Προς το περιεχόμενο

To e-bike της Rimac μπορεί να διανύσει 240 χιλιόμετρα με μια φόρτιση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί τετοια γκρινια για την τιμη. Ενα καλο downhill bike κοστιζει κατα μεσο ορο στα 5-6 χιλιαρικα. Βαλε τα μοτερ τις μπαταριες κτλ, λογικη τιμη βαση με την αγορα των bikes. (bikes δεν εννοω τα ποδηλατα του κιλου πχ ideal) η μπροστινη αναρτηση που εχει πανω rockshox boxxer κοστιζει καπου στο χιλιαρικο κ αν ειναι η world cup εκδοση το κοστος ειναι κοντα στα 2.000

it's called " χονδρικη - συνεργασια μεταξυ των εταιριων" . και οι 2 θα βγαλουν ποσοστα, η boxxer δεν κοστιζει ουτε το 1/10 για να κατασκευαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I don't get it. Γιατί να μην πάρω είτε ποδήλατο,αν θέλω να αθληθω,είτε σκούτερ,αν θέλω ένα ευέλικτο όχημα; Και τα δύο (μαζί) είναι φτηνότερα. Αυτή τη demi κατάσταση δεν την καταλαβαίνω. Τι έπεται; Αυτοκίνητο Flintstones;

Ειναι σα να ρωτας γτ η Ford εβγαλε ηλεκτρικο Focus με αυτονομια μονο 100Km. Δεν το εβγαλε για να πουλησει, το εβαγλε για να δοκιμασει την τεχνολογια και να το παρει καποιος που δεν υπολογιζει τα λεφτα/αποδοση. Ετσι, και ειναι μεσα τεχνολογικο παιχνιδι και θα διαπιστωσει τυχον αστοχιες απο επισκεψεις στο συνεργειο απο τον κατοχο. Με την ιδια λογικη βγαινουν και αυτα τα ποδηλατα, αφενως κανουν αποσβεση της ερευνας που εχουν ριξει και αφετερου ειναι θεμα πρεστιζ των εταιριων αλλα και πεδιο δοκιμων για αστοχιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα του διπλώματος το θέμα είναι τι μοτέρ έχει. Για 250 watt δεν θέλει. Για μέχρι 3000 watt θέλει δίπλωμα ΑΜ (παπακι 50). Τώρα αν εξυπηρετεί ή όχι το ηλεκτρικό ποδήλατο είναι καθαρό θέμα του καθενός. Εγώ έχω ηλεκτρικό αλλά κάνω και φουλ κανονικό. Άρα αν κάνω με το ηλεκτρικό 5-10 πεταλιες ούτε που το καταλαβαίνω. Αν κάποιος είναι 120 κιλά και πάρει ηλεκτρικό με μικρό μοτέρ, σύντομα θα το δούμε σε αγγελίες στο ινσομνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί τετοια γκρινια για την τιμη. Ενα καλο downhill bike κοστιζει κατα μεσο ορο στα 5-6 χιλιαρικα. Βαλε τα μοτερ τις μπαταριες κτλ, λογικη τιμη βαση με την αγορα των bikes. (bikes δεν εννοω τα ποδηλατα του κιλου πχ ideal) η μπροστινη αναρτηση που εχει πανω rockshox boxxer κοστιζει καπου στο χιλιαρικο κ αν ειναι η world cup εκδοση το κοστος ειναι κοντα στα 2.000

άκου να δεις φιλαράκο,το ότι σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και άλλοι δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή τιμή,οι αναρτήσεις για το αμάξι μου που ήθελα να βάλω(starlet),koni αγωνιστηκές πλήρως ρυθμιζόμενες που κρατάνε 10-15 χρόνια κάνουν 1000 ευρώ μαζί με ελατήρια apex σκληρά χαμηλώματος .....και εσύ μου λες μια αναρτησούλα τώρα για ένα ποδήλατο έχει 1000 ευρώ κόστος εντάξει ρε μεγάλε μας έπεισες τώρα ότι είναι και vfm. 

