Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή οθόνης iPad mini 4


Annie 48

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα το Μάιο ένα iPad mini 4 και για κακή μου τύχη η κόρη μου το έριξε με την οθόνη κάτω και ράγισε σε πολλά σημεία.Υπάρχει περίπτωση η Apple Ελλάδας να καλύψει ένα μέρος της ζημιάς;Με μια φορά πτώσης να πάθει τέτοια ζημιά;Ρώτησα στο I repair και μου ζήτησαν 315€ για αντικατάσταση οθόνης.Το αγόρασα 330€.Υπαρχει κάποιος να γνωρίζει αν μπορώ να το φτιάξω οικονομικά;Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, , δύσκολα η εταιρεία να καλύψει τη ζημιά , εφόσον η ζημιά έγινε απο υπαιτιότητα δικη σας.

Εάν το δεί κάποιος τεχνικός΄, ίσως βρείτε οικονομικότερη  λύση με το να πάρετε μετ/σμενο σέτ οθόνης απο το Ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το Μάιο ένα iPad mini 4 και για κακή μου τύχη η κόρη μου το έριξε με την οθόνη κάτω και ράγισε σε πολλά σημεία.Υπάρχει περίπτωση η Apple Ελλάδας να καλύψει ένα μέρος της ζημιάς;Με μια φορά πτώσης να πάθει τέτοια ζημιά;Ρώτησα στο I repair και μου ζήτησαν 315€ για αντικατάσταση οθόνης.Το αγόρασα 330€.Υπαρχει κάποιος να γνωρίζει αν μπορώ να το φτιάξω οικονομικά;Ευχαριστώ

Δεν είναι επίσημος αντιπρόσωπος της Apple ούτε το irepair αλλά ούτε και το ired. Η Apple σε αυτές τις περιπτώσεις παίρνει τη συσκευή πίσω και σου φέρνει άλλη με περίπου το μισό κόστος αγοράς της συσκευής. Μην αλλάξεις οθόνη σε όποιον ναναι στο κουμπάρο μου αλλάξαμε οθόνη και έγινε ζημιά στο τηλέφωνο από το ired. Μην τους εμπιστεύεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει περιστατικά σε Apple Store βέβαια (στο Αμέρικα νομίζω) που πήγε πελάτης που έιχε κάνει ζημιά με υπαιτιότητα δική του, και το τόνιζε στους υπαλλήλους αλλά αυτοί παρόλα αυτά έκαναν πλήρη αντικατάσταση. Και υπάρχουν πολλά τέτοια περιστατικά..
Στο εξωτερικό, πληρώνεις premium αλλά σου φαίρονται και με premium τρόπο. Δυστυχώς εδώ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει περιστατικά σε Apple Store βέβαια (στο Αμέρικα νομίζω) που πήγε πελάτης που έιχε κάνει ζημιά με υπαιτιότητα δική του, και το τόνιζε στους υπαλλήλους αλλά αυτοί παρόλα αυτά έκαναν πλήρη αντικατάσταση. Και υπάρχουν πολλά τέτοια περιστατικά..

Στο εξωτερικό, πληρώνεις premium αλλά σου φαίρονται και με premium τρόπο. Δυστυχώς εδώ.....

Δεν είναι μόνο στο εξωτερικό αυτό. Σε επίσημες αντιπροσωπείες στην Ελλάδα σε τέτοια περίπτωση παίρνουν τη συσκευή και την αντικαθιστούν. Είναι πολιτική της Apple αυτό δεν είναι μόνο για το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο στο εξωτερικό αυτό. Σε επίσημες αντιπροσωπείες στην Ελλάδα σε τέτοια περίπτωση παίρνουν τη συσκευή και την αντικαθιστούν. Είναι πολιτική της Apple αυτό δεν είναι μόνο για το εξωτερικό.

