Προς το περιεχόμενο

Από €819 έως €1189 οι τιμές των νέων iPhone 7 και iPhone 7 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ωραίο είναι ότι πήγε ο αδερφός μου με την μητέρα μου σε γνωστή αλυσίδα με δόσεις να το πάρεις γιατί έχει αγοράσει πράγματα και είναι πολύ καλή πελάτης και την προσέχουν πολύ. Έγινε αίτημα για το κινητό και ενέκρινε ο Κωτσόβολος άμεσα, αλλά η τράπεζα ήθελε 280 ευρώ προκαταβολή. Δηλαδή νταβατζήδες για να πάρεις ένα κινητό..

 

Ο Κωτσόβολος ζητάει 30% προκαταβολή για οποιαδήποτε προπαραγγελία άνω των 900 ευρώ, το ίδιο κάνουν και άλλες μεγάλες αλυσίδες.

 

Πάντως στην εποχή που είμαστε καλύτερο είναι να μαζέψει τα λεφτά λίγα λίγα και να μην βάζει δόσεις για gadgets. Τις δόσεις είναι καλύτερο να τις κρατάς για άμα χαλάσει κανένα πλυντήριο ή κανένα ψυγείο για το οποίο δεν μπορείς να ξεμείνεις πάνω από 5-6 μέρες.

 

ο κώτσος έχεις δει τι επιτόκιο σου βάζει;

 

δεν έχεις πιστωτική;

 

 

Το επιτόκιο του Κώτσου είναι πολύ καλύτερο από της πιστωτικής εκτός αν έχεις υψηλό εισόδημα (>1500€), όπου πράγματι συμφέρει η πιστωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το γνωστό κατάστημα από ελληνικό Π. θεωρητικά δεν έχει παραλάβει plus 256 jet black. Βασικά αν έχεις κάνει προ-παραγγελία σου λέει ότι δεν έχει παραλάβει καθόλου, αν είσαι "καινούργιος" σου λέει ότι δεν έχει γιατί δεν έχεις δηλώσει από πριν. Υ.Γ. Σε αυτό το μαγαζί έπρεπε να καταθέσεις και λεφτά για να είσαι σίγουρος ότι θα πάρεις την πρώτη ημέρα !!!

Στο άλλο γνωστό κατάστημα από P. αν ερωτηθούν σου λένε ότι έχουν παραλάβει. Πόσα; Δε γνωρίζουνε; Που θα πάνε; Δε ξέρουμε.

Το ίδιο και στην αλυσίδα ...όβολος. Ναι, πήραμε εμείς. Οκ, Πόσα; Δε γνωρίζουμε !!!

Στην αλυσίδα Γ. δεν έχει έχει έρθει τίποτα ... Δε γνωρίζουν τίποτα ... Δε λένε τίποτα.

 

Για όλα αυτά έχουν γίνει άπειρα τηλεφωνήματα ... Αν θέλει κάποιος να με διαψεύσει.

 

Μια ερώτηση στον εαυτό μου ... Γιατί πίστεψα την παραπληροφόρηση; Και δεν το έπαιρνα από έξω;

(Μη με ρωτήσετε γιατί θέλω να το αγοράσω ... αφήστε το ... ο καθένας μας έχει τα βίτσια του ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γνωστό κατάστημα από ελληνικό Π. θεωρητικά δεν έχει παραλάβει plus 256 jet black. Βασικά αν έχεις κάνει προ-παραγγελία σου λέει ότι δεν έχει παραλάβει καθόλου, αν είσαι "καινούργιος" σου λέει ότι δεν έχει γιατί δεν έχεις δηλώσει από πριν. Υ.Γ. Σε αυτό το μαγαζί έπρεπε να καταθέσεις και λεφτά για να είσαι σίγουρος ότι θα πάρεις την πρώτη ημέρα !!!

Στο άλλο γνωστό κατάστημα από P. αν ερωτηθούν σου λένε ότι έχουν παραλάβει. Πόσα; Δε γνωρίζουνε; Που θα πάνε; Δε ξέρουμε.

Το ίδιο και στην αλυσίδα ...όβολος. Ναι, πήραμε εμείς. Οκ, Πόσα; Δε γνωρίζουμε !!!

Στην αλυσίδα Γ. δεν έχει έχει έρθει τίποτα ... Δε γνωρίζουν τίποτα ... Δε λένε τίποτα.

 

Για όλα αυτά έχουν γίνει άπειρα τηλεφωνήματα ... Αν θέλει κάποιος να με διαψεύσει.

 

Μια ερώτηση στον εαυτό μου ... Γιατί πίστεψα την παραπληροφόρηση; Και δεν το έπαιρνα από έξω;

(Μη με ρωτήσετε γιατί θέλω να το αγοράσω ... αφήστε το ... ο καθένας μας έχει τα βίτσια του ...)

Ωραιος για τις ονομασιες και ειναι γνωστη η κατασταση στις αλυσιδες.Το μονο που θα σε ρωταγα δεν ειναι για το γιατι θες να το αγορασεις αλλα να κανεις λιγη υπομονη να υπαρχει διαθεσιμοτητα.

 

Μα καλα ποσοι πια εχουν ριξει παραγγελια για κινητο 1000ευρω(το απλο μοντελο κιολας)θα τρελαθουμε δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι η Apple στην Ελλάδα ... Και κατά συνέπεια οι αλυσίδες ...

