Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με αναφορά, η σειρά Lumia της Microsoft θα είναι νεκρή μέχρι τον Δεκέμβριο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο την ms μονο ποντικια ,πληκτρολογια κ windows

Πραγματικά ρε φίλε, έχω πληκτρολόγιο Microsoft sidewinder x6 στο οποίο μου έχει πέσει άπειρες φορές κόκα κόλα και νερό σε μεγάλες ποσότητες και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο μόνος τρόπος που αφήνει η Microsoft να βάλει κάποιος εφαρμογή στο αντίστοιχο app store της, είναι φτιάχνοντας τες ως UWP.

Αρχικά τουλάχιστον (φαίνεται πως τώρα το έχουν αλλάξει) υπήρχε η σύγχυση ότι για να γίνει αποδεκτό ένα UWP από τη κριτική επιτροπή του app store της, πρέπει να παίζει καλά σε όλες τις συσκευές συμβατές με UWP.

 

Με άλλα λόγια, ότι για να φτιάξει ο Τάδε μια εφαρμογή Windows Phone, θα έπρεπε η εφαρμογή να τρέχει καλά και σε tablet, και σε desktop pc... Αυτό σημαίνει επιπλέον δουλειά, η οποία σε πολλές περιπτώσεις είναι εντελώς αχρείαστη. Αν θέλω να φτιάξω μια εφαρμογή για WinPhone, θα έπρεπε να έχω τη δυνατότητα να κάνω απλώς αυτό -να μη χρειάζεται να φτιάξω επιπλέον GUI, κτλπ, για άλλες συσκευές.

Μάτωσα από τα μάτια.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fail λόγω κακής προώθησης,γιατί άργησαν πάρα πολύ να τα βγάλουν και όταν είδη είχαν εδραιωθεί τα android δεν χωρούσε άλλος ανταγωνισμός αλλά οι παρωπίδες και το κακό marketing τα χαντάκωσαν,επίσης οι εφαρμογές που οι devs ποτέ δεν έδειξαν ενδιαφέρον.

σαν λειτουργικό πένα είναι,ειδικά στην μικρομεσαία κατηγορία δεν υπάρχει κινητό στα 80-150 ευρώ να του φορτώσεις οσες εφαρμογές και όλο το bloatware του κόσμου και να μην κολλάει,μόνο τα iphone και τα ακριβά android που δίνεις 500άρια.

η φάση των wp είναι σαν το linux στα pc,δηλαδή δεν θα γίνει ποτέ mainstream λόγω συνήθειας του κόσμου και της μη υποστήριξης απο devs,τα linux τα σώζουν άλλα κόλπα που έχουν κυρίως σε προγραμματισμό που χρησιμοποιούνται και κάποιες άλλες δουλειές.

Οχι φίλε, fail λόγω αθετησης υποσχσεσεων, μη υποστήριξης,μη τήρηση χρονοδιαγραμματων κτλ κτλ

Λάθη που δεν είχαν να κάνουν με άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ρε φίλε, έχω πληκτρολόγιο Microsoft sidewinder x6 στο οποίο μου έχει πέσει άπειρες φορές κόκα κόλα και νερό σε μεγάλες ποσότητες και δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα!

 

Εγώ να δεις, έχω ένα ποντίκι της εδώ και 10 χρόνια σκυλί, έχει βγει. Ακόμα λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδηση την γνωρίζαμε εδώ και μήνες ότι δηλαδή το 650 θα ήταν το τελευταίο Lumia. Το λειτουργικο εξελίσσεται updates βγαινουν συνέχεια και το επόμενο ms κινητό θα λέγεται surface. Τώρα βέβαια ως συνήθως οι γνωστοί άγνωστοι διαβάζουν μονο τον τίτλο και μπαίνουν να μας πούνε για 50η φορα ότι τα Windows mobile πέθαναν. :D

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα το βασικό θέμα ήταν τα apps...και εγώ δοκίμασα Windows... Καλό συνολικά το ui αλλά πάντα έπρεπε να κάνω πολλές '' εκπτώσεις '' σε apps..

 

Θα σημειώσω επίσης ότι Microsoft είναι το λιγότερο απαράδεκτη για τον απλούστατο λόγο ότι το πρόβλημα για την έντονη έλλειψη σε εφαρμογές ήταν μόνιμο εδώ και πολλά χρόνια και πάντα αποτελούσε το βασικό θέμα των χρηστών.. Κατά συνέπεια RIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδηση την γνωρίζαμε εδώ και μήνες ότι δηλαδή το 650 θα ήταν το τελευταίο Lumia. Το λειτουργικο εξελίσσεται updates βγαινουν συνέχεια και το επόμενο ms κινητό θα λέγεται surface. Τώρα βέβαια ως συνήθως οι γνωστοί άγνωστοι διαβάζουν μονο τον τίτλο και μπαίνουν να μας πούνε για 50η φορα ότι τα Windows mobile πέθαναν. :D

