Προς το περιεχόμενο

Από €819 έως €1189 οι τιμές των νέων iPhone 7 και iPhone 7 Plus στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πλάκα με τα AirPods είναι ότι ενώ σαν προϊόν τρώνε χλεύη ακόμα κι από 'σκληροπυρηνικούς' fans της εταιρείας, εν τέλει θα εξαντληθούν με το καλημέρα. Ώρες- ώρες νιώθω ότι οι αγοραναλυτές της Apple πρέπει να 'χουν κάποια ανώτερη δύναμη απο 'μας. 

 

:P

 

Θα 'θελα να τα δοκιμάσω, να δω πως λειτουργούν, τι ήχο βγάζουν, κλπ, αλλά 150+ ευρώ για ένα πείραμα (μιας και θα τα 'χανα στην εβδομάδα πάνω) δε λένε. 

Χλευη τρωνε μονο απο  οσους δεν εχουν κανει χρηση bt ακουστικου  και κρατανε ακομα τα υπερμεγεθη τηλ στο χερι ,εγω που μιλαω   το λιγοτερο  μια ωρα την μερα στο κινητο το θεωρω αναποσπαστο κομματι εδω και πολλα χρονια .

Επισης  οσοι κανουν διαδρομο στο gym  η' τρεχουν και εχουν τα συμβατικα ακουστικα με το καλωδιο γνωριζουν ποσο αβολο και δυσχρηστο ειναι ολο αυτο .

Σε σχεση με τον ανταγωνισμο μονο τα plantronics ειναι αντιστοιχα ποιοτικα (130 εκαναν αυτα που εχω ) τα οποια χρησιμοποιω και τα οποια θα αντικαταστουσα μονο με μια in house  προταση της apple οπως και εγινε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χλευη τρωνε μονο απο  οσους δεν εχουν κανει χρηση bt ακουστικου  και κρατανε ακομα τα υπερμεγεθη τηλ στο χερι ,εγω που μιλαω   το λιγοτερο  μια ωρα την μερα στο κινητο το θεωρω αναποσπαστο κομματι εδω και πολλα χρονια .

Επισης  οσοι κανουν διαδρομο στο gym  η' τρεχουν και εχουν τα συμβατικα ακουστικα με το καλωδιο γνωριζουν ποσο αβολο και δυσχρηστο ειναι ολο αυτο .

Σε σχεση με τον ανταγωνισμο μονο τα plantronics ειναι αντιστοιχα ποιοτικα (130 εκαναν αυτα που εχω ) τα οποια χρησιμοποιω και τα οποια θα αντικαταστουσα μονο με μια in house  προταση της apple οπως και εγινε .

Εντυπωσιακο πως αποφανθηκες(αντιστοιχα ποιοτικα με τα plantronics) για την ποιοτητα των earpods χωρις να τα εχεις χρησιμοποιησει.

Reality distortion field

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακο πως αποφανθηκες(αντιστοιχα ποιοτικα με τα plantronics) για την ποιοτητα των earpods χωρις να τα εχεις χρησιμοποιησει.

Reality distortion field

Μου δινει την σιγουρια  η εταιρεια  που φημιζεται για την αξιοπιστια της καθως βγαζει πολυ ποιοτικα προιοντα και για αυτο ακριβως πληρωνουμε premium τιμες για να απολαμβανουμε αντιστοιχη εμπειρια χρησης .

Απορω που απορεις με τα αυτονοητα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δινει την σιγουρια  η εταιρεια  που φημιζεται για την αξιοπιστια της καθως βγαζει πολυ ποιοτικα προιοντα και για αυτο ακριβως πληρωνουμε premium τιμες για να απολαμβανουμε αντιστοιχη εμπειρια χρησης .

Απορω που απορεις με τα αυτονοητα ...

Ακριβως λογω του παρελθοντος της εταιρειας στο συγκεκριμενο τομεα(ακουστικα) θα επρεπε να ειχες επιφυλαξεις.

Τα ενσυρματα ακουστικα της δεν ειναι ιδιαιτερα ποιοτικα και χαλανε σχετικα ευκολα, ενω ο ηχος τους δεν ανταποκρινεται στην τιμη τους.

 

Τα ενσυρματα apple ακουστικα των 40€ ειναι το προιον που πρεπει καποιος να αποφευγει αν ψαχνει κατι ποιοτικο σε αυτην την κατηγορια τιμης, οποτε ειναι δυσκολο να θεωρουμε ως αυτονοητο οτι τα ασυρματα earpods θα ειναι "πολυ ποιοτικα" κλπ.

Παρομοια ειναι και η κατασταση με τα "premium" ακουστικα της εταιρειας, τα Beats: αν και εχουν συνηθως σχετικα υψηλη τιμη, η ποιοτητα και η εμπειρια χρησης που απολαμβανουν οι χρηστες τους δεν ειναι αντιστοιχη με αλλα πραγματικα premium ακουστικα παρομοιας τιμης. Πουλαει η εταιρεια celebrity endorsements/marketing και οχι ποιοτητα.