Για να μην παραδεχθούν ότι ανήκουμε στις τριτοκοσμικές χώρες, ότι θα πάρουμε τις σωστές παραγγελίες το Νοέμβρη και για να μη χάσουν τα λεφτά μας που με τόσο κόπο εξοικονομούμε μας κοροϊδεύουν ... Με αυτό το τρόπο δε πήγαν πολλοί στο εξωτερικό, άνθισαν οι γερολαδάδες και ταυτόχρονα διαφημίζουμε την επιτυχημένη έναρξη ! Ότι δήθεν ανήκουμε στην Ευρώπη και παίρνουμε σχεδόν άμεσα τα κινητά! Χα χα!

Ειλικρινά αισθάνομαι ηλίθιος για δύο λόγους.

Για το ότι πίστεψα την παραπληροφόρηση και για το ότι κανένα μέσο δεν έχει μιλήσει για αυτό το σκάνδαλο και απάτη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλωστε αν δεν ασχοληθούν τα μέσα με το αν και πότε θα έρθει ένα κινητό Ελλάδα με τι θα ασχοληθούν!

Δεν είναι ότι έχουμε και σοβαρότερα προβλήματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε σκοπευω να το παρω τωρα αλλα τους εχω ριξει τρελο κραξιμο. Ολοι ελεγαν οτι θα το εφερναν, εφτασε η μερα μου σκαγανε email "το iphone 7 εφτασε στο/ον/η ..." , και τελικα αν ζητουσες κανεις δεν ειχε!!!

Plus δεν εχει φερει κανενας αλλα οι διαφημισεις τους αλλα λενε.

Πλακα θα χε να τους εσκαγε καμια καταγγελια για παραπλανητικη διαφημιση αλλα που....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μιλησα με γνωστο που εχω στην Ελβετια η οποια ηταν στο πρωτο κυμα χωρων .

Ακομα και εκει μεχρι σημερα υπαρχει προβλημα στην διαθεσιμοτητα τοy plus  jet black ,αρα για να εξομαλυνθει η κατασταση στις Αφρικανικες χωρες οπως η δικη μας προβλεπω πως θελει 1 μηνα+.

Αυτο που μενει ειναι να spamaroume to σκροytz  οπως ειχα κανει με το 6αρι  και αν  σταθουμε τυχεροι και φερουν κανα κομματι απο Ευρωπαικη χωρα παμε αεροπορια στο καταστημα να το παρουμε .

Αλλη λυση δεν βλεπω ,εχω βαρεθει καθε φορα τα ιδια  γιατι παντα θελω το πιο δημοφιλες μοντελο  και η διαθεσιμοτητα τον πρωτο καιρο ειναι τραγικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μολις μιλησα με γνωστο που εχω στην Ελβετια η οποια ηταν στο πρωτο κυμα χωρων .

Ακομα και εκει μεχρι σημερα υπαρχει προβλημα στην διαθεσιμοτητα τοy plus  jet black ,αρα για να εξομαλυνθει η κατασταση στις Αφρικανικες χωρες οπως η δικη μας προβλεπω πως θελει 1 μηνα+.

Αυτο που μενει ειναι να spamaroume to σκροytz  οπως ειχα κανει με το 6αρι  και αν  σταθουμε τυχεροι και φερουν κανα κομματι απο Ευρωπαικη χωρα παμε αεροπορια στο καταστημα να το παρουμε .

Αλλη λυση δεν βλεπω ,εχω βαρεθει καθε φορα τα ιδια  γιατι παντα θελω το πιο δημοφιλες μοντελο  και η διαθεσιμοτητα τον πρωτο καιρο ειναι τραγικη.

 

Εγώ ξενέρωσα... Άλλη φορά προπαραγγελία απο πριν σε store άλλης χώρας και άσε τους εδώ να χαίρονται ανακοινώνοντας δελτία τύπου με πλασματικές πωλήσεις... Αφου δεν τα θέλουν τα μετρητά, θα τα δίνουμε αλλού.  :devil:

 

PS: http://www.istocknow.com/live/ (δεν λειτουργεί πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πραγματικα μου ειναι αδιανοητο και μενα , δεν γινεται να θες να παρεις κατι  και να μην μπορεις για λογους που δεν εχουν να κανουν με το οικονομικο .

Παρομοιο πολιτισμικο σοκ ειχα παθει με τα c.c  αλλα εκει το ειχα προβλεψει και ειχα λαβει τα μετρα μου .

Και σε store  αλλης χωρας παντως δεν ειναι σιγουρο πως θα παραλαμβανες  ,πιο συντομα απο εδω ναι αλλα οχι αμεσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτο πραγματικα μου ειναι αδιανοητο και μενα , δεν γινεται να θες να παρεις κατι  και να μην μπορεις για λογους που δεν εχουν να κανουν με το οικονομικο .

Παρομοιο πολιτισμικο σοκ ειχα παθει με τα c.c  αλλα εκει το ειχα προβλεψει και ειχα λαβει τα μετρα μου .

Και σε store  αλλης χωρας παντως δεν ειναι σιγουρο πως θα παραλαμβανες  ,πιο συντομα απο εδω ναι αλλα οχι αμεσα .

 

Μα δεν λέω απαραίτητα για άμεσα. Θα κάνω απλά την προπαραγγελία και θα περιμένω αγνοώντας τις ανακοινώσεις για επίσημη διάθεση -και καλά- 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΣΚ εκανα ενα μινι safari στα 4 απο τα 8 κοντινα μου Apple stores εδω περα, ψαχνοντας το Plus Jet black 128 & 256.....

 

H απαντηση που πηρα και απο τα 4 ηταν μια.... ''maybe 1 week before Christmas''  :ph34r:

 

Mεσα στην εβδομαδα θα περασω απο τα αλλα 4 μηπως εχω καλυτερη τυχη, (αν και ειμαι σιγουρος οτι θα λαβω την ιδια απαντηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...