το συγκεκριμένο είναι όχημα και ξέρεις τι παίρνεις με 7 χιλιάρικα? ένα γαμάτο παπάκι,μηχανάκι η κάτι μικρό γενικά που δεν καίει τίποτα και σου μένουν και 5 χιλιάρικα για ασφάλειες,τέλη,σέρβις και βενζήνες για τα επόμενα 10 χρόνια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου να δεις φιλαράκο,το ότι σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και άλλοι δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή τιμή,οι αναρτήσεις για το αμάξι μου που ήθελα να βάλω(starlet),koni αγωνιστηκές πλήρως ρυθμιζόμενες που κρατάνε 10-15 χρόνια κάνουν 1000 ευρώ μαζί με ελατήρια apex σκληρά χαμηλώματος .....και εσύ μου λες μια αναρτησούλα τώρα για ένα ποδήλατο έχει 1000 ευρώ κόστος εντάξει ρε μεγάλε μας έπεισες τώρα ότι είναι και vfm. 

το συγκεκριμένο είναι όχημα και ξέρεις τι παίρνεις με 7 χιλιάρικα? ένα γαμάτο παπάκι,μηχανάκι η κάτι μικρό γενικά που δεν καίει τίποτα και σου μένουν και 5 χιλιάρικα για ασφάλειες,τέλη,σέρβις και βενζήνες για τα επόμενα 10 χρόνια

Όπως και αντί κάποιος να πάρει ένα Tesla με €70.000 παίρνει ένα καλό μεσαίο με €20-30000 και τα υπόλοιπα τα κάνεις ασφάλειες και καύσιμο για τα επόμενα 10 χρόνια.

 

Φαντάζομαι όμως οτι σκοπός της Greyp δεν είναι να πουλήσει σε κάποιον που βάζει τα νούμερα κάτω και σκέφτεται να πάρει ένα παπί με €2000 και τα ρέστα βενζίνες ή κάτι άλλο οικονομικό για να κάνει την δουλεία του, αλλά σε άτομα που τους περισσεύουν τα εκατονταπλάσια τον χρόνο και μόλις το δουν θα πουν το θέλω, χωρίς να κοιτάξουν κάτι περισσότερο για κόστος κ.τ.λ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και αντί κάποιος να πάρει ένα Tesla με €70.000 παίρνει ένα καλό μεσαίο με €20-30000 και τα υπόλοιπα τα κάνεις ασφάλειες και καύσιμο για τα επόμενα 10 χρόνια.

 

Φαντάζομαι όμως οτι σκοπός της Greyp δεν είναι να πουλήσει σε κάποιον που βάζει τα νούμερα κάτω και σκέφτεται να πάρει ένα παπί με €2000 και τα ρέστα βενζίνες ή κάτι άλλο οικονομικό για να κάνει την δουλεία του, αλλά σε άτομα που τους περισσεύουν τα εκατονταπλάσια τον χρόνο και μόλις το δουν θα πουν το θέλω, χωρίς να κοιτάξουν κάτι περισσότερο για κόστος κ.τ.λ.

αμα σου περισσεύουν τα εκατονταπλάσια κυκλοφορείς με busa 1300,R1,GTR,Veyron και πάει λέγοντας όχι με ποδήλατο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να δώσεις 8-9Κ για ηλεκτρικό ποδήλατο όταν μπορείς να δώσεις τόσα και να αγοράσεις ηλεκτρική μηχανή? Οκ έχει πολύ καλή αυτονομία δεν λέω αλλά πέρα από αυτό δεν δικαιολογεί την τιμή του. Γενικώς τα ηλεκτρικά οχήματα επειδή δεν παράγονται ακόμα σε μεγάλες ποσότητες μαζικά τέτοιες τιμές θα έχουν αλλά καλύτερα να έβγαζαν ηλεκτρική μηχανή παρά ηλεκτρικό ποδήλατο σε αυτά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σου περισσεύουν τα εκατονταπλάσια κυκλοφορείς με busa 1300,R1,GTR,Veyron και πάει λέγοντας όχι με ποδήλατο :P

 

Ποίος σου λέει οτι δεν τα έχει αυτά και θέλει ένα καινούργιο "παιχνίδι";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκου να δεις φιλαράκο,το ότι σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και άλλοι δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή τιμή,οι αναρτήσεις για το αμάξι μου που ήθελα να βάλω(starlet),koni αγωνιστηκές πλήρως ρυθμιζόμενες που κρατάνε 10-15 χρόνια κάνουν 1000 ευρώ μαζί με ελατήρια apex σκληρά χαμηλώματος .....και εσύ μου λες μια αναρτησούλα τώρα για ένα ποδήλατο έχει 1000 ευρώ κόστος εντάξει ρε μεγάλε μας έπεισες τώρα ότι είναι και vfm. 

