Προς το περιεχόμενο

MLS Magic Review


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κόσμος που αγοράζει mls;

ναι υπαρχει... γιατι ειναι "ελληνικο προϊον". παντως αυτα που προσφερει με τις τιμες που τα δινει ειναι εντελως για τον π καβαλα... :P  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτιμάς να πληρώνεις 4πλάσια τιμή για πακέτο hardware/software;

 

Η mls αυτό που κάνει είναι αγοράζει σε τιμή χώμα no name κινεζιές, κοτσάρει τα apps της μέσα (προσοχη, apps, όχι λειτουργικό δικό της) και στο πουλάει σε τιμή 2 εως 4 φορές πάνω από ότι θα το έβρισκες το ιδιο hardware στην Κινα.

 

Κοινως, για τα app και τις υπηρεσιες της που αν ήταν σε καποιο store, θα έβγαζε ψιχουλα, τις ενσωματώνει σε hardware της κακιας ώρας και πληρώνεις υπεραξία...

 

Εν τω μεταξυ, το συγκεκριμενο ειναι ΟΛΟΙΔΙΟ με το cube iwork ultimate που εχει πλεον απο 160$ ως 190$ (δλδ 170€ το πολυ) +50$ το πληκτρολογιο σε banggood gearbest κλπ, ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ROM.

 

http://www.banggood.com/Cube-Iwork10-Ultimate-64GB-Intel-Atom-x5-Z8300-Quad-Core-10_1-Inch-Dual-OS-Tablet-p-1040969.html

 

Κοινως, σου σπαει, παιρνεις αλλο, και ακομα δεν εχεις φτασει το ποσο που κανει το MLS. Για ποιες εγγυησεις και ποια app μιλαμε;;; =Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποιος αγοράζει mls αλλά τα οικονομικά της στοιχεία ειναι αρκετά καλά.

 

Ρώτα τους πωλητές σε public και ειδικά στο γερμανό και θα καταλάβεις... Έχω ακούσει πωλητή να λέει πως τα windows phone δεν έχουν gps, πάρε mls...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η προσπάθεια αλλά δεν αρκεί. Είναι γεγονός πως υπάρχει ένα κενό στην αγορά των Windows tablet και όποια εταιρία το καλύψει θα βγάλει τα λεφτά της όσο ακριβό και να είναι το μηχάνημα, αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής κανείς κατασκευαστής δεν κυκλοφορεί το μηχάνημα με τα σωστά χαρακτηριστικά.

Τα βάζω παρακάτω:

 Οθόνη 10.1 FHD χωρίς περιθώρια, ΜΕΓΙΣΤΟ ΒΑΡΟΣ 500 γρ. χωρίς το πληκτρολόγιο , αποσπώμενο μαγνητικό πληκτρολόγιο, 2 Λειτουργικά: Windows και Android, 6gb RAM με τον δυνατότερο ATOM επεξεργαστή, 256gb SSD, κάρτα επέκτασης micro SD, Bluetooth 4.0 WiFi 802.11b/g/n με DLNA  GPS LTE, 2 κάμερες, 2 USB 3 και mini HDMI.

Όποιος βγάλει αυτό το μηχάνημα στην αγορά και 1.000 ευρώ να κάνει θα πλουτίσει.

καλά στο βάρος μην επιμένεις τόσο δεν ειναι και εύκολο αλλά οτιδήποτε έως κιλό πιστεύω ειναι υλοποιήσιμο με τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις, μου αρέσει και εμένα η παραπάνω σύνθεση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμάς να πληρώνεις 4πλάσια τιμή για πακέτο hardware/software;

 

Η mls αυτό που κάνει είναι αγοράζει σε τιμή χώμα no name κινεζιές, κοτσάρει τα apps της μέσα (προσοχη, apps, όχι λειτουργικό δικό της) και στο πουλάει σε τιμή 2 εως 4 φορές πάνω από ότι θα το έβρισκες το ιδιο hardware στην Κινα.

 

Κοινως, για τα app και τις υπηρεσιες της που αν ήταν σε καποιο store, θα έβγαζε ψιχουλα, τις ενσωματώνει σε hardware της κακιας ώρας και πληρώνεις υπεραξία...

Για το συγκεκριμένο προϊόν (MLS Magic), συμφωνώ πως η τιμή παρά είναι τσιμπημένη.

Κινητά όμως βρίσκεις 130 - 150 € μια χαρά και στο τμημά της εγγύησης, από προσωπική εμπειρία παρά είμαι ικανοποιημένος!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το συγκεκριμένο προϊόν (MLS Magic), συμφωνώ πως η τιμή παρά είναι τσιμπημένη.

