Προς το περιεχόμενο

αλλαγη καμπινας adsl σε vdsl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω χαμηλα ταχύτητα 6 md ειναι αποσταση 6 χιλιομετρα

Λιγο δυσκολο  στα 6 χιλιομετρα αποσταση απο το Α.Κ να εχεις 6 mbps ταχυτητα ομως....

 

Ο ΟΤΕ (και ΜΟΝΟ αυτος, γιατι ειναι ασυμφορο για τους εναλλακτικους) σε καποιες προβληματικες περιοχες με μεγαλες αποστασεις, συχνες βλαβες, και προβληματικες ταχυτητες (οπως η δικη μου), δινει και ADSL στους πελατες του απο τις καμπινες. Για ολους τους υπολοιπους ισχυει οτι ειπωθηκε παραπανω, οτι δηλαδη μπορουν να παρουν μονο VDSL. Μαθαινω παντως οτι σε ολο και περισσοτερες περιπτωσεις ο ΟΤΕ μεταφερει ολες τις υπηρεσιες του απο τα KV επιβαλλοντας μαλιστα και την ευρυζωνικη τηλεφωνια. 

 

Επισης κατι αλλο που συμβαινει συχνα (εχω προσωπικη εμπειρια στην περιοχη μου), ειναι οτι μετα την λειτουργια των KV (και παρ' ολες τις "μασκες" που υποχρεουτε και εφαρμοζει ο ΟΤΕ για να μην επηρεαζονται οι γραμμες των υπολοιπων που ερχονται απο αρκετα χιλιομετρα μακρια) συχνα οι ταχυτητες των εναλλακτικων πεφτουν ακομα περισσοτερο λογω της αποτομης εκχυσης ισχυος απο τις καμπινες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι να πω ολοι στο ιδιο λουκι ειμαστε..εμενα μου ειπαν οτι θα εχω πλιρης καληψη με της νες γραμες

Πλήρη κάλυψη αν αποφασίσεις να γυρίσεις σε vdsl όταν μπαίνουν οι καμπίνες δεν αλλάζει κάτι στους πελάτες adsl

Ακόμα και στης περιοχές που ο ΟΤΕ δίνει vdsl με κόφτη στα 24 το κάνει σε ελάχιστους πελάτες που έχουν πολύ σημαντικά προβλήματα δεν δίνει σε όλους τους συνδρομητές της περιοχής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα vdsl ελεος..ολες η καμπινες σηδεονται με τα καλοδια τον σπιτιον μας.και δεν μπρουν να δωσουν καληψη στην περιοχες με ινες τι τις βαζουν

post-198101-0-59632100-1472973855_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα vdsl ελεος..ολες η καμπινες σηδεονται με τα καλοδια τον σπιτιον μας.και δεν μπρουν να δωσουν καληψη στην περιοχες με ινες τι τις βαζουν

Τότε όλος ο κόσμος σιγά μην πήγαινε VDSL. Έπι των πλείστων, τα ~24 Mbps είναι υπεραρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αναγκαστικα vdsl ελεος..

 

Είσαι πάροχος, επενδύεις σε νέα τεχνολογία κι ο στόχος σου είναι όχι μόνο να κάνεις απόσβεση στην επένδυση αλλά να έχεις και κέρδος...

 

Αν ήταν να δίνει και ADSL2+ με το νέο εξοπλισμό, με ίδια τιμή προφανώς σε σχέση με πριν, τι θα κατάφερνε? Παίζει να μην έβγαζε ούτε την απόσβεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πάροχος, επενδύεις σε νέα τεχνολογία κι ο στόχος σου είναι όχι μόνο να κάνεις απόσβεση στην επένδυση αλλά να έχεις και κέρδος... Αν ήταν να δίνει και ADSL2+ με το νέο εξοπλισμό, με ίδια τιμή προφανώς σε σχέση με πριν, τι θα κατάφερνε? Παίζει να μην έβγαζε ούτε την απόσβεση...

Δεν το κατάλαβε, ξαναρίξτο.

 

Εδώ από χτες προσπαθούμε να εξηγήσουμε ότι ADSL παίρνουμε από ΑΚ και VDSL από ΑΚ και από KV, αλλά σε λίγες περιπτώσεις "ADSL" από καμπίνα σε προφίλ 24/1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είσαι πάροχος, επενδύεις σε νέα τεχνολογία κι ο στόχος σου είναι όχι μόνο να κάνεις απόσβεση στην επένδυση αλλά να έχεις και κέρδος...

 

Αν ήταν να δίνει και ADSL2+ με το νέο εξοπλισμό, με ίδια τιμή προφανώς σε σχέση με πριν, τι θα κατάφερνε? Παίζει να μην έβγαζε ούτε την απόσβεση...

Για του λογου το αληθες απο την  γραμμη μου... 

 

24/1 απο vdsl σε καμπινα...

 

Είσαι πάροχος, επενδύεις σε νέα τεχνολογία κι ο στόχος σου είναι όχι μόνο να κάνεις απόσβεση στην επένδυση αλλά να έχεις και κέρδος...

 

Αν ήταν να δίνει και ADSL2+ με το νέο εξοπλισμό, με ίδια τιμή προφανώς σε σχέση με πριν, τι θα κατάφερνε? Παίζει να μην έβγαζε ούτε την απόσβεση...

Για του λογου το αληθες απο την  γραμμη μου... 

 

24/1 απο vdsl σε καμπινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν το κατάλαβε, ξαναρίξτο.

 

Εδώ από χτες προσπαθούμε να εξηγήσουμε ότι ADSL παίρνουμε από ΑΚ και VDSL από ΑΚ και από KV, αλλά σε λίγες περιπτώσεις "ADSL" από καμπίνα σε προφίλ 24/1.

 

 

24/1 απο vdsl σε καμπινα...

Για του λογου το αληθες απο την  γραμμη μου...

 

 

 

Άλλο σε ελάχιστες περιπτώσεις κι ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ κι άλλο σε όλους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο σε ελάχιστες περιπτώσεις κι ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ κι άλλο σε όλους...

Οπως αναφερω και στο αρχικο ποστ, η παροχη adsl απο kv γινετε σε προβληματικες περιοχες και μονο (που ομως δεν ειναι και λιγες, και μαλιστα με την αυξηση των συνδρομητων συνεχως αυξανονται...). 

 

Επισης (οπως μου ελεγε ο προ'ι'σταμενος του τεχνικου τμηματος της Χαλικιδας) ειναι και ενας τροπος να αντιμετωπισει τις (υποχρεωτικα λογω ΕΕΤΤ) ακριβοτερες τιμες του σε σχεση με τους υπολοιπους εναλλακτικους αποκτωντας "προβαδισμα" ποιοτικοτερων υπηρεσιων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όχι επίσημα ξαναλέω, γιατί η ΕΕΤΤ το θεωρεί αθέμητο ανταγωνισμό μιας και δεν μπορούν να το κάνουν οι εναλλακτικοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...