphire, δεν χαράσσετε με τίποτα και το φορτίζω 2 φορές το μήνα. Συνδέεται με το κινητό μου μια χαρά και όσο για αισθητήρες ...... απλά τους καλύτερους

από 450 ευρώ...τζάμπα πράμα το Fenix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κομπλε αν κραταει τοσο.Gear s2 βλεπω s7 edge βλεπω επιτελους μπηκες στο σωστο δρομο :P

Νομίζεις. Περιμένω να βγει το νέο iPhone και το edge θα πάει δώρο στον ανηψιό. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις. Περιμένω να βγει το νέο iPhone και το edge θα πάει δώρο στον ανηψιό. :P

Ελα σοβαρά τώρα έχεις το πιο ολοκληρωμένο πακέτο και από κινητό και από smart watch. Σε ότι άλλο και αν πας θα έχεις ένα χειρότερο προϊόν. Προσφέρει κάποιο άλλο edge οθόνη με γυαλι αλουμίνιο και αδιαβροχοποιηση? Εγώ σκέφτομαι για Note 7 Χριστούγεννα η Πάσχα να δώσω το 3 μιας και μας ξενέρωσε λίγο η Qualcomm που δεν θα δώσει drivers για nougat στα sd800/801 κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ελα σοβαρά τώρα έχεις το πιο ολοκληρωμένο πακέτο και από κινητό και από smart watch. Σε ότι άλλο και αν πας θα έχεις ένα χειρότερο προϊόν. Προσφέρει κάποιο άλλο edge οθόνη με γυαλι αλουμίνιο και αδιαβροχοποιηση? Εγώ σκέφτομαι για Note 7 Χριστούγεννα η Πάσχα να δώσω το 3 μιας και μας ξενέρωσε λίγο η Qualcomm που δεν θα δώσει drivers για nougat στα sd800/801 κινητά.

 

Όπως έχω ξαναγράψει, το s7 edge είναι ένα από τα πιο όμορφα τηλέφωνα, με πολύ καλή οθόνη και επίσης πολύ καλή αυτονομία. Αλλά μέχρι εκεί. Για τις προσωπικές μου συνήθειες και την καθημερινότητά μου, μου δημιουργεί προβλήματα που δεν είχα με iphone και ios. Εντυπωσιακή η edge οθόνη αλλά αν δεν του βάλεις θήκη (καταστρέφοντας το design του και την αίσθηση στο χέρι), θα αντιμετωπίζεις καθημερινά θέματα με άσχετα πατήματα στην οθόνη (ειδικά αν είναι στο δρόμο και καίγεσαι για να κάνεις τηλεφωνήματα, να απαντήσεις σε emails κλπ). Το android δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ λιγότερο από ότι το ios, αλλά δεν τα κάνει τόσο πρακτικά, απλά και αξιόπιστα όπως ένα iphone.

 

Και φυσικά ξαναλέω πως όλα αυτά είναι σύμφωνα με τις δικές μου συνήθειες, γούστα, παραξενιές, αντικείμενο εργασίας κλπ κλπ.

 

 

Για το Gear S2 δεν έχω να πω κάτι ιδιαίτερα αρνητικό πέρα από την έλλειψη κάποιων καλοφτιαγμένων εφαρμογών κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναγράψει, το s7 edge είναι ένα από τα πιο όμορφα τηλέφωνα, με πολύ καλή οθόνη και επίσης πολύ καλή αυτονομία.

20% έχασα πάλι, έτσι, γιατί το s7 αποφάσισε απόψε να μην μπει σε deep sleep (το είδα με gsam battery).

.

.

.

A, και σκατά στο android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφο είναι το άτιμο όντως. Αυτό για τα πατήματα είναι ένα θέμα πρέπει να κάνουν κάτι να καταλαβαίνει το κινητό πότε το πατάς πραγματικά και πότε κατά λάθος. Το Android το θεωρώ αρκετά πιο ευέλικτο και πρακτικό στα περισσότερα πράγματα που κάνω που στο ios θα ήθελα παραπάνω ώρα. Που έχεις θέμα μήπως διορθώνεται με κάποια εφαρμογή η κάτι σου έχει ξεφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πανέμορφο είναι το άτιμο όντως. Αυτό για τα πατήματα είναι ένα θέμα πρέπει να κάνουν κάτι να καταλαβαίνει το κινητό πότε το πατάς πραγματικά και πότε κατά λάθος. Το Android το θεωρώ αρκετά πιο ευέλικτο και πρακτικό στα περισσότερα πράγματα που κάνω που στο ios θα ήθελα παραπάνω ώρα. Που έχεις θέμα μήπως διορθώνεται με κάποια εφαρμογή η κάτι σου έχει ξεφύγει.

 

Yeah ...right! :P

 

Σήμερα "σκάλωσαν" πάλι τα google services μετά από χρήση GPS κλπ και άρχισε να ...ψήνεται. Ευτυχώς το κατάλαβα πριν ρουφήξει όλη την μπαταρία μέσα σε μια ώρα και του τράβηξα ένα restart και έστρωσε. 

 

Αλλά ξέρω ξέρω τι θα μου πεις. Έχει πρόβλημα η συσκευή μου, τη χάλασα εγώ, καποιο app του δημιουργεί πρόβλημα κλπ κλπ. Αλλά ξέρεις κάτι? ΔΕΝ με απασχολεί! Απλά κάνω υπομονή κάνα μήνα ακόμη το πολύ.  :devil:

 

PS: Εν τω μεταξύ όση ώρα "ψηνόταν" ρούφηξε και την μπαταρία του Gear S2 στο μισό χρόνο από ότι συνήθως. Προφανώς έφαγε σκάλωμα και το sync μέσω του S Health...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της Asus είναι πιο όμορφο :P

Πιο αδέρφιστικο

Νομίζεις. Περιμένω να βγει το νέο iPhone και το edge θα πάει δώρο στον ανηψιό. :P

Ωραία σιγουριά εχεις ,λες και το δοκίμασες ,με κλειδωμένο λειτουργικό θα εισαι και θα παρακαλάς καθε μέρα για ενα jb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...