Προς το περιεχόμενο

To Galaxy S8 θα βασίζεται στο chipset Exynos 8895 με ARM Mali-G71 GPU


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα μην ειχε και αζωτο.

Ακου υδροψυξη...

Κάτι σαν υγρόψυξη είχε το S7. Και ναι δεν κάνει ιδιαίτερα throttling ... αλλά όταν το ζορίζεις πραγματικά κάνει μια χαρά throttling... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν υγρόψυξη είχε το S7. Και ναι δεν κάνει ιδιαίτερα throttling ... αλλά όταν το ζορίζεις πραγματικά κάνει 

αυτο που λες απλα δεν υπαρχει .. αντιθετα το iphone 7 ζεσταινεται με το παραμικρο και χωρις ιδιαιτερη χρηση εχω δει ηδη δυο

μη λετε πραγματα τα οποια δεν γνωριζεται γιατι παραπληροφορουνται και οι υπολοιποι .. το s7 δεν εχει καθολου Throttling 

 

οσο για τη ψυξη το heatpipe του δεν εχει υγρο μεσα και σιγουρα δεν ειναι "υδροψυξη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το στηρίζεις αυτό; Εδώ το S7 είχε υδρόψυξη και throttling δεν έχω δει να αναφέρεται κάπου (ΑΝ δεν κάνω λάθος), ούτε καν στο vr

Εισαι λαθος η ψυξη ειναι για τα κλαματα, αναβει τρελα.

 

Η μονη φορα που δεν κοβει, ειναι 10 λεπτα καταψυξη και αν τρεξεις Antutu παει 140,000 ανετα.

 

Ο λογος ειναι δεν προλαβαινει να ζεσταθει.

 

Πιστευω οτι αν καποιος λεει εμενα δεν αναβει και ο αλλος ζεματαει, ειναι μαλον πως εχουν βγει τα τσιπ απο το εργοστασιο, καλητερο τσιπ-σιλικονη εκεινη την στιγμη.

 

Τελος, 8 πηρηνες my ass.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ κοντευουν τα κινητα να αποκτησουν Desctop ιπποδυναμη και η intel ακομα μας δουλευει με τους 4 πυρινους επεξεργαστες !

 

Το θεμα δεν ειναι ποσους πυρηνες εχεις αλλα σε τι συχνοτητα δουλευουν (ποσσο σκληρα εργαζονται), ποσο αποδοτικοι ειναι αλλα και σε τι αρχιτεκτονικη ειναι φτιαφμενοι (τι μακροεντολες φερουν μεσα τους)

 

Οποτε μπορω να σου δωσω εναν 4πυρηνο που γ@μ@3! και δερνει. Αν θελεις και αλλο, παρε μητρικη με support για 2 επεξεργαστες και καρφωσε αλλον εναν ιδιο πανω. Υπαρχει και οι επιλογη των 6-8-10-12 πυρηνων αλλα πιστεψε με, για desktop μηχανημα δεν χρειαζεται. Ουτε καν να βαλλεις και 2ο επεξεργαστη.

Επεξ/σία από sk8harddiefast
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να ανέβει αν δεν βρουν τρόπο να ψύξουν σωστά τόσο μικρή συσκευή με τέτοιας ανάπτυξης θερμότητας τσιπάκι πάντα θα μιλάμε για αποτυχία. 1.8 ταχύτερη στα νούμερα... και 3GHz κλπ κλπ.. αυτά είναι θεωρία. Όταν αναπτυχθούν στην πράξη απλά θα γίνεται throttling και θα αποδίδει περίπου όπως όλα.. 

 

Όταν θα βρουν τρόπο να μην ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες η όταν ανεβαίνουν να την εξαλείφουν τότε θα μιλάμε για πραγματική εξέλιξη.. προς το παρόν μας σερβίρουν έτοιμη και παλιά τεχνολογία με αργούς ρυθμούς για καθαρά λόγους μάρκετινγ (μοντέλο 1-2-3-4-5-6-7-8 κλπ)....

 

To S7 Edge η μονη φορά που μου ζεστάθηκε ήταν μεσα Αυγουστου με τον καυσωνα και μονο μετά απο κανα μισαωρο games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε θα "παίξουν" ARM υλοποιήσεις στα desktop? Μάλλον περιμένουν υποστήριξη από κατάλληλο λειτουργικό, γιατί οι παραπάνω επιδόσεις φτάνουν νομίζω για να σταθεί ο επεξεργαστής τουλάχιστον στους φορητούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο spec....spec....spec και στο τέλος εκρηκτικές πατάτες ή συσκευές που παίρνουν updates πιο αργά και από την καθυστέρηση....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω ανοιξει 4-5 s7 edge για επισκευή.υδροψυξη δεν εντοπισα πουθενά μονο θερμοαγωγιμη παστα.μηπως αλλαζα 250€ οθονη σε μαιμου s7???

Ohhh shittt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλο spec....spec....spec και στο τέλος εκρηκτικές πατάτες ή συσκευές που παίρνουν updates πιο αργά και από την καθυστέρηση....

Συμφωνώ απόλυτα.. Τι να τα κάνω τα specs όταν το software νου είναι για κλάματα και δεν έχω υποστήριξη; Και ας γίνω γραφικός.. 8πυρηνα 6gb ram 16βαλβιδα κλπ και σε 5 μήνες κρασαρουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες απλα δεν υπαρχει .. αντιθετα το iphone 7 ζεσταινεται με το παραμικρο και χωρις ιδιαιτερη χρηση εχω δει ηδη δυο

μη λετε πραγματα τα οποια δεν γνωριζεται γιατι παραπληροφορουνται και οι υπολοιποι .. το s7 δεν εχει καθολου Throttling 

 

οσο για τη ψυξη το heatpipe του δεν εχει υγρο μεσα και σιγουρα δεν ειναι "υδροψυξη"

Παραπληροφορούμε ε? Είσαι και θρασύς και άσχετος. Βάλτο στην φόρτιση μέσα στο αυτοκίνητο με την φωτεινότητα στο τέρμα και φόρτωσε ένα sygic οδήγησε 10 λεπτά και κατόπιν τρέξε antutu να δείς ότι θα βγάλει κάτω από 100.000. Αλλά και μέσα στο antutu τρέξε το stability test για καμιά ωρίτσα να δεις τι όμορφα που θα κάνει trhottling και θα τηγανίζεις αυγά στην πλατίτσα του.

 

Και εγώ το είχα φίλε μου και το είχα σκίσει στις δοκιμές και ξέρω καλά τι λέω. Φυσικά είναι από τα καλύτερα κινητά (όχι το καλύτερο) στο συγκεκριμένο θέμα αλλά κάνει ΚΑΙ αυτό throttling. Όλα τα κινητά του κόσμου το κάνουν αυτό από την στιγμή που έχουν επεξεργαστή που τρέχει σε τέτοιες συχνότητες λειτουργίας. 

 

Αν τα χρησιμοποιείς σαν κινητό δεν θα δεις ποτέ σου trhottling. Αν το σκίζεις τότε σίγουρα θα δεις ακόμη και στο S7.

Που θα χρησίμευε αυτό;

Καμία!!! Έτσι για να χαιρόμαστε :D :D χαχαχαχαχ

 

https://www.quora.com/Why-is-120fps-and-240fps-considered-as-slow-mo

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...