 

Εδώ αποδεικνύεται αυτό που περιγράφω στο πρώτο μήνυμα μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδηση την γνωρίζαμε εδώ και μήνες ότι δηλαδή το 650 θα ήταν το τελευταίο Lumia. Το λειτουργικο εξελίσσεται updates βγαινουν συνέχεια και το επόμενο ms κινητό θα λέγεται surface. Τώρα βέβαια ως συνήθως οι γνωστοί άγνωστοι διαβάζουν μονο τον τίτλο και μπαίνουν να μας πούνε για 50η φορα ότι τα Windows mobile πέθαναν. :D

Με αυτό το ποσοστό αγοράς δεν τα λες και ζωντανά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα lumia 640 έδω και 1 χρονο δεν έχω κάποιο τρελό παράπονο γενικά σαν συσκευή δεν κολλάει αλλά είναι κάποια μικρά πράγματα όπως οι εφαρμογές που είναι λίγες , η επιλογή ήχου κλήσης της αρεσκία σου να γίνεται από δεύτερευουσα εφαρμογή από το store η μέσω μιας μεγάλης διαδικασίας μέσο του pc και μερικές φορές οι εφαρμογές μετά από ενημερώσεις να μην δουλέυουν σωστά ( να μην ανοίγουν η να κλείνουν την ώρα που τις χρησιμοποείς ) που λίγο πολύ σε όλες τι συσκευές θα βρεις κάποιο bug , δεν μπορώ να πω πως θα ξανάπερνα windows phone και από ένα σημείο και μετά π.χ. η ακύρωση του project Astoria φαινόταν ότι τα πράγματα δεν πάνε τόσο καλά για τα windows phone .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πετυχε ποτε στο λειτουργικο κ αυτο ειναι ολο. Δυστυχως εχασε πολλα απο την αργοπορια κ την εμμονη για το συγκεκριμενο λειτουργικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι γνωστό ότι το lumia 650 ήταν το τελευταίο κινητό της σειράς lumia για την ώρα όπως είπε και η ίδια η Microsoft. Ποιο είναι το καινούριο νέο ? Εγώ με το lumia 640 είμαι ευχαριστημένος αν και τώρα τελευταία κάνει κάτι νερά μετά από γερό κτύπημα αλλά όχι κάτι τι ιδιαίτερο. Αν χαλάσει θα πάρω το 650.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκε ο καθένας εδώ για να δηλώση την ικανοποίησή του. ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ εδώ και 1 χρόνο έχει πει ότι το lumia 950 και 650 είναι τα τελευταία που βγάζει.

Την σειρά τερματίζει, ούτε το λειτουργικό, ούτε τα τηλέφωνα.

Όσο για uwp, δεν χρειάζεται κανένα απολύτως κόπο για να υποστηρίξεις κινητό και pc. Βγαίνει ο κάθε άσχετος και λέει ότι παπαριά νομίζει ότι είναι σωστή.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδισταν 2016... Πρέπει να απολογείται ο καθένας σε οποιονδήποτε επειδή έχει WINDOWS τηλέφωνο που ο άλλος δεν γουστάρει.... Μια χαρά τηλεφωνα είναι τα Lumia. Δεν έχουν πολλές εφαρμογές. Αν εμενα με καλύπτει (που με καλυπτει) ειλικρινά WHO GIVES A FUCK.....

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα να πάθουν! Ή Nokia ήταν πολύ ποιο ποιοτική από την MS, οποίος είχε Nokia Lumia ή άλλο Nokia τηλέφωνο νομίζω πως είχε θετική εμπειρία. Σου χαλούσε το τηλέφωνο? Στο άλλαζαν ότι πρόβλημα και εάν ειχε, ενω τώρα ο φίλος μου με ένα πρόβλημα στο micro usb πρέπει να δώσει στην MS 60€ τουλάχιστον! Ξεφτιλα! Ή Nokia κατασκεύαζε τα κινητά της στην Ουγγαρια και σε άλλες ευρωπαϊκές χώρες με άψογη ποιότητα κατασκευής. Pureview και Clearblack, άλλες ακόμα τεχνολογίες της Νοκια που έκαναν τα τηλέφωνα ακόμα ποιο ποιοτικα. Ή μόνη μ@@@@ια ότι το WP δεν απεκτησε αρκετά apps για να γίνει ανταγωνιστικό με τα Android και Ios και επείσης επρεπε ή Nokia να στραφεί στο Android. Ευελπιστω να ξαναγυρίσει η ίδια ποιοτική Nokia και θα ήθελα (κάτι που δεν βλέπω να γίνεται) να εξαγοράσει ή Nokia την Microsoft Mobile ώστε να γυρισει πίσω στα παλιά. Αυτά από εμένα.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...