Προς το περιεχόμενο

Ασεξουαλικότητα


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τέλειο ακούγεται να έχεις τέτοιο θέμα.

Λύνεις όλα τα προβλήματα δια μαγείας.  :-D Ούτε λεφτά χρειάζεσαι,ούτε εμφάνιση ,ούτε να ψάχνεις για γυναίκες ούτε τπτ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή περνούν κάποια φάση και γίνονται ασέξουαλ, ή έτσι γεννήθηκαν χωρίς να έχουν σεξουαλικές ορμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο ακούγεται να έχεις τέτοιο θέμα.

Λύνεις όλα τα προβλήματα δια μαγείας.  :-D Ούτε λεφτά χρειάζεσαι,ούτε εμφάνιση ,ούτε να ψάχνεις για γυναίκες ούτε τπτ.

 

Μακάριοι οι ασέξουαλοι. Στα @@ τους όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα υδραυλικά δουλεύουν κανονικά αλλά δεν υπάρχει έλξη. Αυτό για έναν άνδρα πχ μπορεί να σημαίνει ότι θα έχει τυχαίο boner κάποια στιγμή, αλλά όχι επειδή τον ελκύει ένας άλλος άνθρωπος.

 

Όπως καταλαβαίνετε οι Aces είναι πιο σπάνια όντα και απο τους ροζε μονόκερους. Αλλά υπάρχουν.

Δεν βγάζει νόημα αυτό... είναι σαν να δηλώνεις vegan και μόλις μυρίζεις ψητά παϊδάκια να ενεργοποιούνται οι σιελογόνοι αδένες σου. Για κάποιον λόγο γίνεται αυτό. Σε καμία περίπτωση δεν είναι «τυχαίο».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζει νόημα αυτό... είναι σαν να δηλώνεις vegan και μόλις μυρίζεις ψητά παϊδάκια να ενεργοποιούνται οι σιελογόνοι αδένες σου. Για κάποιον λόγο γίνεται αυτό. Σε καμία περίπτωση δεν είναι «τυχαίο».

Δες εδώ περισσότερα.

 

(επί του θέματος, κι εγώ έχω γνωρίσει 3-4 ασεξουαλ γυναίκες και έναν άντρα τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ρωτήσαν τι εννοώ ή τι είναι η ασεξουαλικότητα: Αυτοί που δεν έχουν επιθυμία για σεξουαλική επαφή. Αν και αυτή η φράση δεν τους περιγράφει όλους διότι υπάρχει ένα ευρύ φάσμα ασεξουαλικών. Πχ. κάποιοι κάνουν σεξ μόνο όταν είναι ερωτευμένοι κ.α.

 

 

O ασεξουαλικος τη παιζει, ή ουτε αυτο δε κανει?

Δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο, ούτε τι ακριβώς είναι!

 

Μη μου πεις οτι τωρα εμαθες?

Ειναι ακομα ασαφης όρος και αναμενω διευκρινησεις.

Ο πλατωνικός έρωτας δεν είναι αυτό. Όποιος έχει διαβάσει το Συμπόσιο το καταλαβαίνει...

 

Εχει να κανει με φουστηδες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σιγουρα παντως ενας αντρας θα νοιωθει την αναγκη της εκσπερματωσης. Οποτε αν δεν επιδιωκει την σεξουαλικη επαφη σιγουρα θα τον εχει κανει λαστιχο. Τι φαντασιωνεται ομως? Αν φαντασιωνεται οτι πηδαει τη γειτονισα πχ τοτε προτιμαει τον αυνανισμο και δεν επιδιωκει το σεξ αλλα σεξουαλικη ορμη εχει. Βασικα για καποιο λογο δεν θελει σχεση (σεξ θελει) και δηλωνει ασεξουαλ. Μου μυριζει φυλης και στουντια ο τυπος.

Εκτος αν δε νοιωθει καθολου ορμη, δεν εχει αναγκη εκσπερματωσης οποτε μιλαμε για ανατομικο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να κανει με φουστηδες?

Όχι δεν έχει σχέση με ομοφυλόφιλους. Έχει σχέση με τη φιλοσοφία του Πλάτωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...