 

Αλλα μαλλον στη συγκεκριμενη διαπιστωση που εκανες ειναι σε ισχυ το Reality distortion field .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reality destortion βιώνουν όσοι αγοράζουν οτιδήποτε άλλο εκτός από iPhone και νομίζουν ότι σε αντίθεση με μερικά κορόιδα που τα έσκασαν, έκαναν έξυπνη αγορά, μέχρι να ανακαλύψουν ότι το γυροσκόπιο γέρνει δεξιά, ότι πρέπει να κατεβάσουν την ποιότητα γραφικών των παιχνιδιών στο low για αξιοπρεπή framerates και άλλα όμορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δινει την σιγουρια  η εταιρεια  που φημιζεται για την αξιοπιστια της καθως βγαζει πολυ ποιοτικα προιοντα και για αυτο ακριβως πληρωνουμε premium τιμες για να απολαμβανουμε αντιστοιχη εμπειρια χρησης .

Απορω που απορεις με τα αυτονοητα ...

Aν δεν σε ηξερα θα ελεγα οτι απλα ειναι ειρωνικο το ποστ. Δυστηχως ομως, τα εννοεις! Ακουστικα apple, ανωτερη ποιοτητα και beats απλα δεν πανε ολα στην ιδια προταση.

 

 

Some users have reported that the remote control buttons on the wired headphones malfunction after the EarPods have been plugged in for a few minutes, causing songs to sporadically play and pause and Siri to randomly be activated.

 

http://www.telegraph.co.uk/technology/2016/09/20/iphone-7-headphone-glitch-stops-remote-control-from-working/

 

Αλλα νταξει μωρε, δεν χρειαζεται να αφησουμε την πραγματικοτητα να μας χαλασει το επιχειρημα. 

 

ΥΓ1. Και που σε ξερω, ακομα απορω αν οντως τα εννοεις η απλα trollaris για να προκαλεσεις αντιδρασεις. Αρνουμαι να πιστεψω οτι υπαρχει και αλλο ατομο περα απο τον Djtaurus που θα εγραφε κατι τετοιο.

 

ΥΓ2. Αν οντως ενδιαφερσαι για ασυρματα ακουστικα για γυμναστηριο τοτε η JBL ειναι μονοδρομος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reality destortion βιώνουν όσοι αγοράζουν οτιδήποτε άλλο εκτός από iPhone και νομίζουν ότι σε αντίθεση με μερικά κορόιδα που τα έσκασαν, έκαναν έξυπνη αγορά, μέχρι να ανακαλύψουν ότι το γυροσκόπιο γέρνει δεξιά, ότι πρέπει να κατεβάσουν την ποιότητα γραφικών των παιχνιδιών στο low για αξιοπρεπή framerates και άλλα όμορφα.

Η αλήθεια είναι ότι αξίζει να δώσεις τα διπλά λεφτά για να μην κατεβάσεις στο low τα mobile παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reality destortion βιώνουν όσοι αγοράζουν οτιδήποτε άλλο εκτός από iPhone και νομίζουν ότι σε αντίθεση με μερικά κορόιδα που τα έσκασαν, έκαναν έξυπνη αγορά, μέχρι να ανακαλύψουν ότι το γυροσκόπιο γέρνει δεξιά, ότι πρέπει να κατεβάσουν την ποιότητα γραφικών των παιχνιδιών στο low για αξιοπρεπή framerates και άλλα όμορφα.

E ναι, ενω αυτος που πηρε ακουστικα apple επιασε τον παπα απτα ....Ρε, σοβαρα τα λετε? Η beats εξανεκαθεν εφτιαχνε τα χειροτερα ακουστικα ever. Βεβαια οφειλω να ομολογησω οτι τα in ear της apple στα 90€ παραηταν καλα για τα λεφτα τους. Ιδιως αν αναλογιστουμε οτι ειναι apple. Περα απο κει ομως το χαος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι αξίζει να δώσεις τα διπλά λεφτά για να μην κατεβάσεις στο low τα mobile παιχνίδια.

Η αλήθεια είναι ότι αυτά τα προβλήματα παρουσιάζονται σε συσκευές που πλησιάζουν επικίνδυνα τις τιμές των iPhones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θα 'θελα να τα δοκιμάσω, να δω πως λειτουργούν, τι ήχο βγάζουν, κλπ, αλλά 150+ ευρώ για ένα πείραμα (μιας και θα τα 'χανα στην εβδομάδα πάνω) δε λένε. 