Κινητά όμως βρίσκεις 130 - 150 € μια χαρά και στο τμημά της εγγύησης, από προσωπική εμπειρία παρά είμαι ικανοποιημένος!!!!

Τα συγκεκριμενα κινητά ομως, όταν τα είχαν πρωτοβγάλει, τα ειχαν 200+ ευρώ ενώ τα εβρισκες Κινα 80 ευρώ μαξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι περισσότερο 'εχουν τα άλλα κινέζικα lenovo? Εγώ πάντως που τα έσκασα και το πείρα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Είχα και tablet mls και έχω και κινητό mls. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος για αυτά που θέλω να κάνει τι στιγμή που τα ίδια πράγματα θα μου τα έκαναν άλλες μάρκες με περισσότερα χρήματα. Και είναι και ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η microsoft έχει βάλει όρια για να δίνει δωρεάν το λογισμικό της τα όρια αυτά είναι δύο γίγα ραμ. Άλλη μία λάθος κίνηση της microsoft. Θυμηθείτε μόνο ότι το gps ήτανε στην αρχή windows mobile. Τελικά ενώ έβγαλε πρώτη φορητές συσκευές αφής έχασε για πάντα την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,
Έκανα format σε MLS MAGIC Laptop με αποτέλεσμα να μην εχω τους οδηγούς για το Hardware για τα WIN 10 64X. Είχα σημειώσει τα site των κατασκευαστών αλλά μετά το format δεν λειτουργεί κανένα drive για το hardware της MLS.

Υπαρχει πρόγραμμα για αποθηκευση των drive εδώ μαζι με το How to...

https://www.pcsteps.gr/17864-drivers-%ce%bc%ce%b5%cf%84%ce%ac-%cf%84%ce%bf-format-backup/

Μήπως κάποιος κάτοχος MLS Magic μπορεί να με βοηθήσει μέσω αυτού του προγράμματος και να μου στείλει τους οδηγούς ?
E-mail : [email protected]

Ευχαριστώ πολύ όπως και να έχει.

Επεξ/σία από ch_dimitris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

ΑΙΣΧΟΣ!!! ΑΙΣΧΟΣ!!!ΑΙΣΧΟΣ!!!Αγόρασα το tadlet στις 24/12/2016.Στις 27/12/2016 το επιστρέφω για αλαγή επειδή η οθόνη βγάζει πράσινες γραμμές στο πλάι.Τον Ιούλιο του 2017 παρουσιάζει βλάβη στην φόρτιση.Το προσκομίζω στο κατάστημα από το οποία το αγόρασα με ενημερώνουν ότι έχει πρόβλημα η θύρα φόρτισης και το στέλνουν στην mls. Μετά από 12 μέρες με ειδοποιούν να το παραλάβω.Το παραλαμβάνω(αφού εχει αλαχθεί το USB)  και πάλι δεν φορτίζει.Το προσκομίζω στο servise της mls όπου διαπιστώνουν ότι έχει πρόβλημα και το καλώδιο του φορτιστή, το οποίο μου λένε ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΛΥΠΤΕΙ η εγγύηση και πρέπει να πληρώσω 10 ευρώ για αντικατάσταση. Σήμερα 3/1/2018 το προσκομίζω ΞΑΝΑ στο servise της  mls ουσιαστικά κατεστραμένο, έχει φουσκώσει ένα(σακουλάκι) στο εσωτερικό του με αποτέλεσμα να έχει ανοίξει στα δύο, έχει ραγίσει η οθόνη και δεν ξέρω τι άλλο έχει καταστραφή.Η διάγνωση στην υποδοχή των πελατων είνε ότι φούσκωσε η μπαταρία και πρέπει να αντικατασταθεί με κόστος 40 ευρώ γιατί έχει εγγύηση ΜΟΝΟ 1 ΧΡΟΝΟ.Τα υπόλοιπα αφού ελεχθουν και διαπιστωθει ότι την φθορά δεν την προκάλεσα εγώ θα επισκευαστούν μέσα στην εγγύηση. Συνοψίζοντας μέσα σε 13 μήνες το τάμπλετ παρουσίασε 4 ΦΟΡΕΣ ΒΛΑΒΗ και τώρα με καλούν να ΠΛΗΡΩΣΩ 40 ΕΥΡΩ παραβιάζοντας κάθε ένοια καλής συναλακτικής πρακτικής. ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ MLS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...