Προς το περιεχόμενο

Η μιτρικη φτανει 117 βαθμους


kingtsol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Καλησπερα, Η μιτρικη μου φτανει στους 117 μετα απο update και εφοσον εκανα format και ηταν ολα μια χαρα μετα απο update ειναι παλι στα ιδια οποτε και να ανοιξω τον ιπολογιστη 117 με 116 τι μπορω να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μιλάμε για τον Επεξεργαστή σου ή την κάρτα γραφικών;

 

Προσωπικά θα το έβλεπα ως τυχαίο γεγονός και θα έκανα εάν καλό καθάρισμα στο κουτί μέσα. Επιπλέον βεβαιώσου πως οι ανεμιστήρες λειτουργούν. Σιγουρέψου τι είναι αυτό που ανεβάζει θερμοκρασία γιατί να είναι η μητρική δεν παίζει και εδώ είμαστε!

 

Edit όντως αυτο με το bios update καλή σκέψη... το PC λειτουργει κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μετά το update bios σου γύρισε σε Φαρενάιτ αντί για Κελσίου;

οχι και το pc δεν εχει κανενα θεμα απλα βγαζει 116 οτι και να κανω και μετα απο ωρες αν το ανοιξω παλι εκει θα ειναι

Μήπως μιλάμε για τον Επεξεργαστή σου ή την κάρτα γραφικών;

 

Προσωπικά θα το έβλεπα ως τυχαίο γεγονός και θα έκανα εάν καλό καθάρισμα στο κουτί μέσα. Επιπλέον βεβαιώσου πως οι ανεμιστήρες λειτουργούν. Σιγουρέψου τι είναι αυτό που ανεβάζει θερμοκρασία γιατί να είναι η μητρική δεν παίζει και εδώ είμαστε!

 

Edit όντως αυτο με το bios update καλή σκέψη... το PC λειτουργει κανονικά;

δεν ανεβαζει θερμοκρασια απλα το προγραμμα μετα απο το update διχνει 116 στην μιτρικη και ας ειναι κλειστω μια ολοκλιρη μερα το pc και πανω απο ολα λητυργει κανονικοτατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζει λάθος τον σένσορα.

 

Αγνόησέ το.

καμια ιδεα πως να το φτιαξω αυτο σε περιπτωση που οντως καποια στιγμη ανεβασει θερμοκρασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες με διαφορετικό πρόγραμμα ? Στο bios setup τι θερμοκρασία σου δείχνει ? 

ειχα δοκιμασει και εβγαζε παντου τα ιδια αλλα κατι μου ειχε πει ενας φιλος οτι μετα το update πολυ το ειχαν παθει αυτο και το pc μου λητουργει μια χαρα απλα ειναι ενοχλιτηκο περισοτερο να βλεπω αυτο το καμπανακι των 116 στην μιτρικη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μιλάμε για τον Επεξεργαστή σου ή την κάρτα γραφικών;

 

Προσωπικά θα το έβλεπα ως τυχαίο γεγονός και θα έκανα εάν καλό καθάρισμα στο κουτί μέσα. Επιπλέον βεβαιώσου πως οι ανεμιστήρες λειτουργούν. Σιγουρέψου τι είναι αυτό που ανεβάζει θερμοκρασία γιατί να είναι η μητρική δεν παίζει και εδώ είμαστε!

 

Edit όντως αυτο με το bios update καλή σκέψη... το PC λειτουργει κανονικά;

κανονικοτατα απλα μαλλον θα το μετραει λαθος τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζει λάθος τον σένσορα.

 

Αγνόησέ το.

+1

 

Και εμένα μου εμφανίζει από την μέρα που την έβαλα πάνω, 114*C, και είχα κάνει τότε παρόμοια ερώτηση! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι και το pc δεν εχει κανενα θεμα απλα βγαζει 116 οτι και να κανω και μετα απο ωρες αν το ανοιξω παλι εκει θα ειναι

δεν ανεβαζει θερμοκρασια απλα το προγραμμα μετα απο το update διχνει 116 στην μιτρικη και ας ειναι κλειστω μια ολοκλιρη μερα το pc και πανω απο ολα λητυργει κανονικοτατα

Ποια μητρικη εχεις? Ποιο συγκεκριμενα προγραμμα σου δειχνει αυτους τους βαθμους?Γιατι εκανες bios update,υπηρχε καποιο προβλημα που ηθελες να λυσεις? Ποια version των Windows εχεις? Πως εκανες το bios update,μεσω usb boot disk η μεσα απο τα windows? Τις υψηλες θρμοκρασιες στις δειχνει μονο το ''προγραμμα'' στο περιβαλλον windows η βλεπεις οτι εχεις τις ιδιες οταν μπαινεις και στο bios?

 

Πρωτου λαβεις απαντηση επρεπε να ειχες γραψει πριν ολα αυτα για να ξερει καποιος τι γινεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπερα, Η μιτρικη μου φτανει στους 117 μετα απο update και εφοσον εκανα format και ηταν ολα μια χαρα μετα απο update ειναι παλι στα ιδια οποτε και να ανοιξω τον ιπολογιστη 117 με 116 τι μπορω να κανω??

 

 

Ποια μητρικη εχεις? Ποιο συγκεκριμενα προγραμμα σου δειχνει αυτους τους βαθμους?Γιατι εκανες bios update,υπηρχε καποιο προβλημα που ηθελες να λυσεις? Ποια version των Windows εχεις? Πως εκανες το bios update,μεσω usb boot disk η μεσα απο τα windows? Τις υψηλες θρμοκρασιες στις δειχνει μονο το ''προγραμμα'' στο περιβαλλον windows η βλεπεις οτι εχεις τις ιδιες οταν μπαινεις και στο bios?

 

Πρωτου λαβεις απαντηση επρεπε να ειχες γραψει πριν ολα αυτα για να ξερει καποιος τι γινεται.

Πες τα ρε φιλε Benign. 

 

Ας μας στειλει ο φιλος την συνθεση του pc του και κυριως ποια motherboard εχει, ποιο bios περασε και γιατι.Επισης ενα screenshot απο εκει που βλεπει τις θερμοκρασιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μητρικη εχεις? Ποιο συγκεκριμενα προγραμμα σου δειχνει αυτους τους βαθμους?Γιατι εκανες bios update,υπηρχε καποιο προβλημα που ηθελες να λυσεις? Ποια version των Windows εχεις? Πως εκανες το bios update,μεσω usb boot disk η μεσα απο τα windows? Τις υψηλες θρμοκρασιες στις δειχνει μονο το ''προγραμμα'' στο περιβαλλον windows η βλεπεις οτι εχεις τις ιδιες οταν μπαινεις και στο bios?

 

Πρωτου λαβεις απαντηση επρεπε να ειχες γραψει πριν ολα αυτα για να ξερει καποιος τι γινεται.

εχω asus h87 την θερμοκρασια την δοκιμασα με το specy και με ενα αλλο προγραμμα δεν θυμαμαι πως το λενε επισης και στα bios νομιζω εβγαζε την ιδια θερμοκρασια. update εννοω στις ενιμερωσεις οχι στα bios και εχω windows 10 64 bit

Πανω απο ολα το pc μου χρειαζεται στα αληθεια εξορκισμο και ο λογος δειτε το παρακατω link

 

http://www.insomnia.gr/topic/622724-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CE%BF%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...