Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Pro, η νέα κονσόλα της Sony για την 4Κ εποχή κυκλοφορεί 10 Νοεμβρίου με τιμή €399


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστηχως θα ψαρώσει αρκετος κοσμος με το 4κ και θα τρεξουν ολοι να το παρουν λογω της χαμηλης τιμης και μετα εχει να πεσει κλαμα.....

 

4κ και 400ευρω δεν πανε μαζι οταν τα βρισκει σκουρα το απλο ps4 σε 1080p.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4k με 400 ευρο σε pc ουτε για πλάκα, μια χαρα ειναι το ps4 pro για όσους εχουν 4κ tv ,οσο για το slim απλα θα ριξει την τιμη στα μτχ απλα ps4 που υπαρχουν στην αγορά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά 2 ερωτήσεις:

1) το horizon, το οποίο έχει εξαιρετική λεπτομέρεια btw, έχει framedrops και stuttering στο βίντεό του.Eίναι από το pc μου, το steram ή την κονσόλα;Τα βλέπει και άλλος;

2)Το hdr γιατί μας το παρουσιάζουν σα νέα τεχνολογία;Δηλαδή μέχρι τώρα στο ps4 δε μπορούσαν να το ενσωματώσουν σε παιχνίδι;

 

Όσο και να μου αρέσει να βλέπω να παρουσιάζονται νέες κονσόλες, δεν ξέρω, το όλο ύφος τους μου προσομοιάζει πολύ με του μέσου έλληνα πολιτικάντη.Λαϊκίστικες κωλοτούμπες κατ' επανάληψη και καραμελίτσες στο φουλ.

 

Το HDR είναι νέο χαρακτηριστικό στις TV(Για ταινίες), τα παιχνίδια το έχουν εδώ και χρόνια. Όντως το βίντεο του Horizon έχει frame-drops. Btw, παίζει και στα παιχνίδια να έχουν νέο HDR(HDR10) γιατί βλέπω αναφέρεται στο description του Mass Effect: Andromeda που έδειξαν πριν λίγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος μας λέει ότι δεν θα υπάρχει σε 2 χρόνια καινούργια κονσόλα ; Η Sony μας κοροϊδεύει στα ίσα . Αφού όλα τα παιχνίδια της είναι στην 1080p φτιαγμένα πως θα πετύχουν καλύτερη ανάλυση ; Εδώ δεν μπορούνε να φτιάξουν παιχνίδι που να υποστηρίζει τις επιδόσεις που έχει τώρα το πς4 και μας έχουν ταράξει στα downgrade.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσια για μενα ειναι στο οτι πλεον οι κάτοχοι ps4 pro θα μπορουν να παίζουν 60fps high settings στα 1080p που είναι και η συντριπτική πλειοψηφία των τηλεορασεων εν ετη 2016.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κάτοχος ps4. Με 4tflops και δεν ξέρω και γω πόση

vram allocated και με τι bandwith πάνε παίξε κανα Lara croft το πολύ 60 fps στο high 1080p και άσε τα 4K . Μου θέλουν και 4K. Pascal Titan x με 11tflops sp στα 1400 ευρώ με κανα cpu 5960x , θέλει oc για παίξει 4K 60fps σχεδόν και ούτε κάν στα νέα πιο βαριά games και η Sony δεν ντρέπεται να δείξει 4K gameplay videos με stutter στο θεό και το horizon να τρέχει στα 15 - 20 fps. Περνανε τον κόσμο για τυφλούς με το χαζό τους μάρκετινγκ. Ελεος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσια για μενα ειναι στο οτι πλεον οι κάτοχοι ps4 pro θα μπορουν να παίζουν 60fps high settings στα 1080p που είναι και η συντριπτική πλειοψηφία των τηλεορασεων εν ετη 2016.

θα μπορουν; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλά αυτά τα έλεγε η σονη όταν ήθελε να μας πουλήσει το πς4 για πρώτη φορά ...... Και τώρα ξανα ρίχνει την αποχή για να ψαρέψει χάνους ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι το πραγματικο playstation 4 και λεγεται pro γιατι χρηματοδοτηθηκε απο τα pro(βατα) που δωσανε το 2014 400 ευρω για να παιζουν σε 30 fps.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ουσια για μενα ειναι στο οτι πλεον οι κάτοχοι ps4 pro θα μπορουν να παίζουν 60fps high settings στα 1080p που είναι και η συντριπτική πλειοψηφία των τηλεορασεων εν ετη 2016.

Μονο αν οι developers υποστηρίξουν τους παλαιοτερους τίτλους με patches για unlocked η 60fps locked frame rate . Πάντως κρατά μικρό καλάθι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...