το συγκεκριμένο είναι όχημα και ξέρεις τι παίρνεις με 7 χιλιάρικα? ένα γαμάτο παπάκι,μηχανάκι η κάτι μικρό γενικά που δεν καίει τίποτα και σου μένουν και 5 χιλιάρικα για ασφάλειες,τέλη,σέρβις και βενζήνες για τα επόμενα 10 χρόνια

άκου να δεις φιλαράκο,το ότι σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες και άλλοι δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή τιμή, τα πέταλα για το άλογο μου που ήθελα να βάλω (αγγλικό dartmour), πλήρως αγωνιστικά και ρυθμιζόμενα που κρατάνε 40.000-50.000 τακατακ τουκουτουκ τακατακ  κάνουν 100 ευρώ μαζί με μπρούτζινα καρφιά αντιμικροβιακά και αντιθαμβωτικά... και συ μου λες για 4 ψορο αμορτισέρ για ένα starlet! έχει 1000 ευρώ εντάξει ρε μεγάλε μας έπεισες τώρα ότι είναι και vfm.

το συγκεκριμένο είναι όχημα και ξέρεις τι παίρνεις με 7 χιλιάρικα? ένα γαμάτο πόνυ, γαιδαράκο ή κάτι μικρό γενικά που δεν τρώει σχεδόν τίποτα μόνο φρέσκο χορταράκι του αγρού και σου μένουν και 5 χιλιάρικα για σανό, καλαμπόκι, βρώμη και Gatorade για τα επόμενα 10 χρόνια

 

Να συνεχίσω με παράδειγμα για τους ψαροντουφεκάδες και την πετονιά η το πιάσατε;;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίος σου λέει οτι δεν τα έχει αυτά και θέλει ένα καινούργιο "παιχνίδι";

αυτά ευδοκιμούν σε κάτι πόλεις όπως το λονδίνο με σοβαρούς ποδηλατοδρόμους επίσης postmort3m εκεί δεν μπορείς να μπεις με μηχανή νομίζω οπότε σε κάτι τέτοιο στοχεύει,γενικά εκεί αμάξι δεν συμφέρει και εκεί δεν παρκάρεις όπου βρείς όπως εδώ στο κέντρο που μόνο στην είσοδο του μετρό δεν έχουν παρκάρει ακόμα εκεί άμα πας να το βάλεις κάπου περίεργα δεν θα βρείς αμάξι :P και τα πάρκινκγ είναι ακριβά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να δώσεις 8-9Κ για ηλεκτρικό ποδήλατο όταν μπορείς να δώσεις τόσα και να αγοράσεις ηλεκτρική μηχανή?

 

Και το Greyp ουσιαστικά ηλεκτρική μηχανή είναι.Δεν είδα πουθενα στο video να δικαιολογεί το συγκεκριμένο δίκυκλο το πρώτο συνθετικό της λέξης "ποδήλατο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I don't get it. Γιατί να μην πάρω είτε ποδήλατο,αν θέλω να αθληθω,είτε σκούτερ,αν θέλω ένα ευέλικτο όχημα; Και τα δύο (μαζί) είναι φτηνότερα. Αυτή τη demi κατάσταση δεν την καταλαβαίνω. Τι έπεται; Αυτοκίνητο Flintstones;

Αμήν και πότε

 

real-Flintstones-car2.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

it's called " χονδρικη - συνεργασια μεταξυ των εταιριων" . και οι 2 θα βγαλουν ποσοστα, η boxxer δεν κοστιζει ουτε το 1/10 για να κατασκευαστει.

 Ναι καμια σχεση αυτο που λες με αυτο που εννοει. Δεδομενου οτι ενα αναλογο ποδηλατο που εχει τα συγκεκριμενα περιφερειακα μπορει να κοστιζει 5000-6000 σκεψου οτι εδω προσθετεις μπαταρια,μοτερ και χειριστηρια συν του οτι τα e-bikes ειναι η νεα μοδα που προσπαθουν να πουλησουν ολες οι εταιριες ποδηλατων αυτη την περιοδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...