Aμα ειναι να δωσεις 150€ για ακουστικα για να δεις τι ηχο βγαζουν πας σε shure, οχι σε apple. Αν θες οπωσδηποτε ασυρματα τοτε JBL / Jabra / Bose / Jaybird. Πρεπει να εισαι πολυ fan για να παρεις apple ακουστικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δινει την σιγουρια  η εταιρεια  που φημιζεται για την αξιοπιστια της καθως βγαζει πολυ ποιοτικα προιοντα και για αυτο ακριβως πληρωνουμε premium τιμες για να απολαμβανουμε αντιστοιχη εμπειρια χρησης .

Απορω που απορεις με τα αυτονοητα ...

 

Φώτη, αυτονόητο δεν είναι σε καμία περίπτωση :)

 

https://www.neowin.net/news/apple-acknowledges-iphone-6-touch-disease-offers-to-cure-it-for-149

 

(παραδέχεται ότι υπήρχε πρόβλημα και ευθυνόταν εκείνη αλλά επειδή είναι "αξιόπιστη" και large τα επισκευάζει με μόλις 149$ :rolleyes: )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα ειναι να δωσεις 150€ για ακουστικα για να δεις τι ηχο βγαζουν πας σε shure, οχι σε apple. Αν θες οπωσδηποτε ασυρματα τοτε JBL / Jabra / Bose / Jaybird. Πρεπει να εισαι πολυ fan για να παρεις apple ακουστικα. 

 

Έτσι κι αλλιώς δε θα τα 'δινα "για να δω τι ήχο βγάζουν". Για χρήση με καλύπτουν μια χαρά τα EarPods. Παρ' όλα αυτά - αν χτύπα ξύλο αύριο χαλάσουν - τι θα μου πρότεινες που να έχει χειριστήρια, αντίστοιχη ή καλύτερη ποιότητα, παρόμοια (έστω ταιριαστή) σχεδίαση και λιγότερα λεφτά; 

 

ΥΓ: Αγαπάμε Shure, αν κι έχω διαλύσει το λατρεμένο SM58 και μετά άλλαξα μάρκα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς δε θα τα 'δινα "για να δω τι ήχο βγάζουν". Για χρήση με καλύπτουν μια χαρά τα EarPods. Παρ' όλα αυτά - αν χτύπα ξύλο αύριο χαλάσουν - τι θα μου πρότεινες που να έχει χειριστήρια, αντίστοιχη ή καλύτερη ποιότητα, παρόμοια (έστω ταιριαστή) σχεδίαση και λιγότερα λεφτά; 

 

ΥΓ: Αγαπάμε Shure, αν κι έχω διαλύσει το λατρεμένο SM58 και μετά άλλαξα μάρκα. :P

Tα κλασσικα earpods των 30€ λες η τα in ear των ~80? Αν και δεν κινουμε σε τετοια κατηγορια τιμης στα ακουστικα, τα in ear της apple δεν ειναι και τοσο ασχημα για τα λεφτα τους. Παντως τα klipsch r6, beyerdynamic 120 και beyerdynamic 160 ειναι λουκουμι. Βγαινουν και σε ειδικη εκδοση με controller για iPhone. Τωρα σε πιο φτηνα δεν εχω ιδεα.

 

YΓ1. Πες με περιεργο αλλα αντιπαθω μεχρι θανατου τα ακουστικα με χειριστηριο XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλασικά λέω των 30 ευρώ. :P Πιο ακριβά δε νομίζω να έπαιρνα, τόσο λίγο που τα δουλεύω... εκτός και αν στα <30 ευρώ έβρισκα μόνο πολύ χάλια ακουστικά, κάτι που δεν ισχύει. Για casual χρήση είναι μία χαρά τα EarPods, δε μου αφήνουν την αίσθηση ότι "θέλω κάτι ακόμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλασικά λέω των 30 ευρώ. :P Πιο ακριβά δε νομίζω να έπαιρνα, τόσο λίγο που τα δουλεύω... εκτός και αν στα <30 ευρώ έβρισκα μόνο πολύ χάλια ακουστικά, κάτι που δεν ισχύει. Για casual χρήση είναι μία χαρά τα EarPods, δε μου αφήνουν την αίσθηση ότι "θέλω κάτι ακόμα".

Eξαρταται και τι ακους. Αν ακους ποιοτητα mp3 τοτε και πιο ακριβα ακουστικα να παρεις δεν θα καταλαβεις απολυτως τιποτα, οποτε τζαμπα λεφτα. Αν ακους flac απτην αλλη θα δεις μια μικρη βελτιωση απτα ακουστικα των 30 σε αυτα που σου εγραψα. Για να δεις πραγματικες διαφορες ομως τα ~150€ ειναι το απολυτως minimum, μιας και εκει σταματανε να βαζουν τους dynamic microdrivers, που ειναι πολυ meh. Βεβαια μετα θες και το αναλογο mp3 player (150+) και ουτω καθεξης...θελει σταξιμο η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...