Προς το περιεχόμενο

Looking for ΜΠΥΡΑΡΙΑ !


JiovanniGeorgeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ήρθε η ώρα, να καταλήξουμε και στο νο.1 vfm αντρικού ίματζ μπυραριομέρος με πύργους μπύρας σε καλές λογικές τιμούλες.

 

Αν λ.χ. είναι κάποιος από Περιστέρι, θα έχει δει την ΑΡΤΣ (ARCH).

Η εν λόγω μπυραρία τιμολογει για 55ε εναν μακφαρλαν

 

Θελουμε μια πενταλιτρη, με 30 και να μην εχουμε θεα κοτετσι.

 

παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πυργο μπυρας εχει το excalibur αναμεσα παγκρατι ζωγραφου στην αρχη της υμηττου δηλαδη.δεν θυμαμαι τιμες.

επισης μπυραρια με πολλα ειδη μπυρας που δεν εχει να κατσεις και απλα παιρνεις στο χερι και πας πλατεια ειναι στην πανω πλατεια της αγιας παρασκευης που ειναι οι καφετεριες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουκάκι,πολύ κοντά στο μουσείο Ακρόπολης, υπάρχει η pub. Τσέχικη μπυραρία ,με σχετικά προσιτές τιμές. Το μείον είναι πως δεν έχει πύργο και γνωστές μάρκες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι ωραίο που δεν έχει τις τόσο γνωστές! Δοκιμάζουμε και κάτι το διαφορετικό ;) απίστευτες κάποιες τσέχικες μπύρες ε.

 

Μερικές μπυραρίες που μού'ρχονται στο μυαλό:

~Arch όπως λέει και ο TS
~Excalibur

~Bierhof [αλλά εκεί δεν ξέρω αν σερβίρουν και τον πύργο που θέλετε]

~Εν Αιθρία

~BeeRock

~Beerology
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πύργο μπύρας έχει σίγουρα στο Barley Cargo στην Κολοκοτρώνη , όπου έχει αρκετά βαρέλια αλλά από τιμές δε θυμάμαι. Η Pulp που αναφέρθηκε στο Κουκάκι δεν έχει πύργο, αλλά έχει κανάτα 2lt και έχει πολύ καλές τιμές, νομίζω 12 με 14 ευρώ η κανάτα. Βαρελάκι ή πύργο είχε και η  Bierhof στα Eξάρχεια, αλλά έχω χρόνια να πάω και δεν είμαι σίγουρη. Το Vale Vale στην Αργυρούπολη, έχει και πύργο και βαρελάκι, αλλά επίσης δε θυμάμαι τιμές.

 

Αυτές μου έρχονται προς το παρόν, άμα θυμηθώ κάποια άλλη θα τη βάλω. Ωστόσο, αν βγάλουμε στην άκρη το θέμα της ποσότητας, για μένα τα 2 πιο ωραία μαγαζιά για μπύρα στην Αθήνα είναι η Local Pub στο Χαλάνδρι και το The Lazy Bulldog στο Γκάζι, πάρα πολύ ωραία μαγαζιά και τα βαρέλια που έχουν δύσκολα τα πετυχαίνεις αλλού. 

 

 

Στο κουκάκι,πολύ κοντά στο μουσείο Ακρόπολης, υπάρχει η pub. Τσέχικη μπυραρία ,με σχετικά προσιτές τιμές. Το μείον είναι πως δεν έχει πύργο και γνωστές μάρκες.

 

Από αυτές που έχει σε βαρέλι, νομίζω ότι η λιγότερο γνωστή είναι η Κonrad, όλες οι άλλες που έχει είναι πολύ γνωστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην Πετρούπολη έχει ανοίξει μια καινούργια στην πετρουπολεως, Αλχημιστής λέγετε.

τιμές θα έλεγα κανονικές και ίσως και λίγο πιο πάνω απ ότι θα βρεις στο κέντρο.

έχει και πύργους αλλά όχι mcfarland..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είστε άπαιχτοι, και βλέπω και κυρίως γυναίκες γνώστες.. ενδιαφέρον.

 

Με υπερκαλύψατε, διότι το μόνο που έχω να κάνω πια είναι να τα γκουγκλάρω ένα - ένα, να βρω αριθμό, να τηλεφωνήσω ώστε να μάθω τιμή πύργου.

 

Το excalibur δινει 48€ 5λιτρο πύργο 2 ρατσών που δεν ήξερα, αλλά φαντάζομαι θα λένε.. μαζί με ποικιλιάρα.

Συνεχίζω φυσικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικητής η Bierhof, η μόνη που είχε ΚΟΝΤΑ στα 30€ το 5lt Paulaner ΜΑΖΙ με ποικιλιάρα.

 

Πήραμε Χ3, μας βγήκε ένα 90€, και μείναμε απόλυτα ικανοποιημένη. Ντρέπομαι για τα βιντεάκια που βλέπω αμέθυστος σήμερα, και επίσης την μουσική την ανέλαβα εγώ ο ίδιος (YouTube DJ).

 

Μεταφέρετε σύντομα στην πανόρμου, σφύξαμε χέρια, θα τον βρούμε και εκεί.

 

Προσωπικά σφράγισα, χίλια ευχαριστώ τους πάντες και ιδιαίτερα την nenya που μας σύστησε το συγκεκριμένο. Έπειξες μπατεφλαι εφφεκτ πάνω στην ανάμνηση του γενεθλίου μου. :')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...