Προς το περιεχόμενο

Sgnl: Το έξυπνο λουράκι που μετατρέπει το δάκτυλό σας σε ακουστικό


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλες οι έξυπνες συσκευές που έχουν παρουσιαστεί την τελευταία εβδομάδα καταντάνε κουραστικές. Κάθε μέρα βγαίνει κι από μια παπάτζα που ποτέ δεν θα την χρησιμοποιήσει κανείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι γιατι μου φαίνεται ότι θα γίνει trend... Η λεπτομέρεια είναι ότι εφαρμοζει σε ΚΆΘΕ ρολόι...με τη σωστή τιμή θα κάνει θραύση νομίζω... Α! Θα βγάλει ενα και η Apple που θα λέγεται EAR ή κάτι παρόμοιο και όλοι θα πούνε "ωωωω! Τι σκέφτηκε πάλι ρε φίλε ο Cook!!!"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Τι μαρκα ειναι το εξυπνο λουρακι ειπες?

- Sgnl

- Οπα , οπα, φτύστο!...

Μην είσαι κακός βρε, προφέρεται Signal. 

 

 

Το προϊόν μου κέντρισε το ενδιαφέρον όταν παρουσιάστηκε στη CES 2016, ως TipTalk.   Από τότε το παρακολουθώ στενά και τον Οκτώβριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου ένα για beta testing. 

Ποτέ δε μου άρεσε να κουβαλάω bt headset, αλλά μου αρέσει να μιλάω από το smartwatch σε σύντομες κλήσεις στο σπίτι, ή αν χτυπήσει το το τηλέφωνο ενώ είμαι στο μηχανάκι σταματώ στα γρήγορα και απαντάω χωρίς να βγάζω στο κινητό από την τσάντα. 

Αν το gadget αυτό κάνει τη δουλειά του όπως υπόσχεται, θα με καλύψει όχι μόνο για αυτές τις κλήσεις, αλλά για όλες πλέον!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μπροστά είναι αυτή η σαμμυ όλο το μέλλον πραγματικά ανήκει σε αυτή την εταιρία,παίρνει από το χέρι όλες τις άλλες εταιρίες και τους δείχνει προς τα που να πορευθουν χωρίς Ρίσκο Γιατί το Ρίσκο το παίρνουν πάντα εταιρίες σαν τη σαμμυ. που τολμούν να δοκιμάσουν κάτι καινούργιο.χωρίς να φοβούνται να χάσουν.εύγε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μπροστά είναι αυτή η σαμμυ όλο το μέλλον πραγματικά ανήκει σε αυτή την εταιρία,παίρνει από το χέρι όλες τις άλλες εταιρίες και τους δείχνει προς τα που να πορευθουν χωρίς Ρίσκο Γιατί το Ρίσκο το παίρνουν πάντα εταιρίες σαν τη σαμμυ. που τολμούν να δοκιμάσουν κάτι καινούργιο.χωρίς να φοβούνται να χάσουν.εύγε!!!

Δεν έχεις άδικο, ποια εταιρία θα τολμούσε να  βάλει την ανεπανάληπτη τεχνολογία ανατίναξης συσκευών; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι έξυπνες συσκευές που έχουν παρουσιαστεί την τελευταία εβδομάδα καταντάνε κουραστικές. Κάθε μέρα βγαίνει κι από μια παπάτζα που ποτέ δεν θα την χρησιμοποιήσει κανείς.

 

Δυστυχώς λειπουν ατομα με όραμα, οπως ένας ηταν ο steve jobs πχ, που παιρνουν υπαρχουσες τεχνολογίες και τις συνθέτουν σε πραγματικα λειτουργικές συσκευές.

Ας θυμηθουμε το χαοτικό (και μερικες φορές γελοιο) form factor των κινητών πριν το 2007.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παλιά η τεχνολογία αυτή. Απλα την πήγε ενα βήμα πιο πέρα.

 

Finis Neptune underwater MP3

Μεταδιδει τον ηχο με δονησεις στο κρανιο στο σημειο ακριβως κατω και μπροστα απο το αυτι μας.

 

sualt%C4%B1-finis-mp3-%C3%A7alar-eski-ge

 

Στην πράξη μεταδίδεις ηχο μεσω δονησεων που μεταφερονται οχι απο τον αερα αλλα απο την μαζα του σωματος. Εμεις οι ιδιοι ακουμε την φωνη μας οχι απο το εξωτερικο αυτι αλλα μεσω των οστων του κεφαλιού μας. Γι αυτο και η φωνη μας φαίνεται διαφορετική οταν την ακούμε ηχογραφημενη αφου μεσω των οστων μεταδιδονται καπως διαφορετικα οι συχνοητες της και ακουγεται λιγο πιο μπασα.

 

Η ιδια πρακτικη ειναι. Μην περιμενεται θαυματα στον ηχο.

 

Επισης με αυτο το βραχιολι εισαι υποχρεωμενος να εχεις το χερι σου συνεχεια πατημενο καλα στο αυτι σου. Κατι που σου περιοριζει τις κινησεις, δεσμευει το χερι σου αναγκαστικα και κουράζει μετα απο λιγα λεπτα διοτι πρεπει να εχεις καλα πατημενο το δαχτυλο στο κρανιο σου.

 

Προσωπικα αν και σαν λυση underwater MP3 ειναι η μοναδικη που δουλευει χωρις προβληματα, σαν λυση Bluetooth θεωρω οτι ειναι μεν εντυπωσιακη αλλα καθολου βολικη. Επιπλεον το βραχιολι του Bluetooth θα βρισκεται παντα διπλα στο κεφαλι σου με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...