Προς το περιεχόμενο

Καταπολέμηση πιτυρίδας


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω δοκιμάσει το σαμπουάν της vichy για κανένα δίμηνο αλλά μου κρατάει το μαλλί χωρίς πιτυρίδα για την επόμενη μέρα μόνο.

Από τη 2η μέρα και μετά εμφανίζεται πάλι.

Καμιά ιδέα παιδιά;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και γω προβλημα. Βασικα πρεπει να εχω ξηροδερμια. Αυτο που δουλευει σε μενα ειναι το "τσαι" δεντρολιβανου. Μετα το μπανιο βαζω λιγο απο το "τσαι" στου κιουφαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και γω προβλημα. Βασικα πρεπει να εχω ξηροδερμια. Αυτο που δουλευει σε μενα ειναι το "τσαι" δεντρολιβανου. Μετα το μπανιο βαζω λιγο απο το "τσαι" στου κιουφαλι.

Εγω για ξηροδερμια χρησιμοποιώ αυτο το ultrex http://www.ultrex.gr/anti-dandruff/product/intense-hydration-/730846

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως θα δεις στο thread με τη σμηγματορροϊκή δερματίτιδα, κάποιοι αναφέρουν ότι το καλύτερο Head & Shoulders, είναι το τελείως απλό.

 

Εγώ θα σου πω τι μου είπε δερματολόγος, προχθές που πήγα για άλλο λόγο, και του ανέφερα αυτά που διαβάζω στο net.

Μου είπε λοιπόν επί λέξει, ότι το μόνο που έχει πιστοποίηση, είναι το Citrus Fresh, και όλα τα υπόλοιπα έχουν πετρέλαια μέσα.

 

Βέβαια, εγώ δε βλέπω να υπάρχει Citrus Fresh, αλλά Citrus Breeze. Τώρα αν εννοούσε το Breeze και απλά μπερδεύτηκε, δεν το γνωρίζω.

Όπως δε γνωρίζω αν λέει και μούφες, και τι συμφέροντα κρύβονται από πίσω.

 

Γνώμη μου πάντως, είναι ότι αν σε παίρνει οικονομικά να πας σε φαρμακευτικό/καλλυντικό σαμπουάν, να πας, και να αποφύγεις τα ευρείας κατανάλωσης.

Διαφορετικά, δοκίμασε αυτό που νομίζεις, και μόνο αν δεις ότι κάνει αυτό που θες χωρίς παρενέργειες, να το συνεχίσεις.

 

Εγώ πάντως, εδώ και 4 χρόνια παίζω μόνο με καλλυντικά σαμπουάν/αφρόλουτρα, και η διαφορά που έχω δει απ' την πρώτη στιγμή κιόλας, είναι σχεδόν τρομακτική.

Όπως βέβαια είναι και η διαφορά στην τσέπη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγώ πάντως, εδώ και 4 χρόνια παίζω μόνο με καλλυντικά σαμπουάν/αφρόλουτρα, και η διαφορά που έχω δει απ' την πρώτη στιγμή κιόλας, είναι σχεδόν τρομακτική.

Όπως βέβαια είναι και η διαφορά στην τσέπη μου.

Phani για ποια αναφέρεσαι σ'αυτο το τελευταίο που λες για τα φαρμακευτικά που είδες διαφορά επιπλέον και στην τσέπη σου?

Το ρωτάω γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέω και στο νήμα με τη σμηγματορροϊκή δερματίτιδα, χρησιμοποιώ σαμπουάν και αφρόλουτρο της Froika, τα οποία βρίσκω περίπου στα 8€ το ένα (η χαμηλότερη, γιατί τα έχω δει και ~20€ το ένα), και μιλάμε για συσκευασίες των 200ml και όχι των 400ml+ που είναι συνήθως τα ευρείας κατανάλωσης.

 

Οπότε καταλαβαίνεις ότι αυτά που αγοράζω εγώ κοστίζουν τουλάχιστον 4 φορές περισσότερο.

 

Εσύ μάλλον νόμιζες ότι εννοούσα πως είδα διαφορά στην τσέπη μου προς το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

Εσύ μάλλον νόμιζες ότι εννοούσα πως είδα διαφορά στην τσέπη μου προς το καλύτερο.

Ναι ρε φίλε γι'αυτο μπερδεύτηκα και λέω τι λέει τώρα πως γίνεται αυτό μήπως τα βρίσκει τίποτα σε εξαιρετικές τιμές στο.γιατί ξέρω ότι είναι ακριβά.

Για τα Citrus Fresh, και Citrus Breeze αναφεροσουν στα head&shoulders?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...