Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με αναφορά, η σειρά Lumia της Microsoft θα είναι νεκρή μέχρι τον Δεκέμβριο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κριμα. Έχω το 730 και σκίζει. Και φθηνό και καλή οθόνη και ταχύτατο και office πλήρες. Δύσκολα θα υπάρξουν σε αντρόιντ αξιόπιστα και φθηνά κινητά όπως τα Lumia. Ελπίζω να προλάβω πριν εξαντληθούν να πάρω άλλο ένα ή το 520.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@retromaniac σύγκρινε μου 930 με 950 σε ποιότητα κατασκευής. Nokia το ένα, Microsoft το άλλο. Μέταλλο και στιβαρότητα εναντίων πλαστικούρας. Θα μου πεις το δεύτερο έχει αποσπώμενη μπαταρία και υποδοχή micro SD αλλά σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολυ μακριά η Microsoft.

 

Όσο για το 950xl, γελάει όλος ο κόσμος με τα τριξίματα του πλαστικού στις άκρες.

Μιλάς για το 930? Αυτό είχε τόσα προβλήματα και κυρίως χωρίς το κορυφαίο χαρακτηριστικό (glance screen), τι να την κάνω την ποιότητα. Άλλα αν είσαι φαν της ποιότητας, πάρε ένα 650 με 110€ και είσαι άρχοντας. Ποιότητα ms, ναι αυτη που αμφισβητείς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει,αλλα εγώ επειδή βλέπω τον αδερφό μου που έχει lumia δεν θυμάμαι πιο μοντέλο ακριβώς αλλα αυτό που ξέρω είναι πως έκανε 300 και κάτι όταν το πήρε πριν ένα χρόνο και κάτι Galaxy s5 που καθίσαμε δίπλα δίπλα σε όμοιες εφαρμογές και browser τα έκανε σκόνη.
Το μόνο άσχημο που έχει η Microsoft είναι πως δεν έχει πλούσιο store όπως το playstore και το AppStore
Κατα τ'αλλα τα κινητά τους με Windows ξεσκίζουν σε ταχύτητες και ποσό μάλλον η σειρά Microsoft.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος εχει WP ξερει οτι με την αναβάθμιση σε os10 το κινητο εγινε τραγικο και ολοι απλα τα πούλησαν . (Πρώην κάτοχος windows 640)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έτσι όπως το πάει η Microsoft, λέω να κρατήσω το δικό μου καμιά 15 χρόνια και να το πουλήσω στο eBay για συλλεκτικό. Τόσα λίγα που είναι, θα πιάσει καλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος εχει WP ξερει οτι με την αναβάθμιση σε os10 το κινητο εγινε τραγικο και ολοι απλα τα πούλησαν . (Πρώην κάτοχος windows 640)

Τώρα πια πάνε σφαίρα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σταματησουν ή οπως το αποκαλειται οι περισσοτεροι εδωμεσα "να πεθανουν",τα windows mobile,θα πρεπει να αντικατασταθουν με καποιο αλλο λογισμικο της MS.

Και για να σας βοηθησω ,εχουμε αυτη την στιγμη τα εξης προιοντα με windows:

windows TV box

windows tablet

windows laptop/desktop

windows hololens

XBOX

 

Πρεπει ενα απο τα λογισμικα που διαθετουν τα πιο πανω προιοντα(2 ειναι ολα κι ολα) να το δανισει και στα Windows smartphones,γιατι αλλο καινουριο δεν προκειται να φτιαξει,απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα για συγγενή μου το 435, λέω τώρα θα το κάνω update σε w10m anniversary από wp8.1 και θα πετάει. Τελικά το κινητό έγινε ένα χάλι. Ποτέ ξανά MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 650 ήταν το τελευταίο από την σειρά Lumia . Το θέμα δεν είναι ότι σταματάει η Μs τη σειρά , το θέμα είναι ποιός ΟΕΜ θα δεχθεί να επενδύσει στο OS . Και μιλάω για τηλέφωνα που αφορούν  τις μάζες , όχι ΗΡ elite των 800 , ή surphase αγνώστων λοιπών στοιχείων .

Το θέμα είναι , κρατάς το λειτουργικό , το αναπτύσσεις και .....περιμένεις για το μέλλον να βρεις κάναν τολμηρό να επενδύσει στην πλατφόρμα ή τα παρατάς τελείως και γίνεσαι  ρόμπα , μιας και μιλάμε για Ms .

Τρίτη λύση το κρατάς κάνα δυάρι χρόνια και βγάζεις μια ανακοίνωση στα μουλωχτά ότι η ανάπτυξη του λειτουργικού τελείωσε και το projekt σταματάει. Προσωπικά ψηφίζω το τρίτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίος εχει WP ξερει οτι με την αναβάθμιση σε os10 το κινητο εγινε τραγικο και ολοι απλα τα πούλησαν . (Πρώην κάτοχος windows 640)

 

Προφανώς δεν είχες ποτέ WP... Αντίθετα ειδικά το 640 με την αναβάθμιση σε 10 πετάει και επιπλέον έχει πρόσβαση σε όλα τα βασικά apps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που παει σφαιρα στα 10 mobile ειναι η ταχυτητα που εμφανιζονται νεα bugs

 

τα γραφετε κ τα διαβαζει κοσμος που εχει windows phone k εκτιθεστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...