Προς το περιεχόμενο

Palit Super Jetstream GTX 1060


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ηρθε και το directx 12 και ξαναδινει αλλα μια 5ετία στους FX.

 http://www.guru3d.com/articles_pages/gears_of_war_4_pc_vga_graphics_performance_benchmark_review,8.html

 

intel των 1100ευρώ = amd των 190ευρώ.

Αυτό είναι αποτέλεσμα καλή δουλειάς και αυτό το λέω γιατί και σε παλαιότερους τίτλους είχαμε αντίστοιχα αποτελέσματα. Σε κάποιους ωστόσο οι διαφορές υπήρχαν, άσχετα αν δεν γίνονταν τόσο αντιληπτές.

Αν στην πορεία έχουμε και άλλα τέτοια παιχνίδια, θα μείνει για πολύ καιρό ακόμα.

 

Έχει πολύ ενδιαφέρον πράγματι πάντως να δούμε τι θα γίνει στον επόμενο χρόνο.

 

Υ.Γ.: Το Test με την Titan X Pascal έχει πλάκα πάντως. Ποιος θα βάλει σε AMD FX τέτοια κάρτα. Φυσικά το έκαναν για να δείξουν τη διαφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ηρθε και το directx 12 και ξαναδινει αλλα μια 5ετία στους FX.

 http://www.guru3d.com/articles_pages/gears_of_war_4_pc_vga_graphics_performance_benchmark_review,8.html

 

intel των 1100ευρώ = amd των 190ευρώ.

 

Αυτο ειναι το λιγοτερο εντυπωσιακο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα η δικη μου η gihabyte χωρις oc σε καραξεπερασε σε ολα.12000 score και graphics score χωρις oc 13506 μηπως να αλλαζες εταιρια?

12.000 συνολικό Score είναι λόγω του CPU. Μετράει τα Physics που κάνει το CPU.

 

Τα 260marks στο GPU Score είναι πάλι λόγω CPU.

 

Αν είχες την Palit θα έβγαζες λίγο παραπάνω λόγω Overclock που έχει η κάρτα out of the box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραιο θεμα, το διαβασα ολο. Εχω μια απορια μιας και δεν ασχολουμαι με το OC. Τοσο λιγο παιρνουν οι καρτες? Εγω το φανταζομουν ως εξης: εχω 50 καρε σε ενα παιχνιδι οποτε κανω OC για να παρω τουλαχιστον 60, δηαλδη 15-20% αυξηση. Αν εαναι στα 70 καρε να παρεις 3 (δηλαδη 5%) ποιο το νοημα? Επισης και η δικια μου αλλα ρολογια λεει για boost και αλλα τρεχει στην πραγματικοτητα, ειναι σαν να κανουν OC απο μονες τοετσι ειναι το boost 3.0 η δικη μου 1060 παει μεχρι 2000mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...