 

Σοβαρά? Σπάω οθόνη στο iPad και μου το αλλάζουν τζάμπα ακόμα κι εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσάμπα όχι γιατί είναι δική σου υπαιτιότητα η βλάβη και ακόμα και αν έχει εγγύηση θα πρέπει να πληρώσεις, αλλά στο αλλάζουν με περίπου στο μισό κόστος της αγοράς του. Από το να πληρώσεις για την αλλαγή του ανταλλακτικού σε ένα μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα προτιμότερο είναι να δώσεις κάτι παραπάνω και να σε καλύψει η ίδια η εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ειναι καλό όταν έχεις αγοράσει ακριβό iPad δλδ εγώ για παράδειγμα που πήρα το iPad mini 4 16gb η τιμή που μου δίνει η Apple για αντικατάσταση είναι 360€ τη στιγμή που εγώ το αγόρασα 329€.Συμφερει αυτούς που έχουν αγοράσει το iPad Air ή το iPad Pro με τα 128gb.Από ότι μου εξήγησε η αντιπρόσωπος της Apple η πολιτική της εταιρείας για τα iPad ειναι το μίνιμουμ ποσό των 360€ για όλα τα iPad.Είμαι άτυχη τι να πω...Άρα το βάζω στο κουτί του και δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα.Βέβαια για να μην αδικούμε εντελώς την Apple στην περίπτωση των iPhones σου αντικαθιστούν την οθόνη στέλνοντάς το στην Αμερική.Κάτι που δεν ισχύει για τα iPads.????????????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ειναι καλό όταν έχεις αγοράσει ακριβό iPad δλδ εγώ για παράδειγμα που πήρα το iPad mini 4 16gb η τιμή που μου δίνει η Apple για αντικατάσταση είναι 360€ τη στιγμή που εγώ το αγόρασα 329€.Συμφερει αυτούς που έχουν αγοράσει το iPad Air ή το iPad Pro με τα 128gb.Από ότι μου εξήγησε η αντιπρόσωπος της Apple η πολιτική της εταιρείας για τα iPad ειναι το μίνιμουμ ποσό των 360€ για όλα τα iPad.Είμαι άτυχη τι να πω...Άρα το βάζω στο κουτί του και δεν ασχολούμαι άλλο με το θέμα.Βέβαια για να μην αδικούμε εντελώς την Apple στην περίπτωση των iPhones σου αντικαθιστούν την οθόνη στέλνοντάς το στην Αμερική.Κάτι που δεν ισχύει για τα iPads.????????????

Ευχαριστώ για τη πληροφορία. Εγώ είχα στείλει ένα ipad air 2 που το κόστος ήταν 650 και με σύμφερε η αλλαγή. Εγώ λοιπόν υπέθεσα πως είναι στο μισό κόστος για τέτοιες περιπτώσεις. Δε το ήξερα αυτό που λες αλλά δε ρώτησα κιόλας να σου πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι είναι!Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.Το μόνο που μου μένει είναι να περιμένω να πέσει η τιμή της οθόνης (γιατί από το i repair μου ζήτησαν 315€) και να την αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι σου είπα για αυτά τα καταστήματα κοίτα να τα λάβεις σοβαρά υπόψιν σου πραγματικά είναι κρίμα να καταστραφεί η συσκευή γιατί απλά είναι άσχετοι. Στο iphone διαλύσανε το σασί του τηλεφώνου για να βγάλουν την οθόνη, τη πρώτη φορά η οθόνη ξεκόλλησε χωρίς να πέσει κάτω ούτε μια φορά και τη δεύτερη φορά άρχισε να καίει pixels και έσβηνε σταδιακά ο φωτισμός. Το αλλάξανε και τις 2 φορές αλλά τι να το κάνω που το σασί του τηλεφώνου το είχαν κάνει σα τα μούτρα τους και η απάντηση ήταν δε γίνεται αλλιώς... Από ired αυτή η αντιμετώπιση δε γνωρίζω για το irepair να σου πω την αλήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια οθόνη για το mini 4 στο ebay (εστω και ιμιτασιον) ξεκινάει απο της 100λιρες... +30-50αρι σε καποιο τεχνικο που να πιανουν τα χερια ειναι η φθηνότερη λυση αυτη την στιγμή για να μην παει χαμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...